Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért az az első gondolata...

Miért az az első gondolata sok embernek Amerikáról, hogy ott csak hülye és hájas emberek laknak?

Figyelt kérdés

Kicsit zavar a dolog, mert söpörhetnék Magyarországon is, ugyanis a lakosság több mint fele elhízott vagy túlsúlyos, és s gyerekekben is egyre szokatlanabb a soványka, inkább jó kis pocakot meg tokát cipelnek már ők is. Nem is kell statisztikákat nézni elég kimenni az utcára, mennyi kövér ember van.

Szóval kicsit elavult már ez, hogy egy olyan országban röhögnek az emberek, meg nézik le a "dagadt" amerikaiakat, ahol 4-5%-al vagyunk csak mögöttük..


2009. aug. 19. 00:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%

7 évig éltem amerikában, ott tanultam. Ez alatt végigutaztam a keletipartól a nyugatipartig. Nem mondom, hogy ismerem, de elég sokat láttam.

Azért itthon olyan kövér embereket nem láttam, mint kint. És annyit sem. Itthon nincsenek a supermarketek ajtajában motoros bevásárlókocsik a kövéreknek akik nem tudnak végigmenni. És nem azért mert nekünk nem telik rá, hanem mert nem kell olyan gyakran mint ott. Ott naponta találkoztam 150 kilós kolosszusokkal, itthon azért egy hónap is beletelik.

Arról a szemétről amit esznek, ne is beszéljünk. (Hülyének néztek, hogy lemegyek "falura" és ott vásárolok szörnyen drágán, és én főzök, amikor fele annyiból ehetnék.

A másik véglet a nyugati part, ahol semmi másra nincs idő csak sportra és mindenki tökéletes.


A Hülyéről annyit, hogy mivel egyetemen voltam azért elég intelligens emberekkel találkoztam. Az általános műveltsége az amerikaiaknak (itt egyetemi tanárokról van szó) katasztrofális. Lehet, hogy nagyon profik egy témában, de nem beszélgethetsz velük másról.

A "nép" műveltségéről, tájékozottságáról, gondolkodási hajlandóságáról talán ne is beszéljünk.


Én nem lenézem őket, hanem sajnálom. A nagy specializálódásban elvesztették az egészhez való érzéküket, a dolgok folyamataiban és összefüggéseiben való látását. És a nagy tájékozatlanságban már nem tudják mit esznek.

2009. aug. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%

Én is éltem Amerikában. és csak megerősíteni tudom az előzőt. Igen, ott még a magyarországinál is többnek tűnik a kövér ember/gyerek, és tényleg sok a kirivóan szörnyű eset. Azon túl, hogy tényleg készkaján élnek, van még egy szempont, ami az elhízást jobban elősegíti, mint itthon. Ez az, hogy az amerikaiaknak nincs olyan intenziv érzelmi életük, mint a magyaroknak, a családtagok egymással se igen beszélgetnek, a szeretetigényüket nem tudják kielégíteni, ezért ezt is az evéssel pótolják, és már egy csecsemőbe is ezt kódolják be. Nem foglalkoznak vele, nem veszik az ölükbe, és ha e miatt sír, akkor beletömnek valami kaját, amiből azt tanulja meg, hogy ha érzelmi szükséglete van, akkor egyen.


És hát a tájékozottság a világ dolgairól is zéró minden amerikainál. Egy átlag vagy az alatti magyar is ötvenszer többet tud földrajzból, történelemből, irodalomból, világpolitikából stb., mint egy amerikai. Ezt én nem feltétlenül rovom fel nekik, de tény. Mi itt egy kiszolgáltatott kis nemzetként szükségszerűen jobban figyelünk a világra, és többet is tudunk. Bár ahogy látom, ez a tinikre már kevésbé igaz.

2009. aug. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

az utolsó kettőnek igaza van.


a kérdés viszont arról szólt, hogy az "első gondolat" a kövérség és ez véleményem szerint nem így van.

2009. aug. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
44%

Kedves 06:52

Köszönöm,hogy kitüntettél figyelmeddel!

Miért is lennék csőlátó?Mert nem ajnározom szeretett Amerikádat?A magyar politika olyan amilyen,ezen reményeim szerint nemsokára változtatni tudunk(Választások)A béka segge alatt vagyunk,igen valóban,de honnan is indult a világválság?Csak nem az Amerikai bankok dőltek be?(Igen a politikai elitünk is vastagon benne van bár én nem rájuk szavaztam,hogy irányítsák az országot)Számomra egyetlen pozitív dolog Amerikában az a 60-70-es évek autógyártása.Az meg,hogy kövérek az emberek,olyan mint az,hogy minden Magyar gulyást eszik.Általánosítás .És engedelmeddel továbbra is utálom,többek közt azon indokok által is mint előtte leírtam.De persze neked írhatok akármit a szemedben csak egy vagyok a korlátolt tipikus Magyar közül!

2009. aug. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
80%
Ettől függetlenül, nem tudom hány amerikai állampolgár jött be Magyarországra a jobb élet reményében és hány magyar ment ki Amerikába a jobb élet reményében?! Azt hiszem egyértelmű, de egy kérdést hadd tegyek fel. Voltál te már Amerikában hogy ilyen jól tájékozott vagy? A magyar politika olyan amilyen. Jahh, ez így tök egyszerűen le van rendezve. Tudod mindig elcsodálkozom azon hogy ha mi olyan fasza ország vagyunk, ha minden Amerikai hülye, ha minden külföldi ország sehol sincs hozzánk képest, akkor miért van az hogy mindenben, főleg gazdaságilag utolsó helyen állunk? Félreértés ne essék, tiszteletben tartom a válaszodat, nem akarok veszekedni senkivel sem, az én nézetemet tuti nem tudod megváltoztatni, azt hiszem én sem a tiédet, tehát fejezzük be. Csak a lényeg az, hogy nem mindig másra kell mutogatni, hanem körül kellene nézni először a saját országunkban.
2009. aug. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
61%

Nem veszekszem :)

Csak én szeretem és többre tartom Magyarországot mint Amerikát.A magyar politika olyan amilyen." Jahh, ez így tök egyszerűen le van rendezve"ezt megjegyezted látom de azt is írtam utána,hogy,remélem a választásokon tudunk változtatni rajta!Az,hogy fényévekkel veri a mi gazdaságunkat nem vitatta senki.Voltam Amerikában igaz csak két hetet nyaralni a rokonoknál,vannak gyönyörű helyek,de ez Magyarországra,Romániára,Svájcra stb is igaz. Nem is kell megváltoztatni a másik ember véleményét csak elfogadni :)

2009. aug. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem az előző kommentelők esetében, hogy attól, hogy egy országot tisztelünk, miért ne tisztelhetnénk egy másikat is? Magyarán miért kell ahhoz a másikat lebecsmérelni, hogy a másikat kiemeljük? Nem az USA lebecsmérelésével kellene Magyarországot felmagasztalni, hanem azzal a jóval, ami Magyarországon van. Mert mind Magyarország, mind az USA jók dolgokban, csak másként.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: azért alakult ki ez a nézet, mert az embereknek minden országról van egy sztereotíp képük. Mi emberek "tömbökben" gondolkodunk, skatulyázunk, mert kategóriákban egyszerűbb gondolkodni. A németek pontosak, az angolok mogorvák, az amerikaiak kövérek...a sztereotípiáktól azért nem tudunk megszabadulni, mert akármennyire is nem igazak egyes egyénekre lebontva, a népet összességében nézve mégis igazak. És igen, az USA-ban a magyarokhoz képest sokkal több az elhízott ember, mert ők nem úgy vannak elhízva, hogy 20-30 kg felesleg van rajtuk, hanem van, akin 60-70 is. Persze a másik véglet is megjelenik, de ez csak genetika. Én itt élek az USA-ban. Soha nem voltam egy vékony alkat, de nem vagyok 90-100 kilós. Ha úgy ennék, mint a legtöbb ember itt, már 150 kg is lehetnék. Ugyanabban a családban ugyanazt esszük és látszik a különbség. Van, akin fog a kaja, van akinek ezzel nem kell szenvednie és azért nem hízik el. Aki itt nem kövér, az vagy azért nem kövér, mert genetikailag nem az vagy azért, mert nagyon odafigyel az étkezésre. Az utóbbiból nincs nagyon sok, mert itt sokkal nehezebb odafigyelni erre, mint Magyarországon a sok félkész kaja miatt és itt az emberek nem sz.rakodnak a konyhában álló nap, csak elmennek étterembe. Gyorsétterem meg annyi van, hogy na. Nem úgy, mint Magyarországon. Annak kb. 10-szerese. Szóval van egy ilyen külső kényszer és nehezebb egészségesen élni itt, de azért próbálkozunk!

2009. szept. 12. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

HAHA

Milyen sokan irigykednek Amerikára... :)

2009. nov. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a hozzászólásokat de leírom a véleményemet. Minden országban voltak, vannak és lesznek is elhízott emberek, ez nem országfüggő. Sajnos majdnem mindenhol elhízott a lakosság fele, és ez egyre roszabb lesz mert egyre gyors kajálda van és ha bemész egy boltba gyümölcsöt alig látsz viszont televannak chipssel, csokival. Sajnos ez van:/ Aki még ép eszű ember, az tudja kontrollálni magát, és nem lusta lemozogni a bevitt fölös kalóriákat
2010. okt. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Talán mert az amerikaiak 49%-a hájas dagadt disznó, 50%-uk hülyébb mint hat pár rendőrcsizma, vagy éppen a két halmaz metszete.
2010. nov. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!