Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lett divat a biztonságiő...

Miért lett divat a biztonságiőr? Minek kellenek? Ekkora a baj?

Figyelt kérdés

Ha bankokban van azt megértem(bár egy fegyveressel szemben úgysincs esélyük..)na de manapság mindenhol vannak.Iskolába minek?Drogériába minek?Cipőboltba minek?

Ráadásul a legtöbb nem egy észlény és elég irritáló hogy követnek az üzletben hogy nem lopok-e.Ilyenkor azt szoktam gondolni hogy bocsánat,nem kell nekem a pénzemet EBBEN az üzletben hagyni és kimegyek.Persze ha cigányok jönnek az üzletbe őket nem követik,mert nem merik.Pedig sztem nagyobb az esélye h ők lopnak mint én a diplomámmal.

De volt már hogy cigány biztonsági őr figyelt!!!Hát az volt a legviccesebb.Kecskére a káposztát :)) Szerintem az egyetlen aki lopott az üzletben az ő volt.


2012. febr. 14. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Ezt ne te döntsd már el, hogy egy konkrét üzletnek mi az előnyösebb,te nem látsz bele a könyvelésükbe,nem látod mennyit lopnak onnan,mennyi árunak nem látják az "árát". Diplomás létedre simán letagadthatod,hogy diplomás vagy,én nem venném észre a csalást.
2012. febr. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Nincs ráírva a homlokodra hogy diplomád van, ahogy a cigányok közül sem mindenki bűnöző,. Egyébként azért figyelnek mert ez a munkájuk, nem csak téged követnek, kicsit üldözési mániás lehetsz. És azért van tele minden velük, mert éves szinten több milliós nagyságrendű veszteséget tudnak okozni egy boltban a lopások, amiknek a 90%-át ki lehet szűrni egy biztonsági őrrel, elég az elrettentő hatásra gondolni.
2012. febr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Aki kicsit is jobban belelat igazat ad a kerdezonek.

Mi az, h egyes iskolakban biztonsagiorok vannak?meg rendorok?tudom ez ninc benne a tv-ben, de attol meg igaz, h nem irom le, h cigany tanulok miatt szal csak szimplan tanulok miatt.

18 even aluli kolykok miatt kell rendor az iskolaba.

Viccccc.

2012. febr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kellenek biztonsági őrök és nem csak az egyszerű bolti lopásokra kell gondolni hanem pl egy nagyobb intézményekre is, akár egy irodaház, iskola, akkor egy vállalkozó telephelye. Ezeket ha nem őrzi senki simán úgy kifosztják hogy semmi nem marad ott. Iskolákba is azért kell mert megnőtt ott is a betörések száma, főleg ha az intézménynek sok számítógépe és sok más egyéb olyan értékes tárgya van aminek ellopása elég nagy érvágás lenne. Másrészt nemtudom hogy az elmúlt 2-3 évben mennyire figyelted a híreket de az iskolán belül is van erőszak megalázás stb... ami elég nagy bajjal jár és olykor a tanárok sem tudnak mit kezdeni a dologgal mivel ők sem ügyelnek annyira egy biztonsági őr sosem jönne rosszul egyik helyen sem, igaz sokan vannak kicsi még rájuk a kereslet. A biztonsági őr feladata az hogy megfigyeljen és lopás esetén jegyzeteljen, mindent jelentenie kell. A nagyobb áruházakba 25e. Ft feletti lopásnál rendőrt kell hívnia de amit még tudok hogy ő nem bilincselhet meg senkit és senkit nem tarthat fel, csak megfigyel, jegyzetel és figyel a rendre ennyi a dolga.
2012. febr. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 ava87 ***** válasza:
100%
Azért azt megnézném, hogy mit csinálnak az ott dolgozók (akár boltban, akár iskolában, akár egy hivatalban), ha bejön egy őrjöngő vevő/diák/szülő/ügyfél, és nekik kéne kidobni. Nem ritka eset. Illetve a biztonsági őr jelenlétének visszatartó ereje is van.
2012. febr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálom az őröket,de az iskolába kell.Amikor én általánosba jártam,ki se lehetett mozdulni a folyosóra,mert megvertek,akik oda jártak.Be is zárták azóta.
2012. febr. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Én biztonsági őr vagyok.

Ha nem követném az embereket odajönne a főnök, és lebaszna.

Nem mindig azt követem aki gyanús.

Néha jó csajokat követek, az jobban bejön :)

2012. febr. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utálom az ilyen magadfatjta lúzereket akik csorgó nyállal követik a nőket.Szánalmasak vagytok.

Mondjuk amúgy... ahogy lóg rajtatok az az 5ezer forintos "biztonságiőr öltöny",meg a fületekben van a walkie-talkie zsinorja hát az kész :))) Mindig olyan fejjel mászkáltok,mintha ti valami amerikai kormányügynökök lennétek :) Igaz ilyenekre gondoltok miközben morcos fejjel sétáltok a sorok között?Azt mondjátok magatokban:az életem árán is megvédem a körömlakkot és a hajfestéket,a kézkrémről nem is beszélve.

A másik amit nem értek hogy miért 160 centi mindegyik "vagyonőr" és 50 kg?Én 135 kg vagyok és közel két méter...elég vicces,amikor egy kolbászhúsnak való kissrác kísérget a walkie-talkiejával,amikben néha titokzatosan belesúg.

Abba amúgy nem gondoltok bele "személy és vagyonőrök" hogy az ÉN pénzemből él meg a munkahelyetek?Én mint vásárló pénzéből?Mondjuk alapvetően a magyar szolgáltató ipar és kereskedelem az egyenlő a nullával.Éltem Detroitban,na ott ha valahová bementem,akkor kinyalták a se.ggemet,nem úgy mint itt,ahol a jónapotra helló a válasz és unott pofavágás+ a "vagyonőr" kísérget meg nézeget holott lehet hogy még az üzletet is meg tudnám venni ha akarnám.

2012. febr. 28. 13:22
 9/9 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező!

Először is, előre is elnézésedet kérem amiért tegezlek abban az esetben ha ez téged zavar


Érdekesnek találom az itt leírtakat, ugyanis én biztonsági őr vagyok egy ruhaboltban, és mindig kedvesen és tisztelet tudóan beszélek az olyan kedves vendégekkel mint te, akik utálnak minket őröket, és alapból úgy állnak hozzánk mint egy ősemberhez. Nekem az a tapasztalatom hogy én hiába köszönök bejövetelkor illetve távozáskor illedelmesen, magázódva, mosolyogva, a legtöbb esetben vagy nem kapok választ, vagy valamit oda nyögnek, hogy helló meg csá. De amikor a pénztárnál támadás éri őket, olyankor egyből értem kiabálnak, hogy jaj segítség... Minden nap kb 12 szer emlegetik édesanyámat, küldenek el melegebb éghajlatra, és ennyiszer közlik velem a kedves romák, hogy el lesz vágva a torkom amiért a vagyonvédelmi kapunál meg merem szólítani őket amikor be jelez a kapu. És közölném, hogy az őrök nagy része pontosan azért olyan nyers és bunkó, mert 30 napból 27-et dolgoznak, napi 12 vagy több órában és ennyit hallgatják az emberek beszolásait, megjegyzéseit. Egyébként meg én sem értem miért alkalmaznak 50 kilós őröket. Gondolom azt sem érted miért vannak rendőrök, de nem is fontos értened.

2012. márc. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!