Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyik ismerősöm tulajdonképpen...

Egyik ismerősöm tulajdonképpen mit akart mondani, amikor azt mondta, hogy "a székelyek olyan felvidékiek, akik Romániában élnek"?

Figyelt kérdés
2012. dec. 10. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha most ezt egy székelynek mondta volna az ismerősöd, akkor egy végzetes kimenetelű pofont kapott volna. Azért mindenesetre én megkérdezném ismerősödtől a helyedben, hogy túlnépesedés van a Marson, hogy őt ide száműzték?


Nem tudom, mit akarhatott ezzel kifejezni az ismerősöd, de szerintem azok az emberek, akik több évtizedig megtartották nemzeti identitásukat az elnyomás mellett, talán nagyobb magyarok, mint bármelyikünk az országban.

2012. dec. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem. Én nem álltam le vele vitatkozni, mert úgyis felesleges lett volna. De a felföldiek nem magyarok?
2012. dec. 11. 10:02
 3/7 A kérdező kommentje:
*Felvidék
2012. dec. 11. 10:02
 4/7 anonim ***** válasza:

De, vannak felvidéki magyarok, de ők Szlovákia területén élnek---> [link]


A székelyek pedig mélyen Romániában élnek---> [link]


Úgyhogy még mindig rejtély előttem is, mit akart ismerősöd kifejezni. Az ilyennel nem is szabad leállni veszekedni, mert lesüllyed az ember a szintjükre, ott meg simán legyőzik a rutinjukkal... Nagy tájékozatlanságra utal, ha valaki a felvidékieket keveri a székelyekkel.

2012. dec. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Valami olyasmit magyarázott, hogy a székelyek a Felvidékről jöttek.
2012. dec. 11. 14:51
 6/7 anonim ***** válasza:
25%

[link]


Nyisd meg a linket. Ha mozillát használsz, nyomj egy ctrl+F-et. Írd be lent a kis ablakba, hogy felvidék. Egyetlen egy találat lesz, 19-20. századnál, de az is arról szól, hogy 8.000 székely katonát küldtek harcolni a Felvidékre... És tudom, hogy wikipédia, nem kell mindent elhinni neki, de még mindig hitelesebb, mint az ismerősöd.


Ismerősödnek ajánlom, menjetek el Székelyföldre, üljön le egy bácsika mellé a padra, és fejtse ki a véleményét. A bácsika valószínűleg elsírná magát, hogy őt már románozták le magyarok, de ilyen csúnyát még senki nem mondott rá... Aztán könnyes szemmel a végzetes pofon is következne. :D

2012. dec. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: tényleg érdemes Székelyföldre elmenni minden magyarnak, de Felvidékre is hasznos.

Annyira sértőt azért nem mondott az ismerőse, mintha lerománozta volna.

A Felvidéken többségében palócok élnek (ők is magyarok mint a csángók, székelyek stb)


Szerintem az ismerősöd csak kever valamit, meg nem tudja jól a dolgokat de nem biztos hogy rosszindulatból mondta, csak sok a tévinfo evvel kapcsolatban is mint pl őstörténelemmel kapcs. is.

De alapvetően Attila halála utáni időkre vonatkozó térképeken a székelyeket (Székelyföldön kívül) a délvidékre helyezték, tehát hogy délvidéken voltak még székelyek pl Vajdaság.

2013. febr. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!