Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen nagy Budapest és...

Miért ilyen nagy Budapest és vidék között az ellentét?

Figyelt kérdés
Először is nem mondom, hogy mindenki aki nem Budapesti az vidéki. És nem hisszük azt, hogy mi vagyunk "a világ közepe" mi azt tudjuk, hogy mi vagyunk az ország közepe. Az, hogy az ország többi területén azt mondják, hogy mi azt gondoljuk, hogy ezzel jobbak vagyunk AZ HÜLYESÉG. Az, hogy mi vagyunk a főváros és a kultúra, kereskedelem, ipar központja azon kár vitatkozni. Hallottam olyanról, hogy állítólag lenézünk benneteket. Azzal tudom összehasonlítani, hogy sokan azt hiszik, hogy a pl: franciák lenéznek minket. Nem. Hanem, hogy sokan olyanok, (NE VEGYÉTEK MAGATOKRA) hogy utálják a gazdagabbakat és sikeresebbeket. Ezt annyival egészíteném ki, hogy ebben az estben nem jobb az életszínvonal. De például a GDP vagy az egyetemek, több munkalehetőség... Ezért költöznek fel sokan Budapestre. De hallottam """"tömegnyomorról"""" """"sok cigányról"""" és """"rossz közbiztonságról"""" is. Tömegnyomor? Egyszerűen nem tudom, hogy honnan született ez a tömegnyomor gondolat. Mindegy. Ez nem igaz... Sok cigány? Hát... Talán a IX. kerület felveszi a versenyt BAZ vagy SZSZB megyével, de nincs sok cigány. A rossz közbiztonság sem igaz, elég csak újra megemlítenem BAZ vagy SZSZN megyét. A nyugdíjasok nem mernek kimenni az utcára fényes nappal, mert félnek a sok cigánytól. És a cigányokat leszámítva meg persze, hogy egy nagyvárosban több ember él és több bűnöző, kisebb városban kevesebb.

2012. dec. 8. 19:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Blablabla...


Trianon következménye, hogy Budapest és a megmaradt területek között ilyen nagy az aránytalanság. A néhai Magyar Királyság fővárosa csak egy volt a sok közül, egy volt azok közül a városok közül, ahol multikulturális élet folyt, komoly kereskedelem, pezsgő szellemi élet, stb.


----


Mostanra kezd csak feloldódni ez a nagy különbség, persze csak szép lassan, ahogy annak a módja.

2012. dec. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nézd meg melyik magyar városnak nő és melyikek csökken a népessége, [link] ha azt gondolod, hogy "feloldódni ez a nagy különbség" hogy ez történik.
2012. dec. 8. 19:50
 3/27 anonim ***** válasza:
Gondolom Te tetted fel tegnap is a hasonló kérdést.Nem tudom miért lett ez a rögeszméd.De ebből csak annyit látok hogy keveset jártál Budapesten kívül.Jártál valamikor Miskolc környékén,és abból levontad magadnak a "vidéki" következtetésed.Azt javaslom ha lesz rá alkalmad,járd körbe alaposabban az országot.Mert így csak butaságokat beszélsz.
2012. dec. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Én tettem fel tegnap a kérdést nem kaptam rá normális választ. Járok vidéken, de mást nem hallok csak azt, hogy "bunkó pestiek" DE miért?
2012. dec. 8. 19:54
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira érdekel a válasz,menj be egy "vidéki" falusi kocsmába és tedd fel jó hangosan a kérdésedet.Ott majd megkapod a választ! :D
2012. dec. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Én vidéki vagyok és elárulom neked ezzel senki se foglalkozik és nem érdekel senkit. Felesleges különbségeket keresni szerintem.
2012. dec. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Majd akkor lesz nagy pislogás, ha a jelenleg regnáló kormány feldarabolja, és ezzel megszünteti Budapestet. Persze erre kevés a sansz, de már volt róla szó kardinális körökben.


Kecskemét népessége például folyamatosan növekszik. Győr ipara már most is megkerülhetetlen, mi lesz 5-10 év múlva? Székesfehérvárott is annyi a gyár, mint Budapesten a panelproli. Debrecen sem szégyenkezhet az ipari parkjával, nagy jövő előtt állnak, kár, hogy a kínaiakat nem ette oda a fene.


Egyszóval néhány év, és változik a csillagok állása. És hát ki maradna egy büdös, közönyös, szmogfelhős, rosszul szervezett metropolisban, ha egy európai léptékű városba mehet dolgozni, és prosperálni? Nehéz kérdés...


Egyébként budapesti vagyok.


ui.: kedves második válaszoló; nemcsak, hogy botrányosan szürreális kép él a fejében az országról negatív és pozitív értelemben egyaránt, de még a mondanivalóját is óvodás szintjén építi fel. Elnézést az óvodásoktól.

2012. dec. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Te elvárod a "vidékiektől", hogy ne általánosítsanak, de te általánosíthatsz? Miből gondolod, hogy BAZ, illetve SZSZB megyében mindenki cigány és hogy az ott élők egész nap a lakásukban tartózkodnak, mert nem mernek az utcára menni?


Végül csak halkan megjegyezném, hogy jelenleg Budapest az ország GDP-ének 39%-át adja, de ha úgy számolnánk, hogy ez hol keletkezik, akkor ez a szám jóval alacsonyabb lenne (sok cég székhelye Budapesten van, de az általuk termelt GDP nem ott keletkezik, hanem a "vidéken")

2012. dec. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Talán ezért vagyunk bunkók:


http://www.youtube.com/watch?v=MIx0yD2cEvI


Az ország "krémje" itt csövezik...

2012. dec. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Utóirat a videóhoz; egy velős vélemény:


fgimlif9494 6 hónappal ezelőtt

Nem tudom miért a Budapestiektől kérdezték ezeket. A budapestiek buta parasztok!!!

Válasz ·20


:):)

2012. dec. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!