Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az ógermán népeknek (vikingek)...

Az ógermán népeknek (vikingek) volt köze a mi őseinkhez?

Figyelt kérdés
azért kérdem, mert tártak fel olyan sírokat ahol ősmagyar és ógermán holttest egymás mellé volt temetve, és olyat is olvastam hogy az árpád házi királyoknak voltak magas szőke kék szemű őrei, aki megint csak az északi népekre jellemző.

2012. dec. 13. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nézd, én foglalkoztam elég sokat történelemmel és antropológiával, néhány pontban összegezném neked a dolgokat....


1. Az Árpádoknak nem csak az őrei között, hanem magában az Árpád-házban is voltak szőke-kékszemű emberek, de....És ez a "de" a lényeg! A szőke-kékszemű megjelenés nem csak a nordikus típusra jellemző, hanem a keletbaltira is! A keletbalti típus Kelet-Európa jellegzetes típusa, úgy is mondhatnánk, hogy jellegzetes szláv típus! A nordikusok nem, de a keletbaltiak a magyarságnak mindig is nagy részét alkották (a másik, a törökös barna turanid típus mellett), tehát a magyarság esetében a szőke-kékszeműség nem a germán vért jelenti!

2. A germánoknak és a sztyeppi népeknek voltak kapcsolataik. Pl. a népvándorlás korában a gótok és a hunok nagy mértékben keveredtek, találtak hun sírokban germán ruhákat, valamint gót sírokban hunokra jellemző koponyákat!

3. A rovásírás csak látszólagosan rokon a rúnajelekkel, tudom, vannak elméletek ami szerint a germánok tőlünk vették át, de az az igazság, hogy a rovás echte török eredetű, s ha át is vették a germánok, akkor az már nagyon rég, Kr. előtt lehetett, de semmiképp sem a történelmi korokban!

4. Nyilván a honfoglalás idején voltak kapcsolatok a magyarok és a németek, valamint egyéb északi népek között (pl. állítólag az Amerikát felfedező viking hajón utazott egy Tirker nevű személy, aki magyar lehetett), ez azonban a népre nem nyomta rá bélyegét, s viszonylag csak egy szűk réteget érintett!


Amúgy örülök, hogy van akit még érdekel ez a téma, nekem is az egyik vesszőparipám volt az ilyen irányú kutatás! :)

2012. dec. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen őrei voltak az Árpád-házi királyoknak, de a királyi testőrségek akkoriban döntően zsoldosok voltak, akiknek nincsenek elkötelezettségeik a helyi nemességben és az északiakat szerették alkalmazni mert nagydarab, gyakorlott harcosok voltak, leghíresebb példa erre a bizánci császárok varég testőrsége. A magyaroknak a pogány időkből is voltak kereskedelmi kapcsolatai a vikingekkel, sok viking kardot találtak sírokban, volt amelyiket magyar ferde szablyamarkolattal. István király kardja is viking kard.
2012. dec. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az enyémhez igen. ;) (Negyedrészt svéd vagyok, és fele rész még német.) De ez (így) itthon nem jellemző.

Varégok jártak ere, és állítólag a ruszinok az ő és szláv nők leszármazottai.

2015. aug. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sok Árpád-házi iráni típusba tartozott. A magyarokban sok germán vér van, az ősmagyarokban kb. semennyi.
2015. aug. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Gwar válasza:
Egyébként érdekes a Világfa - Yggdrassil azonosság, meg az egyszemű ősatya és Odin.
2022. febr. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!