Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Összeköltöznétek a párotokkal...

Összeköltöznétek a párotokkal ilyen esetben? Hatan laknánk.

Figyelt kérdés
Van egy párom 8 hónapja. Ő az első komolyabb pasim, én 20 éves vagyok, ő 24. Én kicsit visszahúzódó, neki nagy a társasági élete. Felvetődött, hogy vizsgaidőszak után összeköltöznénk, amire én is vágyok. Egy munkatársa örökölt egy régi házat, azt újítják a barátnőjével (szintén munkatársa). A beosztás már kész, nagyjából felbútorozták, 4 szobás + nappalis. Úgy gondolták kiadják a másik három szobát. Két szingli menne, és felvetődött hogy harmadikként mi. Nekem nincs bajom a társasággal, tényleg kedvesek, normálisak. 21-24 évesek. De kicsit mások mint én, mind dolgoznak, van amelyik még suli mellett, egyéni tanrenddel, van aki csak gyárban diákmunkaként egyetem mellett, és van aki már végzett. Én ellenben még csak most kezdtem az egyetemet, szüleim támogatásával. Ők elég bulizósok, és mindannyian nagyobb szájúak tőlem. Ezért kicsit félek összeköltözni velük. Párom azt mondta döntsek én, de ő szeretné kipróbálni, hisz mi még lakhatunk eleget együtt, de egyszer vagyunk fiatalok, jó móka lenne együtt. Én is látom ezt az oldalát is, de attól még az ő barátai. Ti mit tennétek? Próbáljuk ki?

2012. nov. 29. 11:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

ennyi idősen ne félj,jó korszak ez.


Laktunk mi is úgy 3 szobásba,hogy egyikbe mi párommal,másikba 2 srác,harmadikba egy lány,jó buli (kivéve ha mosogatni kellett)

2012. nov. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt hogy ez engem érdekelne,nem szeretek fürdőszobán,és egyéb helyeken osztozkodni.
2012. nov. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Koliban sem lenne jobb, ott is van mindenféle korosztály/ember, állandóan bulik, van aki nem véletlen 10 éve egyetemista már:) Úgy vettem észre, hogy főleg attól félsz, hogy nem tudnál nyugodtan tanulni. Szerintem ne aggódj,ha ilyen lenne, csak beülsz a könyvtárba és kész, vizsgaidőszakban meg hazamehetsz hetekre is a szüleidhez tanulni. Amúgy most a szüleiddel laksz, ugyanabban a városban van az egyetem, ahol élnek? Mert szerintem akkor végképp nem gond, bármikor hazaugorhatsz 1-1 estére ha csendre vágysz.
2012. nov. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Biztos, hogy nem. Főleg nem a szülei pénzén.
2012. nov. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Haverom a barátnőjével úgy költözött össze, hogy haverom/ gyerekkori barátja összejött a barátnőjének a hugával. Volt velük még egy srác is, annak is volt csaja.

Kivettek egy 3 szobás lakást és beköltöztek hatan. Eleinte nagyon jól érezték magukat. Aztán jött a január. Egyiküket kirúgták, a haverom nem kapott fizut. A csajok közül az egyik nem csinállt otthon semmit, a másik igen, de rendetlen volt. Haverom csaja meg tipikus szerény fajta volt. Nem bírta hallgatni a minfennapos bulizásokat

2012. nov. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi a párommal éltünk egyszer 6-od magunkkal. Soha többé. Pedig én társaságkedvelő ember vagyok. Akaratlanul jönnek a gondok, pl:

Volt hogy bevásároltam, megfőztem. Majd elmentünk valahová a párommal. Mire visszamentünk a kajánkból ettek, a kenyeret majdnem megették, tej felbontva. Engem az ilyen dolgok zavartak, mert nem azért főztem hogy más egye meg. Nem irigylem senkitől, de minimum hogy megvárja hogy megkínáljam. Mindenki dolgozott, de mégis én vettem állandóan kaját, mert ők spórolni akartak.. Hál istenek mi olyan szobát béreltünk amihez volt külön fürdőszoba. De napi rendszerességgel kellett hallgatnunk a többiek veszekedését mert gond volt a fürdőszobával. Volt aki sosem takarította, volt amikor egy időben ment volna fürdeni.. A mosás is gondot jelentett, mert csak 1 nagy mosógép volt. Ki mikor mosson. De a legrosszabb az volt, hogy egy idő után senki nem volt toleráns a másikkal szemben. Volt olyan hogy valaki éjszakás volt, és nappal aludt, De mások nagy ívben tojtak rá, így szinte sosem tudta kipihenni magát. Engem nagyon zavart, hogy volt egy szobatársunk aki minden pénteken pókerpartit rendezett a kollégáival,és sosem rakott maga után rendet. Hajnalik pókereztek, majd szombaton mindenki más arra ébredt, hogy cigifüst,nagy kupi van, és szinte mindenkinek hiányzott valami a kajájából..

Nekünk elegünk is lett..Mi voltunk az elsők akik le is léptek onnan.

Na azóta megfogadtuk SOHA többé ilyet nem csinálunk..

2012. nov. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Most is albérletben élek, de egy kétszobásban, hárman egy lány testvérpárral. Velük annyira nem közösködünk, csendesek, csak néha jön fel valaki, de nem buliznak. Párom még a szüleivel él, de szeretne már elköltözni.

Nem is a tanulástól félek, hisz nekik is kell, meg ha dolgoznak, nekem nincs órám akkor tanulhatnék. Szerintem elég normálisak ahhoz, hogy megértsék, ha másnap írok, nem buliznak. Csak magától a nagy társaságtól félek. Én van hogy elvagyok magam, illetve a párommal. Nem kellene körénk emberek mindig. Bár biztos be tudnánk zárkózni. És lehet nekem is jót tenne, változnék, de kicsit félek, hogy rosszul érezném magam. A párom pedig látná, hogy különbözőek vagyunk, és ez a kapcsolatunk rovására menne.

2012. nov. 29. 11:23
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Haverom a barátnőjével úgy költözött össze, hogy haverom/ gyerekkori barátja összejött a barátnőjének a hugával. Volt velük még egy srác is, annak is volt csaja.

Kivettek egy 3 szobás lakást és beköltöztek hatan. Eleinte nagyon jól érezték magukat. Aztán jött a január. Egyiküket kirúgták, a haverom nem kapott fizut. A csajok közül az egyik nem csinállt otthon semmit, a másik igen, de rendetlen volt. Haverom csaja meg tipikus szerény fajta volt. Nem bírta hallgatni a mindennapos bulizásokat.

8 hónapra rá, mindenki össze veszett mindenkivel.

Haverom csaja haza költözött, szakítottak. A huga külön költözött a barátjával, később ők is szétmentek. A lakást leadták, mert nem bírták fizetni. A másik pár is szét ment.


Közös lónak túrós a háta. Akkor is ha nagyon jóban vagytok.

Amikor mi költöztünk össze a párommal, 4 évvel ez előtt, akkor kb 3-4 hónap volt, mire össze csiszolódtunk. Kell egy kis idő kettesben, hogy kialakuljanak a TI szokásaitok. Olyankor nem jó, ha másik 4 emberhez is alkalmaszkodni kell.


Ui.:Bocs az előzőért, véletlenül küldte el. Telóról írok.

2012. nov. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Az ilyen problémákat még nem is gondoltam át. Bár ők négyen már együtt élnek albérletben, három szobás lakásban pár éve. Ha gondjaik lennének egymással, biztos nem akarnának összeköltözni. Úgy vettem észre, mikor felmentünk hozzájuk, hogy ők közösködnek. Együtt főznek, egy-két ember vásárol, de a többi is odaadja a pénzt. Illetve van amit csak saját. Kívülről tetszik, de nem tudom milyen belülről.

Lényegében mi lennénk csak a párommal pluszba. Bár igaz, hogy fürdőszoba szempontjából még két ember számít..

2012. nov. 29. 11:29
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ismered a mondást??

Közös lónak túrós a háta..


Na ezt jegyezd meg ha minden közösbe menne. Kizárt hogy minden tökéletesen lenne annyi embernek.

A gond már itt ki fog ütközni..

2012. nov. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!