Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki oviban, általános...

Ha valaki oviban, általános és közép iskolában és egyetemen sem tudott beilleszkedni, nem beszélt senkivel, az viszi majd valamire az életben? Fog találni magának munkát? Lesz esélye, hogy valaha is megváltozzon?

Figyelt kérdés
2012. júl. 25. 16:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

Lehet. Vanank munkahelyek ahol a tudást nézik és nem a társalgást.


De az elhelyezkedés 70%-ban ismeretség kérdése... így ő hatalmas hátránnyal indul.

2012. júl. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy állásinterjún sokat számít a magabiztos fellépés. Ha valaki nem tud megszólalni, akkor lehet akármilyen jó szakmai múltja, nagy hátránnyal indul.
2012. júl. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha abszolút még csak olyan embert sem találtál,akivel legalább valamilyen szinten jól kijössz,akkor igen nehéz dolgod lesz az életben.A jó kommunikációs készség és az önbizalom fontos dolgok.A csapatjáték is fontos,az életrevalóság,közösségi szellem.Jó hír viszont,hogy én ugyanilyen antiszociális szerencsecsomag voltam valaha,felnőtt koromra viszont elég sokat változtam.Rájöttem ugyanis,hogy boldogulni az életben csak így lehet.
2012. júl. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
nem rólam szó,egy közeli ismerősről,idegenek,sőt ismerősök előtt sem mer megszólalni,22 éves lesz
2012. júl. 25. 16:58
 5/21 A kérdező kommentje:
egészen középsuliig ilyen voltam én is,de rájöttem,muszáj megváltozni,ha nem sikerült volna,felkerestem volna egy szakembert,mert így élni nem lehet
2012. júl. 25. 16:59
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
A saját érdekében változtatnia kell,főleg egy ilyen farkastörvényekre épülő világban.Akinek nincs önbizalma,az nagyon nehezen fog boldogulni,legyen akármilyen okos.Valamilyen szinten el kell tudni magadat adni,tudni kell kapcsolatokat kiépíteni,nem érdekből,hanem úgy egyébként is.
2012. júl. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
A jó kommunikációs képesség ma a legtöbb szakmában elengedhetetlen. Nem az értelmi képesség hiányát jelzi az introvertált személyiség, tehát ha olyan szakmát választ, ahol csendben, manuálisan és önállóan végzi JÓL a munkáját, akkor akár boldog és irigyelt is lehet. Csak jól kell megválasztani a pályát.Változni nem nagyon fog 22 évesen, de ha jó társaságot talál, lesznek kérdései, kíváncsi mások véleményére, és neki is van mondani valója, akkor észrevétlenül megnyílhat a saját, szűk közösségében.
2012. júl. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
nem keresi a társaságot,nem jár sehová
2012. júl. 25. 17:03
 9/21 A kérdező kommentje:
nincs semmiről véleménye
2012. júl. 25. 17:04
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm olyan pályára került, ahol angolul kell kommunikálnia. Már kb 1 millió forintot költött arra, hogy a nyelvvizsga után biztonságot szerezzen magántanárokkal a beszélgetésben. Most ismét el akar menni, mert úgy érzi, hogy amíg szakmai kérdésekről van szó, akkor viszonylag magabiztos, határozott, de ha átcsap a megbeszélés/beszélgetés személyes területre, akkor leblokkol, és kényelmetlenül érzi magát. "Megvigasztaltam", hogy ez nem a nyelvtudás kérdése, hanem magyarul sem képes ellazítani magát, görcsben van, ha idegenekkel személyes dolgokról kell beszélni. Kérdés, hogy mi okozza a görcsöt, miért húz falat maga köré?
2012. júl. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!