Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy rendőrnek szolgálat...

Egy rendőrnek szolgálat közben az ismerőseivel is közömbösnek kell lennie?

Figyelt kérdés

Hazafelé tartottam mikor közúti igazoltatásnál leintettek a rendőrök.Nagyon izgultam mert még sosem igazoltattak,még rendőrrel sem beszéltem életem során...

Aztán mikor odalépett az ablakhoz megkönnyebbültem mert egy középiskolai osztálytársam volt akivel ugyan nem voltunk hű de jóba, de nem is voltunk rosszba.

Ismerősként üdvözöltem ,letegeztem, mire ő lekezelően magázódva elkérte a papírokat.Megkérdeztem,hogy megismer e, ekkor visszaadta a papírokat és további jó utat kívánt.


Kissé megsértődtem mert biztos vagyok benne,hogy megismert és tessék...még azt sem mondhatjuk,hogy a többi rendőr miatt volt ilyen mert azok nem hallották volna a beszélgetésünket hisz pár méterrel odébb álltak, meg ha beszélgetni nem is akar legalább rendesen viselkedett volna.



2012. nov. 16. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom, hogy mi lehet a szabály, de szerintem tisztán bunkó volt.

Engem is igazoltatott már egy ismerősöm, akit még olyan szinten sem ismertem, mint te az illetőt, mégis felismert és teljesen normális volt.

2012. nov. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

No, akkor beírok egy nulla százalékos választ. Nyomdában dolgoztam. Amikor az utcán találkoztam a főszerkesztővel, tegeződtünk, lazán csevegtünk. Tíz perccel később már „szolgálatban” három lépés távolság volt. Akkor is, amikor senki nem hallotta. És nem éreztem ebben semmi furcsát.

Később, amikor már kollégák lettünk, természetesen munka közben is tegeződtünk.


--------------------

A rendőr szolgálatban rendőr, s nem haver, rokon, ismerős. Persze vannak, akik nem foglalkoznak ezzel, s lazára veszik a figurát. Nem jó.

Hidd el, mindkét félnek jobb a távolságtartás ilyen helyzetben. Kellemetlenség lehet belőle mindkettőtöknek. Ha a rendőr tegez, könnyen csendőrpertu jellege lehet. Vagy részrehajlónak mondhatják. Ha elnéz egy szabálytalanságot, akkor persze, mert jóban vagytok. Ha alaposabb, akkor bosszú valami régi sérelemért. Ezekhez persze nem kell tegeződés. De jó támadási felületet adni.

Ha civilben találkoztok, s akkor is ilyen lesz veled, akkor talán mégsem volt annyira semleges az a régi viszony.

2012. nov. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
Köszönöm a 0%-ot... Nem azért tartom bunkónak a rendőrt, mert nem haverkodott, hanem azért, mert mondhatta volna azt, hogy "Ne haragudjon, nem emlékszem Önre". Vagy azt, hogy "Elnézést, de szolgálatban vagyok". Kész.
2012. nov. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%
Izé, De NEM jó támadási felületet adni. Kimaradt a nem.
2012. nov. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem vizsgáljuk meg, az Ő szempontjából hogyan nézhetett ki a dolog!

Adott ugyebár egy szolgálatban lévő, hivatalos személy, akinek a feladata mások ellenőrzése, mellette a kollégája, vagy a felettese. Leállít egy gépjárművet, értelemszerűen ellenőrzés céljából és amikor odamegy látja, hogy egy ismerőse ül benne. Miért is szívás ez neki?


Lehetőség egy: Barátságos lesz, tegeződik. És nem talál semmi hibát. A haver meg elmegy azzal, hogy csak azért úszott meg egy közúti bírságot, mert a Béla ellenőrizte.


Lehetőség kettő: Barátságos lesz, tegeződik. Talál egy hibát.


a, Ha szól, akkor ő lesz a paraszt,

b, ha nem szól a sofőr elmegy azzal a tudattal, hogy ha Béla van szolgálatban, akkor bármit megtehet, mert Béla a haverja.

c, Ha nem szól semmit, de a főnöke kiszúrja, hogy gond van, akkor még egy jó nagy leb*szást is kap.


Lehetőség három: Végzi a dolgát, ahogy kell, és senkinek nem esik semmi baja.

2012. nov. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!