Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerinted jó az, hogy a nők...

Szerinted jó az, hogy a nők is férfiaknak való feladatokat végeznek/végezhetnek?

Figyelt kérdés
A kérdés nem arról szól,hogy a nők otthon szüljék a gyerekeket és ne csináljanak semmit, hanem arra vagyok kíváncsi,hogy kinek mi a véleménye arról,hogy a nők is olyan tevékenységeket végezhetnek ami pszichésen és fizikailag is túlságosan megterheli őket.

2012. nov. 29. 16:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Erre egy példát tuok mondani: Svédország. Mindenki teljes mértékben azzal foglalkozik amivel akar, van egy csomó női buszvezető, férfi általános iskolai tanár stb. A legtöbb ember boldog és teljes mértékben meg tudja valósítani önmagát.
2012. nov. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
85%
A kérdéssel kapcsolatban eszembe jutott (mert nekem lovas szakmám van), hogy régen a lovakkal való foglalkozást, lovaglást szinte kizárólag "férfi-dolognak" tartották, meg ugye a lovaglás maga is katonai sportág volt. De ha megnézzük manapság mind a sportot, mind a szakmát, néhol elég erősen több nővel találkozunk, mint férfival. (Pedig a ló 500-600 kg-os állat, a lovaglás mint sport izommunkát igényel, de ezen felül rendkívüli koncentrációs képességet és fegyelmet is, mert figyelni kell egyrészt a lóra, másrészt a környezetre, ráadásul az embernek külön, egymástól teljesen függetlenül kell irányítania a saját csípőjét, kezét, illetve a lábait. És akkor még nem beszéltem arról, amikor viszem le a legelőre a lovakat párosával, és megijednek valamitől... Sőt, én élvezem a trágyázást is.) Ugyanakkor, női rodeost vagy patkolókovácsot igen ritkán találni, az előbbi valóban "túl férfias" (és túl vakmerő dolog), az utóbbi meg szerintem valóban túl komoly munka egy nőnek.
2012. nov. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Bányászok, olajbányászok, pékek és vasöntők általában nem szoktak nők lenni.
2015. febr. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!