Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám kijelentette hogy pár...

Anyukám kijelentette hogy pár éven belül ki kell költöznünk. Hogyan készüljek fel rá?

Figyelt kérdés

Ott kezdeném hogy 16 éves vagyok.Egyetértek anyukámmal, előbb utóbb el kell költöznünk.5 évet mondott és ezt nem csak úgy kijelentette hanem mi is egyetértünk vele a testvéremmel.Már szegény dolgozott eleget életében,nem akarjuk hogy 5 év múlva is miattunk gürizzen.A kérdés az hogy hogyan kellene felkészülnöm?Tegyek félre?

Azt tudom hogy a tanulás fontos hiszen csak úgy tudok jól fizető munkahelyet találni,de azért mégis, 21 évesen még egyetemista leszek, üres pénztárcával,meg valami diákmunkával. A tesóm most 20 éves,azért kicsit jobb a helyzete hiszen 5 év alatt befejezi az egyetemet.

Én anyagi támogatást anyukámtól/testvéremtől vagy bármelyik rokonomtól nem várhatok el,és nem is tudnának/akarnának segíteni.


Csak gyűjtögetni tudok?Vagy mit tehetnék még?

Nem szeretnék 21 évesen a híd alá menni...


2012. nov. 13. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Nem szép dolog a szüleidtől, h így csinálnak. Nővéred ha otthon lehet 25 éves koráig akkor Neked is szabadjon addig otthon lenned, vagy amíg végzettséget nem szerzel. Rohadt igazságtalan. Párom azért nem talált munkát, mert túl fiatal volt, nagyon nehezen vették fel oda ahol most dolgozik. Remélem érted amit mondok. Különbem is dolgozhatsz Te is és adhatsz haza, ha valamiért olyan melót nem találsz, h kifizesd a lakást is meg enni is tudj stb. Ez, miért nem jó így?

24/N

2012. nov. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Egyet értek az első hozzászólóval. Ez nagyon nagy szemétség lenne a szüleidtől, ha megtennék ezt. De szerintem nem fognak téged 5 év múlva kidobni csak úgy, ne rágódj ezen. Az én anyám is mondott már ilyet, még is otthon lakom és egyetemre járok.

21/L

2012. nov. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Ez azért szerintem durva,hogy ilyet mondtak nektek!miért kell "kidobniuk" 5 év múlva?Nem értem!és miért kiköltözés? Nem elég ha esetleg adtok bele a közösbe? Rezsibe kajába stb.?Miért kell feltétlenül elköltöznötök?
2012. nov. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Az én szüleim örültek, hogy otthon lakom. Segítettem a házi munkában és adtam haza pénzt is, amikor már dolgoztam. És én is szerettem velük lakni. Még mindig szivesen laknék velük, de így 40 évesen már fura lenne.
2012. nov. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Esetleg a szüleid "nyugdíjba" mennének öt év múlva?
2012. nov. 14. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

A kedves szüleid szemét módon viselkednek, mert egy 16 éves embert nem szabad azzal ijesztgetni, hogy ki lesz rúgva X év múlva. (Nyugodj meg: ők lesznek a legjobban besz&rva, ha mégis megteszed.)Az ilyen oscmány játszmára a megfenyegetett gyerek két módün reagál: vagy megijed és még erősebben kapaszkodik a szüleibe, elkezd nekik pedálozni, csak hogy ki ne rúgják - általában ez a szülők valódi célja - , vagy pedig azt teszi egy ilyen szövegre, mint én: megerősödik benne az a vágy, hogy "el innét, de mindenáron". Az utóbbi a nehezebb út, de biztosan járhatóbb, mint az előző.


Csak, hogy megnyugodj:


Először is: nem rúghat ki a saját otthonodból - márpedig ahova lakcím szerint be vagy jelentve, az az otthonod. Másodszor: majd te leválsz, majd te elkölözöl, ha itt az idej, nem pedig kirúgnak, amíg te "félkész" vagy.


Harmadszor: nem biztos, hogy a szüleid élnek még 5 év múlva - ha már az ijesztgetéseknél tartunk.

2012. nov. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jó,lehet kicsit nevetséges hogy már most készülni akarok a költözésre,amúgy sem lehet erre elég kész ember.Meg miből rakjak félre most? Zsebpénzből?Igazából csak meg vagyok ijedve,mert azért rossz volt hallani hogy egyszer a kiköltözés is sorra kerül.Szóval a pánik miatt írtam ki ezt a kérdést.


Sajnos nagyon rossz az anyagi helyzetünk,és emiatt sem várhatjuk el hogy anyukánk még sokáig támogasson.A testvérem dolgozik és egyetemista szóval utána anyukám csak a számlákat + ételt fizeti,utánam meg ugye mindent.Aztán ugye ott az albérlet is,ami nagyon nagy összeget lecsap anyám fizetéséből.


Csak 3man vagyunk,már rég elvesztettük a saját házunkat,meg apánk.(Még él de reménytelen hogy o valaha is kisegítene).Amúgy nem anyukám még nem akar nyugdíjba vonulni,alig múlt 40.


Tehát meg tudom érteni hogy nem tud támogatni már olyan sokáig.Persze lehet igazságtalanul hangzik hogy 5 évem van hátra,a nővérem meg jobban jár,de kétlem hogy anyukám kitoloncolna a nagy világba úgy hogy nem vagyok rá készen.


Köszönöm a válaszokat,hasznos volt mások tapasztalatait olvasni :)

2012. nov. 14. 17:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok jutott édesanyádra és nagyon meg kell becsülni azért mert,Ő egyedül tudja biztosítani azt amit sok esetben egy teljes családban is hatalmas gond!!!Ha belegondolunk abba,hogy az eltelt évek alatt:hányszor juthatott ideje egy könyvet elolvasni,elmenni a barátnőjével kirándulni,netán fodrászhoz,orvoshoz,avagy volt-e annyi szabadideje ami alatt azt csinálhatott amihez esetleg kedve volt????? Napjainkban mindenki feje felett ott lebeg:Holnap lesz-e munkám? A leírt körülményeidet figyelembe véve és azzal a testvéred egyetemre jár,biztos vagyok abban: Téged is rá akar venni tanulj tovább amíg lehet!! Ha nincs a háttérben olyan egészségügyi probléma ami miatt mondhatta az öt évet,akkor abban is biztos vagyok,ezen túl is támogatni fog téged!!!!!
2012. nov. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!