Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha árvaházban, gyermekotthonba...

Ha árvaházban, gyermekotthonban akarok lenni nevelő, ahhoz mi kell?

Figyelt kérdés
kell fősuli? vagy milyen végzettség? mennyit keresnek, és vannak egyáltalán helyek az ilyen intézményekben?

2012. szept. 20. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az óvónőképző is jó, vagy a csecsemő-és kisgyermeknevelő, vagy ifjúságsegítő.


[link]

2012. szept. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Valamilyen diploma kell ha nevelő szeretnél lenni, igazából mindegy milyen, de mindenképp valami emberekkel foglalkozó szakot válassz, mert azzal előnybe kerülsz pl.: pszichológia, óvőnő, kisgyermekggondozó, tanító, szociálpedagógia, gyógypedagógia, szociális munka. Ezek közül én azt mondom ha jót akarsz mindenképp valami pedagógia - tanári képzést végezz el, mert akkor rögtön pályázhatsz intézetekben nevelőtanári állásokat is, sokkal nagyobb esélyed lesz. Általában az intézetekben van a sima nevelő (bármilyen diplomával, aki a gyerekekek személyiségfejlesztéséért, felügyeletéért, szabadidő szervezéséért, hivatalos ügyeikért felel ) és van a nevelőtanár, aki pedig tanít is (pl.: bentlakásos intézetbe...) De sokszor a sima nevelői állásra is olyat keresnek, akinek van valami tanári végzettsége, hiszen hazajön a gyerek az iskolából, és segíteni kell neki utána a tanulásban, ehhez meg jó, ha tanári papírod van.

Még annyit, hogy árvaház nincsen se Magyarországon, se sehol. Gyermekotthonok vannak... Ezekről is azt kell tudni, hogy vannak a zárt gyermekotthonok (kvázi nevelő intézetek, ahonnan nem mehet ki a gyerek és az iskola is bent működik) meg vannak a sima gyermekotthonok, ahonnan kijárnak a gyerekek, iskolába, sportolni stb... Ebből az következik, hogy a zárt intézet szokott mindig nagyobb intézmény lenni, a sima nyitott gyermekotthon pedig általában egy családi ház, ahol szükségletektől függően él 8-12 gyerek egy nevelővel meg egy gyerekfelügyelővel. A nagy intézményeket igyekeznek bezárni, mivel nem egészséges a gyerek személyiségfejlődésének... Sőt eleve igyekeznek a gyerekeket, ha lehetséges nevelőszülőkhöz küldeni, mivel a családban való nevelkedés az elsődleges. Emiatt viszont a konkrét nevelői állások is csökkennek... Pont emiatt, mert egyre kisebb erre az igény nehéz bekerülni egy ilyen munkahelyre, mert kihalásos alapon működik kb, a helyek meg csak csökkennek. Egy nevelő egyébként olyan 80ezer forint körül keres, erre még jönnek a különböző pótlékok, tehát olyan 110körül jön ki a végén mindenestől, de ebben már benne van az étkezési meg egyéb dolgok is.

Én azt javaslom, ha komolyan gondolod, mindenképp állj rá valami speciális csoportra és ehhez illő végzettséget szerezz, ezen a területen próbálj elhelyezkedni. Tehát akkor már mindenképp zárt intézetbe menj, mert arra mindig lesz igény, míg általános nevelő meg egyre kevesebb lesz. Ha érdekel a fogyatékosság vagy a fiatalkori bűnözés, magatartászavar akkor menj el gyógypedagógia szakra, utána pedig próbálj valami ezekhez a területekhez illeszkedő gyermekotthoni munkát kifogni.

2012. szept. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én OKJ-s képzésben végeztem el egy tanfolyamot aminek a neve:gyermek és ifjusági felügyelő ezzel mehetnék gyerekotthonba dolgozni.
2012. szept. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
utolsó: igen, mehetnél, de nem nevelőnek... A nevelő az mindig diplomás. A gyerekfelügyelők pedig okj-t végeznek!
2012. szept. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 X-atosz ***** válasza:
Van olyan szak, hogy nevelőtanár, meg olyan, hogy szociális munkás, mentálhigiénés szakember. Ezek közül jó, ha van valamelyik.
2012. szept. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Pedagógus végzettség kell. Szocped, gyógypedagógus. Minimum a főiskolai diploma.


Tudom regi a kérdés, de a nevelők kezdőként nettó 120 korul keresnek és arra jon meg a pótlék.

Konkret.nevelőtanári képzés nincs, csak a kollégiumi neveloknek.

Mivel nehéz munka es alulfizetett is, mindig van felvétel szinte, nagy a fluktuáció.

Remélem segítettem.


Egy gyermekotthoni nevelő.

2015. ápr. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!