Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Turkálnak a cuccaim közt és...

Turkálnak a cuccaim közt és követnek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

csak apámmal élek. hétvégente szokott hozzá jönni a nője. anyukám két éve külön költözött már. és előtte soha senki nem nyúlt a cuccomhoz, senki nem kutakodott. most meg egyre gyakoribb... ma arra értem haza, hogy a cigis dobozomból az összes dohány a laptopomban landolt :)))) meg eltűnt a szekrényemből az ékszeres ládám, mert apám szerint eladom és drogokra költöm, meg állandóan ezzel nyaggat, hogy alig várja, hogy narkóra bukkanjon a szobámban... egyébként 13 éves koromóta cigizek, apám 16 éves koromig észre sem vette, csak azóta téma ez a cigi dolog mióta lebuktam először. már k*rvára idegesít, hogy nem kérhetek pénzt valamire anélkül, hogy ne mondaná, hogy tudom, hogy cigire költöd stb.

3 évig észre se vette, nem szoktam a szobámban cigizni, ha itthon cigizek akkor is késő este, vagy amikor egyedül vagyok, és az udvaron. és már jóval kevesebbet szívok, mint pl 15-16 évesen. akkor féldoboz elment minimum naponta, mostmár van olyan nap sokszor, hogy rá se gyújtok. amikor volt hogy napi 1 doboz cigit is elszívtam fel se tűnt neki a szag... szóval nem hiszem, hogy zavarja.

hogyan lehetne leállítani, hogy ne turkáljon? kértem már szépen, meg csúnyán, de azt mondja, hogy ameddig itt lakok addig ott turkál, ahol akar. és utóbbi időkben egyre gyakrabban turkál. meg visszafejlődik a nevelésben... 3 éve tök örültem, hogy már nem vagyok kicsiként kezelve, de komolyan 15 évesen jobban elvoltam engedve, mint most. akkor akár hajnali 4ig is kimaradhattam, nem érdekelte, most meg éjfélig is alig akar elengedni valahová. elmegy egy napra (éjszakára hazajön, csak napközben nincs itthon) és már szól a szomszédoknak, hogy vigyázzanak rám :/ hát komolyan még 12 éves koromban sem volt ez, hogy szólt a szomszédnak.... teljesen kicsiként kezdett el kezelni, meg állandóan nyomozgat utánam. mondom, hogy elmegyek valahová a barátaimmal nem vagyok paranoiás, de teljesen véletlenszerűen pont arra jár állandóan, szóval mostmár mindig más helyet mondok, hogy hová megyek, mert eléggé szeret nyomozósat játszani... állandóan kérdezget más embereket rólam, pl ha ismer egy embert egy szórakozóhelyről, aki ott dolgozik, ahová én megyek, akkor mindig kérdezgeti mit csináltam, meg hogy ittam, drogoztam-e stb. nem egyszer hallottam vissza, hogy tudom hogy ezen meg ezen a helyen voltál és hogy mit csináltál. kérdeztem, hogy kivel követtet folyton, de nem mondta el, és kezdem már nagyon unni, hogy nem csinálhatok semmit, nem tehetek el egy k*urva cigis dobozt a szobámban mert megtalálja!!!!!! és kinyomoz rólam mindent... 18/L


2012. dec. 4. 14:40
 1/1 tetris ***** válasza:

Szia! Én úgy látom a dolgok állását, hogy apád csak mostanában döbbenhetett rá arra, hogy egyedül felelős érted. Mivel a világon mindennél jobban szeret, ezért aggódik folyton miattad. Ez persze nem igazolja a kutakodást a holmijaid között, de valahol érthető.

Egy lányos papa azért aggódik jobban, mint egy fiús papa, mert titeket lányokat sokkal több baj érhet. Félt azért, nehogy valami nőcsábász elcsavarja a fejed, nehogy drogozni kezdj, nehogy rossz társaságba keveredj, nehogy időnek előtte terhes legyél, stb.Legszivesebben géppisztollyal állna őrt melletted. Neki te még mindig az ő édes kicsi leánykája vagy, akit mindenáron meg akar védelmezni akár van fenyegetés, akár nincs.

A cigarettáztásod kapcsán pedig indokoltnak látja, hogy állandőan őrt álljon melletted, hiszen a cigi ügyben is sikerült kijátszanod az éberségét éveken át.

A megoldást abban látom, hogyha leülsz vele szépen beszélgetni egyik este, és elmondod neki, hogy már felnőtt vagy, tudsz magadra vigyázni, és hogy nem attól leszel jó, hogy állandóan a sarkadban jár. Nincs más, le kell vele ülnöd, és megbeszélni a dolgokat.

Talán még a nőcijét is megkérhetnéd, hogy segítsen meggyőzni apádat arról, hogy nem kell mindig ellenőriznie téged.

2012. dec. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!