Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mikor szokás állítani a...

Mikor szokás állítani a karácsonyfát?

Figyelt kérdés
Mi eddig mindig 24-én állítottuk, de szerintem az már túl késő. Idén amerikai mintára hamarabb szeretném feldíszíteni. (műfenyő) Ti mikor állítotok fát?
2012. dec. 4. 18:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

kulfoldon elunk itt elmegy a Mikulas tegnap este es ma mar kozossen a gyerekekkel felaalitottuk a fat Mindenki szeret jo illatban es fenyek mellett elni egesz decemberben.

Szent este jonnek az ajandekok a fa ala.

2012. dec. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Mi is 24-én díszítünk, de a párom családja már 22-23-a körül. Én úgy örülök, hogy ők előbb díszítik. Leülök a kanapéra és átszellemülve nézem a gyönyörű díszeket és a világítást. Bolondság, ugye? :D Én soha nem fogom előbb díszíteni, de ez így olyan jó nekem, hogy náluk már egy picivel előbb kezdődik a karácsony. :) Ráadásul idén abban a megtiszteltetésben részesülök, hogy én is segíthetek :D 18L
2012. dec. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Gyerekkoromban mindig 24-én jelent meg a karácsonyfa, mégpedig este, az ajándékokkal alatta, amiket aznap este bontottunk ki. Nyilván a szüleim aznap délután díszítették fel, miután elvonták a figyelmemet valamivel. Később én vittem el a húgomat sétálni a városba karácsonyi fényeket nézni, és mire sötétedéskor hazaértünk, a fa ott pompázott a szobában. Most Kaliforniában élek kis családommal és megőriztük ezt a hagyományt, annak ellenére, hogy itt sokan december elején felállítják a fát. Alatta gyűlnek az ajándékok egész decemberben, ahogy a rokonok, barátok mennek látogatóba, de csak 25-én reggel bontják fel. Ez még rendben lenne, de a bevásárlóközpontokban újabban már Hálaadásnap (Thanksgiving) előtt kirakják a fát, ami elég nagy bunkóság szerintem. Szóval a lényeg az, hogy mindezen behatások ellenére mi 24-én délután-este àllitjuk fel a fát, ahogy régen is.
2016. jan. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 PaldiPeti válasza:
4-es a családot is feldíszíted? :D
dec. 15. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!