Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hosszabb kapcsolatban élők,...

Hosszabb kapcsolatban élők, fiatal házasok! Ti eljártok külön szórakozni?

Figyelt kérdés

Mi 21 évesek vagyunk, nem rég volt az esküvőnk. Párom nem nagyon szereti, ha elmegyek nélküle szórakozni, az elmúlt 4 évben ez 4X fordult elő, az első kb. fél év után, következő a lánybúcsúm, majd most 2 hónapon belül voltam a szaktársaimmal 2X (egyetemista vagyok, végzős).


Ő a munkahelyén is haverokkal van, és pedig jelenleg az államvizsgára készülve csak otthon ülök...


Nekem is lenne igényem kikapcsolódásra, de az én haverjaim/szaktársaim hétközben járnak (mindegyikük hétvégén dolgozik, ill. péntek este is), amikor ő nem tud jönni, mert másnap meló...


Olyan nagy igény, hogy néha el szeretnék menni?


Ti eljártok külön? Milyen gyakran? Együtt milyen gyakran mentek?


Én vagyok a nő.


2012. dec. 9. 02:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Igazából itt most nem is az a fontos, hogy mi eljárunk-e külön szórakozni, hanem hogy a pasi gondot csinál abból, hogy te egyedül elmenj szórakozni.


Mi amúgy a barátommal össze-vissza keresztbe-kasul megyünk mindenkivel mindenhova :D Én a saját haverjaimmal a saját érdeklődési körünknek megfelelő dolgokkal szórakozunk, de a barátom is csomószor jön velünk. Aztán a barátom csomószor megy a barátaival el, de én is sokszor megyek a haverjaival és vele (szerencsére ők hívnak engem, és szeretnek, és én is nagyon szeretem a haverjait).


Nálatok inkább az a gáz, hogy ebből probléma van, hogy egyedül elmehetsz-e... Egy egészséges ömbizalmú, nem birtokló ember soha nem csinál gondot abból, hogy a párja külön elmegy szórakozni, sőt, örül neki, mert akkor a párjának is jobb lesz a hangulata, ami az együtt töltött időre is pozitívan hat.


Szerintem ebbe nézz mélyebben bele, hogy mi az oka a férjednél ennek, és hogy nehogy eldurvuljon. Ha gyereketek lesz, akkor meg majd bezár otthonra téged, vagy mi?

2012. dec. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ömbizalmú helyett önbizalmú akart lenni, bocs...
2012. dec. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Mi 8 éve vagyunk együtt a férjemmel. Persze, szoktunk külön menni szórakozni. Én a barátnőmmel találkozom (valamelyikünk otthonában, mert kicsi gyerekeink vannak) és jól kidumáljuk magunkat, ő pedig a barátaival elmegy biliárdozni. Sajnos nagyon ritkán jut idő ezekre a kiruccanásokra, évente talán ha 3szor meg tudjuk szervezni. Egyikünket se zavarja, ha néha külön megyünk, bízunk egymásban, és sok programot csinálunk együtt is.
2012. dec. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy mások hogyan csináljak, ha a parod nem szeretne, hogy egyedül menj. Nekem van az ismeretségi körömben egy házaspár, náluk a ferfi 2 hetente megy kártyát mi, a nő meg évente elutazik pár hónapra kulfoldre. Lehet igy is....
2012. dec. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mi 4 éve vagyunk együtt és soha nem volt probléma ebből, a párom a Balaton Soundra is a barátnőivel megy minden évben nélkülem, mert engem annyira nem vonz ez a sátorozós fajtája a bulizásnak. Rengetegszer meg mi csak haverok megyünk bulizni, vagy hegyet mászni pár napra lányok nélkül.
2012. dec. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Lehet kérdező, hogy elhamarkodott volt az esküvő...
2012. dec. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Régebben megesett,hogy eljártunk külön,de már nem.

Igazából mindig meg kell adni az esélyt a másiknak is,ha el akar jönni. Például velünk előfordult egy éve kb, hogy a barátom nem akart velem hosszú ideig eljönni sehova,fáradt volt,meg nem volt kedve. Aztán a haverja felhívta, hogy menjenek el bulizni. A barátom igent mondott, elment, én meg ettem a kefét,hogy velem meg nem jött...aztán kicsivel később csörgött a telefon,hogy akarok-e menni. Lementem, a haver (aki szingli) persze megsértődött. És azóta sem nagyon tartják a kapcsolatot.

Szóval van arany középút. Felhívott,megkérdezte. Ha nem akartam volna,nem mentem volna.

Add meg te is neki az esélyt, hívd el mindig,esetleg pénteken,szombaton menjetek.

Mindent meg lehet oldani.

2012. dec. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Soha nem merült fel ilyen kérdés. Vannak olyan programok, amik természetükből fakadóan csak egyikünket érintik. Én nem megyek a haverjaival tartott "kanbulira", ő meg nem jön, amikor egy barátnőmnek esetleg lelki nyavalyája van, vagy céges zártkörű rendezvényre megyek.


De van egy barátunk, akit rajtam keresztül ismert meg (a srácot ismertem korábban, mint a férjemet). Vele néha felváltva, néha hármasban találkozunk.

Amikor szabadulni próbált egy nagyon agresszív barátnőtől, akkor inkább a férjemet kereste, mert neki volt egy kísértetiesen hasonló exe. Más helyzetekben inkább engem hív.

Ebből soha nincs gond, egymástól tájékozódunk, hogy épp mi van a sráccal, vagy a másik is felhívja.

2012. dec. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Persze!


Sose bántuk, ha a másiknak vannak saját programjai, nem kérünk engedélyt. Egyszerűen megbeszéljük, kinek milyen programja lenne és mikor, aztán utóbb elmeséljük milyen volt.


Együtt is eljárunk, elég sokat, van egy teázó törzshelyünk, ott szoktunk ücsörögni, meg mozi, színház, néha közös sport. Annyi volt a program, hogy pont most meg is beszéltük, hogy heti pár estét inkább otthon lennénk, mert kezdünk kimerülni. :)

Különprogram néha heti 2-3 is akad, nem nagy dolgok, bulizósak nem vagyunk, de a régi barátokkal egy kávé vagy mozi, ilyesmi. Máskor hetekig nincs, ha nem adódik úgy.


Nekem mondjuk az furcsa, hogy ez nem derült ki esküvő előtt? Bevallom, nemigen tudnék együtt lenni olyannal, aki korlátozni akar ilyesmikben... Nemhogy még hozzá is menjek...

2012. dec. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Igen, vannak külön programjaink. Olyan 2-3 hetente 1 alkalom mondjuk. Főleg a munkatársainkkal megyünk ilyenkor erre-arra.


Korábban ritkábban volt ilyen, de amióta megszületett a lányunk nincs sok választás: valakinek otthon kell vele maradni :-)

2012. dec. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!