Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hogy készüljek...

Mit tegyek? Hogy készüljek fel a felvételikre, ha nincs pénzünk arra, hogy tanárhoz járjak?

Figyelt kérdés

Már csak alig pár hónap és megkezdődnek a felvételik. Matekból nagyon rosszul állok, eddig csak egy 1-esem, 2 2-esem és egy 3-as témazáróm volt, az is úgy lett olyan, hogy előtte hetekig gyakoroltam itthon olyan matekfeladatokat.

És pont az a rossz, hogy amiket most még az iskolában veszünk, közük nincsen egyáltalán a felvételikhez. Megnéztem pár feladatot, amik az eddigi felvételikben voltak és csak ott néztem, hogy mi a p.csa??? Mi még nem vettünk ilyeneket és szerintem nem is fogunk.

Viszont nincs pénzünk arra, hogy külön matektanárhoz járjak. Az iskolánkban van matek meg magyar felkészítő szakkör, de az is valami 20 ezer Ft egy szakkör...úgyhogy én oda tuti nem fogok járni. Meg elvileg már nem is lehetne.

A szüleimről amúgy nem is beszéljünk, amikor kérdezek tőlük valamit, hogy pl. hogy lehet kiszámolni egy matekfeladatot, nem is érdekli őket, mindig elküldenek, hogy oldjam meg egyedül. Csak a tv-t nézik egész este, velem meg nem is foglalkoznak. A matektanár meg olyan, hogy odamentem hozzá óra után, mert nem értettem az anyagot és elküldött, hogy kérdezzem meg a többieket.

Így hogy lehet felkészülni normálisan a felvételikre??


2012. nov. 16. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Hova akarsz felvételizni? Középiskola vagy továbbtanuláshoz kell?
2012. nov. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Középsuliba.
2012. nov. 16. 21:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincs egy osztálytársad vagy barátod, akit megkérhetnél, hogy matekozzatok együtt? Heti egy-két délutáni tanulás is sokat segíthet.
2012. nov. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
De ha 1-2 vagy matekból akkor miért nem mész szakközépbe/szakképzőbe ott nincs is felvételi mint a gimnáziumba.
2012. nov. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Nos. a középiskolás matek felvételit egy talpraesettebb hatodikos meg tudna írni. Nézd meg, kb minden évben ugyan azok a típusfeladatok vannak, ezeket megérted és ennyi. Amúgy meg ilyen kettes matekeredménnyel ne akarj gimibe menni.
2012. nov. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2005-ben kezdtem a középiskolát szakközépben, és volt felvételi.
2012. nov. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Típusfeladatokat kell átnézni, nincs mit tenni sajnos. És a többieknek igaza van, nem érdemes gimnáziumba menned, egy jó szakmát adó szakközépiskola sokkal jobb választás lenne!
2012. nov. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nincs előkészítő ott,ahova menni akarsz?Az lehet,sokat segítene.Bár azok ilyenkorra szerintem már rég elkezdődtek.
2012. nov. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ismerős, osztálytárs. Csak van valamelyik ismerősödnek gimis ismerőse. Amúgy én hármas voltam matekból általánosban, gimiben kettes, mégis itt vagyok úgy hogy egyszer sem hasaltam el. Kémia, matek kivételekkel mindenből jó voltam. Sőt az egyetem is megy ahol van matek, kémia, biokémia stb. Úgyhogy nyugodtan próbáld meg a gimit ha úgy érzed menne.
2012. nov. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
facebookon nem tudsz gyakorolni valakivel, vagy skypeon? egyébként én is eléggé magamra vagyok utalva, bár, ha nem értek valamit, anyu segít általában. csak azt tudom javasolni, hogy oldj meg minél több felvételi feladatlapot, majd nézd meg a megoldásokat, és javítsd ki magadnak. láétni fogod a hibáid, és amiket nem értesz, feltétlenül gyakorolj! nézd meg a neten, matekkönyvben, kérdezd meg barátod, barátnőd, szomszédot, bárkit! esetleg a neten is találhatsz ingyen felkészítést, online, csak keresni kell :) sok sikert!
2012. nov. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!