Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért van ilyen erős koromszag...

Miért van ilyen erős koromszag? Cserépkályhával fűtök 2. éve.1. évben ha tettem rá, akkor általában egy nagyon kevés füst jött ki, de szinte semmi. Most 2. évben is így volt eddig, de már 2 hete erős tömény koromszag terjed szét az egész házban.

Figyelt kérdés
Átnéztem a csövet nincs benne korom.Mintha a fűtötest is visszavett volna kicsit,nem fűt úgy mint régen!
2011. dec. 10. 14:30
 1/5 gomzoli ***** válasza:
Lehet, hogy nedvesebb a fa? Bár a jelek arra utalnak, hogy a kémény nem elég huzatos. Esetleg túl takarékos vagy, és túlságosan lezárod a kályhán a levegőzőnyílást, így lassítva az égést?
2011. dec. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A cserépkályha tisztítónyílásait kivetted, kitisztítottad a koromtól? ( Kerek ablakok általában az alsó sarkokban. )
2011. dec. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hú tényleg,kis kerek csempe alul,még mondta is aki rakta,hogy néhány évente nem ártana kivenni,holnap megcsinálom!Köszi a gyors válaszokat!
2011. dec. 10. 22:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Vigyázz!!! Óvatosan,hisz több vödörnyi is lehet benne...és ha az kizuhan...


Valahonnan szerezz sárga agyagot. Keverd össze durva/"marosi"/homokkal=2rész agyag+1rész homok.(+víz). Kb tejföl sűrűségű legyen. Ezzel kend körbe a dugót,és úgy nyomd vissza. Pár perc múlva egy vizes ronggyal letörölheted,és elsímíthatod.

2011. dec. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Volt benne anyag bőven!:)Csak jött,és jött,már azt hittem abba sem marad.Most már túl jó is,lehetne rajta rontani:P


köszönöm a válaszokat!

2012. febr. 14. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!