Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Isten miért csak a zsidó...

Az Isten miért csak a zsidó népnek jelent meg (égő csipkebokor, tűzoszlop, felhő) és adott tanácsokat, ma miért nem jelenik meg sem a zsidó népnek, sem más népeknek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 2. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:

A zsidó népet választotta ki arra, hogy megírják a Bibliát és terjesszék a világban.


Ma is megjelenik sokféle formában, csak ma ezekre már tudunk tudományos magyarázatot is, ezért hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy a természet és a tudomány maga is egy Isteni csoda. Ha szépen akarok fogalmazni, akkor úgy mondanám, hogy Isten ott van a legapróbb fűszálban és a legnagyobb hegyben is.

2010. dec. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
bizony Isten ma is ad tanácsot, szaván, a biblián keresztűl, mert Isten szava élő. mivel láttál engem, hittél? boldogok, akik nem látnak, és mégis hisznek. mondta Jézus.
2010. dec. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

távol keleti szentiratok nincsenek? és amerikai, afrikai kontinensről? szerintem Isten így nem csak nekik jelent meg...hanem más népcsoportoknak is.


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Isten megjelent Ádámnak, Kainnak, Énochnak, Noénak...stb.

Adott nekik tanácsokat. Ők nem voltak zsidók.


Isten nem személyválogató ma is tanácsokat mindenkinek aki hozzá fordul, nemre, származásra, bőrszínre való tekintet nélkül. Nekem is ad tanácsokat immár 24 éve naponként pedig én magyar vagyok.


Üdv. Péter

2010. dec. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha kicsit jobban utána nézel, meglátod, Isten minden emberrel személyesen foglalkozik, minden ember sorsát egyedileg kezeli. Az égő csipkebokorban nem a zsidó népnek, hanem Mózesnek jelent meg. De rá egy nagyon komoly feladat várt, amire Isten a fogantatásától kezdve felkészítette, és ennek csak egy része volt, az el nem égő csipkebokor. És ami nagyon fontos! Nem Mózes találta ki, hogy neki Isten jelenjen meg égő csipkebokorban! Isten döntött úgy, hogy Mózest ezen keresztűl szólítja meg. Nem Illés találta ki, hogy három és fél évig ne essen az eső! Isten döntötte el, Illésnek "csak" az volt a feladata, Isten ezen döntését közölje Akháb kiréllyal. És ezt is Isten utasítására, és ezt sem magától. Nagyon sok ember ott van tévedésben, hogy azt gondolják, ők utasíthatják Istent, vagy ők szabhatnak feltéterleket, és Istennek ezt kötelessége betartania, ezen elvárásoknak meg kell feleljen, és ha ezt nem teszi, akkor ez azt jelenti, hogy Isten nem létezik. Pedig Isten ma is megszólit embereket, kit-kit ahogyan Ő gondolja. Engem is meg tudott szólítani égő csipkebokor nélkül is.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. dec. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%
Én láttam istent 2005.febr.5-én. A telefonszámát is tudom.
2010. dec. 5. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!