Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az oka hogy a finn és...

Mi az oka hogy a finn és orosz emberek ugyanúgy néznek ki?

Figyelt kérdés

Jártam mind a két országban és nagyon hasonlóak , még a kultúra is pl:vodka.

Mi ennek az oka?


Nekem legalábbis nagyon hasonlónak tűntek.



2012. dec. 6. 21:21
 1/6 anonim válasza:
68%
Mert az oroszok nem szlávok, hanem embertanilag is a skandinávokhoz állnak legközelebb.Azt viszont nem tudom, hogy a finnek skandináv típusok-e, vagy van finnugor embertípus is.
2012. dec. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt tudom hogy az oroszok egy fél szláv fél viking (skandináv) nép.

A finnek nem sorolják magukat sehova.

2012. dec. 6. 21:45
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"a kultúra is pl:vodka"


A vodka NEM kultúra, semmi köze ehhez.

2012. dec. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hollófernyiges ***** válasza:
100%

Én is jártam mindkét helyen és nagyon különbözően néznek ki. Van egy kis átfedés, de általában egyáltalán nem mondanám hasonlónak őket.

A vodka meg azért van mert északon a krumplin kívül másból nem tudsz pálinkát főzni, a svédek meg a lengyelek is vodkáznak.

2012. dec. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, meg az is, hogy a finn és orosz grafikusok, főleg az illusztrátorok stílusa miért is olyan nagyon hasonló. Nagyon tetszik a rajzstílusuk, én is úgy rajzolok, és már kérdezték, hogy finn vagyok-e, mert azt hitték. Bocs, ez kicsit off volt. Egyébként a vodka is a kultúra része. Például pálinkája csak a magyaroknak és a székelyeknek van, meg az Alföldön a tótoknak és a sváboknak. (Meg a kunoknak, de ez már nagyon részletes)
2012. dec. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Finnországban kb. 50 000 orosz él. De szerintem nem hasonlóak. Én Finnországban élek, és szerintem nem hasonlítanak a finnek az oroszokra. Legalábbis nem jobban, mint pl. a magyarok az oroszokra..

A finnek sportosabbak, plusz inkább sakandináv, vagy sámi vonásaik vanank. (Skandináv: szőke haj, kék szem, magas, izmos testalkat, sámi: barna haj, kedves arc, jellegzetes széles száj). Plusz a finnek nemzeti itala a Salmiakki Koskenkorva, nem pedig a Finlandia Vodka. Talán Karjala terület az ahol több olyan finn van aki inkább az oroszokra hasonlít.

2012. dec. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!