Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak én érzem úgy hogy a mai...

Csak én érzem úgy hogy a mai gyerekek, akik 2000-es évek után születtek kissé meg van késve a testi fejlődésük?

Figyelt kérdés
öcsém, ahova jár általános iskola felső osztálya, tele van ilyen tényleg gyermek arcú 13évesekkel, és eltünődtem hogy mikor én jártam suliba 92ben születtem, akkor izmosabbak, és szőrösebbek voltak, persze voltak kivételek de nagyon szembeötlött ez az egész. meg aztán a volt középsulimba került 9. esek sem tüntek kinézetre "olyannak". De ez most nem fura?

#kamasz #késő fejlődés
2012. nov. 26. 22:11
1 2
 1/19 anonim válasza:
56%
Ha csak a fizikai fejlődésük lenne elmaradott, nem lenne nagy baj. De hogy a nagy részük ölős mesén, meg bélkihúzós játékokon felnevelkedett, ostoba, degenerált selejt, az már annál inkább.
2012. nov. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%

Vannak akik meg túl vannak fejlődve.

Sok tizenéves lánynak már akkora melle van mint egy felnőtt nőnek.Sok magyar lány meg megnő 180 magasra a fiúk meg 190-195 magasra , legalábbis a fiatal generáció között igen sok a magas ember.

A magyarok nagyon nagyra nőnek manapság.

Ez lehet hogy a másféle étkezés miatt van ugyebár a zöldségeket , gyümölcsöket telenyomják vitaminnal mesterségesen és ezért lehet hogy túlfejlődnek.

2012. nov. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%
vitaminnal? inkább hormonokkal...
2012. nov. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mozgáskoordinációban vannak nagyon lemaradva (főleg aki nem sportol). Én 92-ben születtem, de nálunk is volt olyan, aki nagyon későn ért meg ebben, a fiatalabbaknál ezt még inkább látom.
2012. nov. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Az eddigi válaszok csak a kamaszokra vonatkoztak és a fiatalokra és nem a kérdésre válaszoltak.

Kérdező: aki 2000-ben született az csak most tölti a 12. életévét. A 2000 után születettek a 12 év alattiak.

Viszont a 2000-es évek után születettek már a kristálygeneráció, sokkal visszafogottabbak és szelídebbek mint az előző nemzedék és ez testükön is meglátszik.

A másik ami előfordulhat hogy ált egy ember máshogy emlékszik a gyerekkori társakra, pl ha elővesznek egy régi fényképet meglepődnek azon hogy ők nem ilyen gyerekarcokra emlékeztek, hisz a fejben szokott változni az emlékkép.

2012. nov. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Na eltaláltad utolsó! de azért világosan emlékszek arra, hogy úgy általában, mikor én lehettem 12-13éves(6os lehettem), akkor eléggé fejletebbek voltak pl. a lányok is, sőt főleg azok! nem ilyen gyermek arcúak voltak. Meg ha bele gondoltok azért egy 14éves lány, már kinéz 18nak is.

Csak szerintem mostanra az arányok tolódtak el, sokkal több lett a későnérő tipusú fiú, lány. de ugyanakkor vannak ezek a korafejlett lányok, fiúk. És kezd el tünni a "középosztály". Nem akarok összeesküvést gerjeszteni, de szerintem a rengeteg édesség, csoki, chips, cukor fogyasztása miatt lehet ez, hiszen a 90es évek eleje óta folyamatosan nőtt ezek aránya, +a gyorskaja stb. a szélsőséges korafejlettség meg lehet a hormonoktól, vegyi anyagok növekvő aránya, ezek is képesek ilyesmire.

2012. nov. 27. 17:28
 7/19 anonim ***** válasza:
67%

Igen ez így van. És sajnos már a gyümölcsök, zöldségek is tele vannak mindenféle károssal, már alapból a talaj amiben nőnek tele vannak vegyszerezve. Ezért a legjobb a bio, de az ugye drága a legpraktikusabb a saját termesztésű zöldség, gyümölcs és a legolcsóbb is egyben. Csak ki kell menni a kertbe és leszedni.

- vagyis kellene ha nem laknának olyan sokan városokban és lenne vidéki élet Mo-n..

2012. nov. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Jaja! én próbálkozok is vele hogy minél inkább minimalizáljam a szervezetembe jutó "kellemetlen" anyagokat. tényleg komolyan veszem, példaként okulva a gyerekekről, vagy a folyamatosan növekvő betegségekről. de egyenlőre meg kell elégednem a bolti kenyérrel, házilag sütni még nincs lehetőségem, delma "vajat" felváltani igazi házi vajjal! és egyéb nyalánkságok.

még a szappant is le tudnám cserélni, házi sertészsírből készült szappannal, ahogy a nagyanyánk csinálta!

2012. nov. 27. 19:11
 9/19 A kérdező kommentje:
*nagyanyáink
2012. nov. 27. 19:12
 10/19 anonim ***** válasza:

"Nem akarok összeesküvést gerjeszteni, de szerintem a rengeteg édesség, csoki, chips, cukor fogyasztása miatt lehet ez,"


hát igen, gondoljunk csak bele, mekkora üzlet ez, egyrészt eladják a finom, de egészségtelen kaját, ezek szinte már függővé is tesznek, aztán ha ettől betegek, elhízottak leszünk, akkor ott az egészségipar, a kozmetikaipar, a fogorvos, reklámozott csodabogyók, gyógyszerek, narancsbőr elleni krémek, amiket szintén mi veszünk meg, miután a problémát kiváltó okokat is mi vettük meg. Tehát előbb elrontjuk magunkat a saját pénzünkből, aztán kijavítani igyekszünk a hibákat szintén saját pénzből.

2012. nov. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!