Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerinted jó az, hogy a nők...

Szerinted jó az, hogy a nők is férfiaknak való feladatokat végeznek/végezhetnek?

Figyelt kérdés
A kérdés nem arról szól,hogy a nők otthon szüljék a gyerekeket és ne csináljanak semmit, hanem arra vagyok kíváncsi,hogy kinek mi a véleménye arról,hogy a nők is olyan tevékenységeket végezhetnek ami pszichésen és fizikailag is túlságosan megterheli őket.

2012. nov. 29. 16:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Mindenki azt csinál, amit akar.
2012. nov. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
Nem.
2012. nov. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Vadkan01 ***** válasza:
9%
Egy idő után úgy is rájönnek, hogy nem is olyan egyszerű a kemény munka, mint azt gondolták és mindent vissza akarnak csinálni. AHOY
2012. nov. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Egészséges körülmények között ez nem lenne kérdés, hiszen a nők nem is vállalnának nehéz fizikai munkát stb.

A probléma az hogy ma a körülmények messze nem egészségesek, és félő hogy sorra vállalnának erőn felüli elvárásokkal járó munkát. Hiszen nálunk jellemzően a nők alul bérezettek, és sok a meggondolatlan mindent a haszonért kapzsi cég és vállalkozás, vagy akinek az a kicsi is sokat számít.


Nem tartom jó ötletnek. "gondolom a mozdony vezetők miatt a kérdés"


Tényleg kíváncsi lennék hogy egy vontatáshoz csatlakozást hogy oldana meg egy átlagos nő?

2012. nov. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hozzá képesítésük és affinitásuk, hát legyen.
2012. nov. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14%
A nők akartak egyenjogúságot , egyenlőséget , most viseljék annak a hátrányait is ne csak az előnyeit.
2012. nov. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A nő is ember, és némelyikük tud egy férfi intenzitásával azonosulni, másképp amúgysem jelenkezik olyan Nő a vasúthoz, aki gyengének érzi magát

Az esélyt megkell adni mindenkinek, maximum egy 1hónap után túl ad rajta mert rájön hogy sok és mégse neki találták ki

Én inkább azon csodálkoztam hogy a 21. században miért kell kisajátítani egy munkakört

20/F

2012. nov. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Szerintem, nincs nőknek és férfiaknak való feladat, maximum embereknek való feladat. Nem minden nőre igaz, hogy szívesen csinálná/csinálja azt, amit "nőknek való feladatnak" minősítenek általában, és fordítva. Férfiaknál szintén így. Ismerek olyan férfit, aki sokkal labilisabb, mint egyes női ismerőseim, és ugyanez a helyzet a fizikummal is.
2012. nov. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
11%
A társadalomnak felelősséggel kéne tartoznia a nők iránt, hogy ne kelljen megszakadniuk és erejükön felül teljeíteniük, még ha az nem is jelent nehéz fizikai munkát. Mondom ezt férfiként.
2012. nov. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Általánosságban nehéz ehhez hozzászólni, így inkább teljesen személyesen szólnék pár szót.


Nő vagyok, egyedülálló, harmincas. Iszonyúan frusztrálónak élem meg, hogy minden, "férfiasabb" munkát is magamnak kell elvégeznem. A ház körüli munkák, a rakodás-pakolás, kisebb szerelések, bútortologatás, polcfelfúrás stb stb... CSAK és kizárólag kényszerből csinálom, mert nincs más, és nagyon-nagyon megszenvedem az egészet, mert úgy érzem,.... hogy mondjam... hogy elférfiasodom... Hogy minden ilyen akcióval veszítek a nőiességemből, hogy ezekkel az erősebb fajta jelenlétekkel a világban a férfiak számára egyre kevésbé a megvédendő nő vagyok, és egyre inkább vetélytárs, vagyis majdhogynem egy másik férfi...

2012. nov. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!