Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a férfiak...

Miért van az, hogy a férfiak általában nehezen viselik az erős nőket?

Figyelt kérdés

A kérdés egyaránt vonatkozik a párkapcsolatokra és a munkahelyi kapcsolatokra. Munkahelyi kapcsolatokban férfi főnök - jó érdekérvényesítő képességgel rendelkező, jól képzett női beosztott; férfi kolléga - azonos végzettségű női munkatárs. Párkapcsolatokban pedig egyaránt gondolok a nő munkahelyi sikerére, előmenetelére, de a családon belüli jó értelemben vett logikus, határozott magatartására is.


Ne írjatok olyat, hogy azért, mert a nők hülyék és hisztisek, meg hogy nincsenek logikusan gondolkozó nők.

Előre is köszönöm a megalapozott véleményeket tartalmazó válaszokat.



2012. nov. 24. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

Álatalában az "erős" nők többsége eszméletlen vehemens, folyamatosan bizonyítási kényszere van, minden áron végig akarja vinni az akaratát - mindezt úgy, hogy abba senki ne szóljon már bele, mert az megalázó és ez is a vereség egyik fajtája.


A legtöbbjük könyörtelen, számító, okos és egyáltalán nincs tekintettel a másik ember érdekeire, gondolataira - meg úgy semmire.


Persze férfiből is rengeteg ilyen van, de azok általában megelégszenek azzal, hogy nekik jó legyen, míg az ilyen nő szereti látni ahogy megalázkodsz előtte és magában jókat nevet rajtad. Sosem hangosan, mert az lealacsonyító dolog.


Én speciel félek tőlük, kerülöm őket. Én még úgy vélem - a fene azt a rohadt konzervatív fejemet - hogy a nőknek kedvesnek kellene lenniük. A férfiaknak pedig nem kellene óráig a tükör előtt pózolni meg páváskodni. De hát az az áldott "Jó" liberalizmus ezt is elérte sajnos.

2012. nov. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5%
Mielőtt a "megalapozott véleményeket tartalmazó válaszomat" megteszem, annyit szeretnék megkérdezni, hogy miért kötöd ki, mit nem válaszolhatunk?
2012. nov. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%

"de a családon belüli jó értelemben vett logikus, határozott magatartására is. "


Ne viccelj már,pont hogy ilyen nőket keresünk,de csak elvétve találni ilyet.

2012. nov. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

2 Mert nem a hülyeségre meg a sztereotípiákra kíváncsi.


Amúgy azért,mert egoisták,nyilvánvaló.És nincs semmi érzelmi intelligenciájuk.

2012. nov. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2es: A 4. válaszoló megválaszolta a kérdésedet, én még csak annyit tennék hozzá, hogy olyan válaszokra gondoltam, amelyek megindokolhatók, mert rengeteg általánosság kering a témában szájról-szájra. De egyszer próbáld ki, tedd fel ismerősödnek szóban ezt a kérdést, mond valamit és ha azt kéred, mondja meg, hogy miért ez a válasza, csak a vállát fogja rángatni. Én most tulajdonképpen ez a sokatmondó vállrángatás mögött rejlő gondolatokat szeretném összegyűjteni. Köszönöm mindenkinek a segítségét.
2012. nov. 24. 16:00
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Igazából a nők születetten erősek és bölcsek (lennének), ha nem lett volna beléjük erőltetve több ezer éven át az elnyomás-megalkuvás-megalázkodás, amit a pasik tettek velük, átmosták az agyukat, beletették a vallásokba, hogy a nőből egy nyomorultat csinálhassanak.

A pasik ezalatt nyugodtak voltak, hízott a májuk, már istenként adták be magukat, míg a nőket álltnak nevezték.

A nők miután "felszabadultak", mint a rabszolgák, már kicsit beletojtak a gatyába, most már csak picsognak hisztiznek, hogy a mai nők ilyenek-olyanok....sírnak nap mint nap... érdekes, hogy a nők nem is szólhattak semmit a sok megaláztatásra, nyomorgatásra több ezer éven keresztül...

Én erre azt mondom: volt kiktől tanulni. A mai vezető nők úgy viselkednek, mint a vezető pasik, mivel ezt várja el tőlük a társadalom. Erről ennyi. Ez a menő. Nyilván ezek a májduzzasztó egós pasik annak örülnének, ha az összes nő egy kiszolgáltatott lábtörlővé válna, van is ilyen, de remélem, hogy a nők is ki tudnak bontakozni, és ők is emberré válnak, akik határozottak, erősek.

Ilyen lenne a nő is, ha hagyták volna élni régebben is.

2012. nov. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

Azért viselik nehezen, mert eddig ők voltak erőfölényben, és most ez a helyzet kiegyenlítődni látszik. Az emberek általában nem nagyon akarják kiengedni a hatalmat a kezükből, lásd egyes arab államokat. Szaúd-Arábiában, Iránban eszméletlenül elnyomják a nőket, és nem feltétlenül az iszlám miatt. Mindössze arról van szó, hogy mindig van egy csoport, ami egy másik csoportot elnyomni kíván. Hogy a különbség miben van, az teljesen mindegy, az a lényeg, hogy valaki uralkodni akar.


Az a fiú, aki olyan házban nőtt fel, hogy csak az anyja gondoskodott róla, takarított rá, főzött rá és a férjtől még véletlenül sem kért volna olyat, hogy segítsen a takarításban, az a fiú a párkapcsolatában is ezt a példát fogja követni, ergó el fogja várni, hogy a párja takarítson és mosson rá. Igazából ezzel még nem lenne gond, ha a feleség háztartásbeli lenne, mert akkor nyilván ez a munkája. De szerintem az, hogy a férfi és a nő ugyanannyit gürizik, de a férfi többet keres, és hazaérve a nő még takarít, mos, főz, pelenkázza a gyereket, a férfi meg elfekszik a tévé előtt, felháborító. Sajnos unokatestvéremnél ez megy, ráadásul őt most megműtötték, nem szabadna sokat dolgoznia, de a férje nem hajlandó "női" munkát végezni...


Sajnos nagyon sok olyat hallok, hogy a férj szégyelli magát, ha a felesége többet keres. Ez szerintem annyira szomorú! Miért ne lehetne elfogadni, hogy a nőnek valamiben nagyobb sikere van?? Miért akarnak a férfiak állandóan a nők fölé kerekedni? Nem lenne az jobb, ha egyenlőség lenne?

2012. nov. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%

mi az hogy férfi, meg erős nő, és ezt ki állította, hogy így van?


ha jól sejtem, akkor a helyzet az, hogy a kérdést nőről férfira kell fordítani, ami így hangzik:


ép eszű ember miért nem viseli el egy ostoba, érzéketlen, önértékelési problémával küzdő ronsszindulatú hárpia jelenlétét?


így már egyből jön is a válasz


amennyit tudok azokról a nőkről, akik okosnak, erősnek stb képzelik magukat, csak ezt a következtetést tudom levonni. lehet hogy ez az a válasz, amire nem voltál kíváncsi, de jobbat nem tudok elképzelni. én még nem találkoztam életemben erős nővel, lehet hogy csak kevésbé, vagy túlságosan is ismertem őket ehhez...


akik meg logikusabban gondolkodó nők, azok általában férfiasabb jelleműek, és tudtommal nem is voltak problémáik ilyen okból férfakkal.

tehát én a valóságban nem érzékeltem a fenti állítás igazságát.

2012. nov. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%

Nekem bejönnek az erős nők, de csak akkor ha ténylegesen meg tudják magukat védeni, ha nem is pasi ellen, de egy másik csajjal szemben, mert ha egy csajszi keménykedik utána meg a pasija vagy más "szoknyája alá bújik" az elég visszataszító!

Vagy az is ha otthon a pasijának játsza a kemény csajt, és amikor meglát egy másik nőstényt, átvált "kiskutyába".

2012. nov. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!