Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondja sok ember hogy...

Miért mondja sok ember hogy "nem vagy magyar" ha nem kovács vagy kiss hanem valami idegen eredetű nevem van?

Figyelt kérdés
2009. aug. 20. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert idióták. Hülyének lenni meg állampolgári jog ma Magyarországon. Ne foglalkozz velük.
2009. aug. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert soha nem hallot pl. a kunok betelepítéséről,vagy a tatárjárás utáni betelepítésekröl és még lehetne sorolni.Ha mindekinek megtudnánk nézni 5-600 évre visszamenőleg a családfáját,akkor alig találnánk tiszta magyart.Még az Árpádházi királyok sem voltak tiszta magyarok.Mindegyikük valamelyik külföldi fejedelemségből választott feleséget.És akkor a fia már nem volt tiszta magyar, Nem érdemes velük foglalkozni.
2009. aug. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát én még egy embertől se hallottam ilyet.
2009. aug. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én már rengetegszer...

"Mit akarsz még a neved se magyar"

igaz általába az ilyen divat hazafi majmok mondogatják..

2009. aug. 20. 11:27
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kérdezd meg tőlük, hogy Dr. Staudt Gábor, a Jobbik etikai bizottságának az elnöke magyarnak tekinthető-e.
2009. aug. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

:D

ez mekkora hülyeség.

komolyan vannak ilyen emberek, akik ilyeneket mondanak?

és akinek mondjuk "Német" a vezetékneve, azzal mi van?

A neve magyar. És aki "Kovács", az nem lehet betelepült német utóda, akire a foglalkozása miatt régen ráragasztották, mert mondjuk bonyolult volt kimondani a Eichhorst-ot?

2009. aug. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát ilyet még nekem nem mondtak soha, pedig nekem is ukrán eredetű vezetéknevem van...de magyar vagyok, csak valamelyik ősöm lehetett ukrán, nagyon régen (mivel az emléke nem élt soha a családban), és? Nemzeti rockot hallgatok, tiszta szívből szeretem Magyarországot és nem érzem magam kevésbé magyarnak senkinél sem. Az én vezetéknevem sem jelent sokat, valamikor volt egy ukrán ősöm, akinek ez volt a neve, aztán mikor betelepült, sorra magyarokkal házasodott akkor nekem a genetikám ugyanúgy magyar, csak a vezetéknév öröklődött apai ágon (mivel antropológiához értek valamennyit és nem vagyok szláv /balti, dinári/ típus), tehát a genetikám ugyanaz mint bármelyik magyaré, csak egy név megmaradt a régmúltból...

Arról nem is beszélve, hogy a név csak egy dolog, fontos dolog ugyan, de nem minden...A 13 aradi vértanút is meg lehetne nézni...


Magyarrá a szív tesz és a lélek....

Normális emberek szájából nem fogod hallani, hogy ez gáz lenne; akitől meg meghallod az max. divatozik, hétvégi magyar, az ilyennel nem kell foglalkozni...

2009. aug. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az ő nevük mi? Szabó, Kovács? Inkább legyél büszke rá, hogy a te neved nem ennyire közhelyes. Komolyan vannak emberek, akik ezen is fennakadnak? Pff hová süllyed a világ. :D
2009. aug. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem Balassy a csaladnevem,viszont erdelyi magyar vagyok.Es meg igy is leromanoznak.

Akkor ehhez mit szoltok?

2015. okt. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!