Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem tudok beilleszkedni az új...

Nem tudok beilleszkedni az új munkahelyemre. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassan 3 hete dolgozom egy új helyen, rengeteg kollegám van, akikkel egy térben dolgozom - de kb. két-három emberrel beszélek összesen, a többivel egyáltalán nem.


Nem tudom, miért alakult így. Alapvetően egy mosolygós, nyílt lány vagyok, mindig olyan munkám volt, ahol idegenekkel kellett ismerkedni és beszélni, sosem volt problémám ezzel, de itt mintha nem jönne össze a dolog. Igazából, én próbáltam itt is nyitott lenni az elején, de mások valahogy nem nyitottak felém ezen a néhány emberen kívül.


De ők is csak addig, amíg épp össsze nem verődik a társaság. A lány, akivel közvetlenül dolgozom, kedves míg telik a nap, de a végére teljesen lesz*r.Van egy ismerőse, akivel egyszerre végzünk és jön velünk, ők előresétálnak, én meg csak ott kullogok mögöttük, ha odaérünk a többiekhez, elfordulnak tőlem. Őszintén, teljesen megalázónak érzem és ott tartok, hogy már én nem akarok/merek szólni hozzájuk.


Ha mondok valamit, arra max. egy ember reagál, a többi oda sem figyel, elvan tovább a társasággal. Én próbálkozom, de úgy érzem, a másik oldalról semmi nyitottság felém.


Sosem voltam még ilyen helyzetben. mit tegyek?


2012. dec. 5. 10:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet az előző kettő hozzászólóval, szerintem egy szintig igenis kell barátkozni. Nem vájkálni mások magánéletében, de az, hogy az ebédlőben kedvesen végig tudd társalogni az ebédet, az szeribtem alap. Szóval nem szabad ezt feladni. Egy egy nem tolakodó, kedves, semleges megjegyzésre szükség van a mindennapokban is. Nekem a munkakedvem is rosszabb lenne, ha rideg, rossz hangulatú helyen kellene dolgoznom.
2012. dec. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!