Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mikor szokás állítani a...

Mikor szokás állítani a karácsonyfát?

Figyelt kérdés
Mi eddig mindig 24-én állítottuk, de szerintem az már túl késő. Idén amerikai mintára hamarabb szeretném feldíszíteni. (műfenyő) Ti mikor állítotok fát?
2012. dec. 4. 18:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Mivel én magyar vagyok,és itt élek,és még a dédszüleim is dec 24-én,azaz szenteste állítottak fát,én is így fogom tenni.

De ha jól megfigyeled,az amerikaiak dec 26-án veszik meg az ajándékot újabban,mert akkor kezdődik a leértékelés.

Valóban csak az ajéndékok ára értékelődött le??????

2012. dec. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Miért lenne késő? Akkor van az ideje. Én is minden évben 24-én korán kelek, és elkezdem beállítani, díszíteni, és éppen hogy csak kész leszek vele estére, mert igen nagy.


Elveszi az ünnep jelentőségét, ha megcsúfoljuk azzal, hogy korábban állítjuk be. Karácsony napjára így már pont meg is unja az, aki korábban állította be.

2012. dec. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Ha magyar vagy, akkor miért akarod ebben is Amerikát utánozni? Nem elég a többi baromság?

A karácsonyfa állítás ideje dec. 24.-e.

2012. dec. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

December 24. én délelőtt díszítjük a fenyőt a családdal együtt!!

Hülyeség ez az amerikai stílus.... Magyarországon vagyunk!

2012. dec. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mi 24-én szoktuk.
2012. dec. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy állítja a kérdező ahogy akarja.

Egyébként Magyarország és Európában nincs egybe a karácsony a Mikulással.

USA-ban csak azért rakták egybe mert akkor kevesebb szabadságot kapnak az emberek...

2012. dec. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi is mindig 24-én délelőtt állítjuk fel. Ennek is megvan a hangulata, mert ilyenkor már tényleg karácsonyi lázban égünk:) Világéletembe így csináltuk, és nem is fogjuk szerintem soha máshogy. De ezt te döntöd el:)
2012. dec. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Normálisan 24-én kell a karácsonyfát állítani .

Se előtte se utána már nem az igazi és el van cseszve az egész.

Engem direkt irritál, hogy a nagy üzletek már november 20 után karácsonyi díszbe rakják magukat és ezzel erőszakosan üzenik a népnek,hogy VÁSÁROJJÁ!!!,KŐTEKEZZÉ!!! mint a bolond, HÁ MILYEN EMBER VAGY TE HOGY NEM CSESZEL EL RAHEDLI PÉNZT !?!?! tarkabarka fölösleges hülyeségekre,NE SPÓROJJÁ !!! HÁ NEM SZERETED A SZERETTEIDET!!! ha nem veszel meg nekik MÁRIS minddeeeent!


Szerintem tök korrekt "kis családi ünnep" , jó hangulattal meg mindennel ,ha nem esünk túlzásba a várakozással és az elvárásokkal.Ha ki tudjuk iktatni belőle a bóvli nagyzolást .Ha rólunk szól a család tagjairól ,akiket elfogadunk azért mert olyanok amilyenek.

Sőt talán még kedveljük is néha egyik -másikukat, egy kicsit.

;)

2012. dec. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
December 24-én délben, vagy koradélután. Ha én kiköltöznék Amerikába, akkor sem állítanám föl hamarabb, és a házamon sem lenne giccses égősor. De te akkor állítod, amikor akarod.
2012. dec. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

En kulfoldon szulettem,(csak edesapam magyar,anyukam nem) es itt az a szokas,hogy mar december elejen,kb. az advent kezdetekor felallitjak a fat.

A szuleim viszont magyar szokas szerint mindig csak 24-en allitottak fel.

Mar nem elek egyutt veluk,ferjem van es gyerekem,es mi is 24-en allitjuk fel,pedig a ferjem nem magyar.

Nalunk egyebkent ez azert lett igy,mert elmeseltem a ferjemnek,hogy nalunk (en inkabb magyarnak erzem magam)ez igy szokas,es o nagyon szepnek talalta ezt a hagyomanyt,azt mondta sokkal meghittebb,mint az,hogy karacsony elott mar 3 hetig "kerulgetjuk" a fat.

Egyebkent szerintem pont,hogy nagyon jo ez igy,hogy 24-en diszititek fel a fat,mert az is jelkepezi,hogy elerkezett a Szent este.Addig meg lehet adventi naptar es -koszoru,meg esetleg advent kezdetetol lakas dekoracio,de a fat inkabb hagyd meg 24-re. :)

Persze a sajat otthonodban ugy csinalod,ahogy Neked tetszik :)


26/L

2012. dec. 6. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!