Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért akar szinte kivétel...

Miért akar szinte kivétel nélkül az összes lány 25 éves kora felett nagyvárosban élni és nagy irodaházban dolgozni?

Figyelt kérdés
Persze van aki a város szélén a zöldövezetben akar majd élni, ahogyan olvasgattam a régi kommenteket az ilyen kérdéseknél, de a legtöbben a belvárosban akarnak lakni is. Dolgozni is banknál vagy valami cégnél, vagy valami nagy bevásárlóközpontban vezetőként, menedzserként stb akarnak majd dolgozni. Terepen, természetben kint dolgozni szinte egyik sem akar. Nem akarnak a ház köré tyúkokat sem, semmit sem mert azzal munka van. Miért alakult ki ez a mentalitás? Akkor ki fogja megtermelni a növényeket, tenyészteni a háziállatokat ha szinte már senki sem akar élni vidéken vagy mezővárosban?
2012. nov. 25. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok lány, de megértem őket. Hidd el, mindig lesznek olyanok akik megtermelik a mezőgazdasági termékeket is. Én is már várom, hogy visszaköltözzek egy nagyobb városba, mert már 3 hónapja vidéken vagyok és kezdek bekattanni attól, hogy az emberek 80%-a teljesen magába zárkózott. Na még 2 hónap. 24F
2012. nov. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A mezőgazdasághoz is érteni kell, tyúkokat tartani pedig nem gazdaságos. Hiszen a tyúkokat etetni kell, amit neked kell megtermelned, amihez ha nem középkori faekével akarsz szántani és kalákával betakarítani szükséged van mezőgazdasági gépekre, öntözőrendszerre traktorra kombájnra... És ne mond, hogy nagyanyádék is milyen jól megéltek belőle, mert ez nem igaz. Ja és mezővárosok sincsenek már :DDD...

Ja különben én is akartam már lenni ügyvéd meg orvos meg miegymás, de tanulni már lusták hozzá az emberek, így a végén kikötnek valami OKJ-s tanfolyamon és minimálbérért szopnak majd.

2012. nov. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De mi veszi rá az embereket arra, ha esetleg vidéken is lenne munkahelye, akkor is rögtön Pestre menekül el? Pl nálunk egy faluban régen volt kb 500 gyerek, akik innen jártak el tanulni vagy a környező városokba dolgozni, de mára vagy 70 en maradtak, mert a fele Pestre, Debrecenbe, Miskolcra, külföldre ment el dolgozni. Pedig itt a szülőknél ingyen volt a lakás stb, ott meg albiban 60 rongyot kell fizetni.
2012. nov. 25. 09:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert nagyvárosban, főleg Pesten több a munka. Ezért akarnak oda költözni.
2012. nov. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Mert Pesten kétszer akkora a bér azért. Meg ki akar a muteréknál lakni ha egyedül is élhet?
2012. nov. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
És szerinted ki akar szülőknél élni majdnem harmincévesen is?:OO Jézusom:D:D 24F
2012. nov. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség kérdező.

Én nagyvárosban élek de a közeli faluban van 1 farmunk , mezőgazdasággal , állattenyésztéssel foglalkozunk.És bizony elég jól élünk belőle ,meg is szoktuk kapni a gazdag paraszt jelzőt.


Az állatok etetése 2 gombnyomás.Totál automata a rendszer.Persze állatokat csak nagyban érdemes tartani.


Ne úgy képzeld el hogy gumicsizmában caplatunk a ganajon , moslékos vödörrel.Nem , egy modern gazdaságban nem így működik.

Ezeket a feladatokat akár ingben és öltönyben is lehet csinálni.

2012. nov. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert mind kényelmes, könnyű, TISZTA, jól fizető munkát akar. Munkaidő után pedig el akar menni szórakozni, vásárolni. A mezőgazdaságban a kényelmes, könnyű és a tiszta kilőve. A vásárlási lehetőségek korlátozottabbak és a szórakozás is kicsit mást takar.
2012. nov. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Növényeket termelni és állatokat tenyészteni csak nagyban lehet. Annak nem sok értelme van, hogy egy családnak van kb. 10 tyúkja. Azok fogják megtermelni ezeket, akiknek ez a dolguk, és pénzért csinálják. Én is lány vagyok, és kb. "taszít" a természet. Imádom, hogy a fővárosban vagyok, a közlekedés remek. Faluban meg nem lehet semmit sem csinálni. A nagyszüleim faluban laknak, és amikor elmegyek oda, halálra unom magam. Mondjuk ez a korombeli társaság hiányából is fakad. De ha meg éppen van kivel lennem, akkor is inkább elmegyünk a legközelebbi városba szórakozni. Azzal meg az a gond, hogy nehéz hazamenni, mert buszhoz, vonathoz vagyok kötve, amik fél 11 után csak reggel 5 után jönnek. Pesten akár éjjel 2-kor is haza lehet jutni. Ha meg annyira szereted a természetet, dolgozz te a földeken, nem muszáj mindenkinek ugyanazt csinálnia.
2012. nov. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!