Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lett ekkora divat a RETRO?

Miért lett ekkora divat a RETRO?

Figyelt kérdés
Még a fiatal korosztály körében is?
2012. dec. 4. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A "divatretro" azért mert "hűdemenő".


Akik viszont tényleg retróak - nem a ruházatuk hanem a cuccaik között rengeteg régi cucc van, régi filmek, sorozatok, zenék - annak oka a mai hányadalom zeneipar és sorozatipar. Én is sok régi cuccot halmozok fel a maiak gagyisága miatt.

2012. dec. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szimplán tetszenek a régi cuccok. Mondjuk itt nem a divatretró napszemcsire kell gondolni. De régi elektronikai eszközök tökre bejönnek, meg 1-2 cucc.
2012. dec. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A retro-stílus megjelenésének elsődleges oka, hogy az Egyesült Államokban a baby-boom generációnak nevezett korszak gyermekei most válnak igazi fogyasztóvá, akik rendkívül fogékonyak a szülők tárgyaira, a gyermekkorra emlékeztető hangulatra.

Magyarország pár évig nem reagált a nemzetközi trendre, de ma már nálunk is számtalan „retrós” bolt várja a vásárlókat mind a ruházati, mind a lakberendezési piacon, sőt sorra nyitnak a retrós éttermek, szórakozóhelyek is, a retró bulikról nem is beszélve.


ezért. amugy én egy ilyen retro" stílusú embert nem láttam még..nem összekeverendő a hypsterekkel" akik kifejezetten csak hippiskednek"*.

2012. dec. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem retrózás miatt nézek videókazettát, hanem, mert pár filmem csak úgy van meg.
2012. dec. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!