Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A cigányok lenézik a magyaroka...

A cigányok lenézik a magyarokat vagy utálják őket? (lent folyt. )

Figyelt kérdés

Egy faluban élek, ahol nagyrészt cigányok laknak. Nem akarok általánosítani, mert van kivétel, de legtöbbjük igénytelen a környezetére, nem gondozza a füvét, az udvarát, a házát, koszos ruhában megy boltba, utazik a buszon stb. Meglehetősen rossz anyagi körülmények közt élnek és alul iskolázottak, gyermekeikkel gond szokott lenni az iskolában.

Amit nem értek, az az, hogy mindezek ellenére, miért parasztozzák a magyart, és mire fel van olyan nagy képük? Mert akiket parasztoznak, azok náluk jóval jobb körülmények közt élnek, amiért megdolgoztak. Nyilván irigyek valamilyen szinten, de mire büszkék az ilyen emberek?

Ti hogy látjátok ezt?



2012. nov. 25. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
7%

Ha Te vagy Én lennék cigány, ilyen körülmények között szitén így tennénk, ugyanúgy hőbörögnek a gazdag értelmiségi cigányokra is, mert nekik jutott pedig ugyanabból a származásból valók


Bevallom én is irigy vagyok olyanokra akik gondolnak egyet és vesznek valami jót, míg nekem gyűjteni kell

El kell engedni magunk mellett a rossz megjegyzéseket

20/F

2012. nov. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Magukon kívül mindenkit lenéznek.
2012. nov. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Azt is kinézik maguk közül, leparasztozzák és árulónak nevezik amelyik normálisan él (szóval nem sért törvényt, és dolgozik rendesen).


Primitívek.

2012. nov. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%
Az a baj, nem vagy tisztában a fogalmakkal. A középosztálybeli magyaroknak a paraszt szó degradáló, különösen egy cigány szájából. Mert a szó a magyaroknál kb. egyenlő a primitívséggel, a földtúrással, az állattartással, az iskolázatlansággal... A cigány közösségekben a paraszt szó pedig az alábbi módon alakult ki, régen a cigányok - illetve sok településen ma is- nem laktak bent a faluban, hanem a völgyben laktak, vagy a közeli erdőben volt a cigánytelep. A cigányok nem tartottak állatokat, nem művelték a kertjüket. A magyarok pedig bent laktak, laknak a faluban, állatot tartanak, földet művelnek. Így jött a paraszt szó, idegen a cigány kulturától. Kb. ugyanazt jelenti a paraszt, mint a magyar... csak a magyarok számára a paraszt degradálónak hangzik.
2012. dec. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
23%

tök min1 hogysárga(pl kinai)tök mind1 hogy sötét böru,vagy épp fehér ... ember,ember ,ember,.


volt néhány "néger" munkatársam ,nagyonis normálisak.nem néz le senki senkit...

ennyi


te irányitod az életed .Meg az ,hogy menyit tudsz dolgozni,s milyenek a belsö tulajdonságaid.


mintahogy "cigányok" se léteznek. :)

2012. dec. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5/5, előttem szólóhoz: Ember ember, igen, de azért ember és ember között óriási különbség van ám. Ez a különbség nem a bőrszínben mutatkozik meg, hanem a személyiségben, a hozzáállásban, a gondolkodásmódban. Sajnos nem indulunk az életben egyenlő esélyekkel, de akinek megvan a magához való esze, az vagy így vagy úgy megteremtheti magának. Nem mindenki teszi, valaki csak irigykedni tud. Ez ilyen. De miért, ez volt a kérdés.
2012. dec. 5. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!