Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mégis hogyan lehet így élni?

Mégis hogyan lehet így élni?

Figyelt kérdés

Amíg mi keservesen megdolgozunk minden falatért, addig a világ nem is teljesen másik felén felhőtlenül szórakoznak az emberek, korunkbeliek.


20-on évesek több kocsit vezetnek amerika bizonyos részein, erdei hétvégi házakban söröznek, buliznak a barátaikkal, lakókocsijuk van, kimehetnek egzotikus helyekre, trópusi szigeteken, hawaiion szörfölnek, stb.


Nekünk meg itt van az árufeltöltés, a balaton meg a suzuki. Én úgy érzem elveszett a fiatalságom és nem is éltem igazán és ha kell akár bankot is képes lennék rabolni (de nem lehet) csak, hogy ezt visszakapjam.


Csak én érzem úgy, hogy nagyon ki.sztak velünk? Magyarország pont olyan hely, hogy az emberek idővel belenyomorodnak ebbe a semmis életbe... minden ami odakint angliában, de főleg amerikában, ausztráliában, új zélandon és ilyen helyeken teljesen természetes, beköltözni egy új házba, új kocsikat, ipadot, ipodot, macbookot venni, hatalmasat utazni a barátaiddal, normális ruhákban öltöznködni anélkül, hogy turkálóból kelljen szemezni, az itthon luxus és álom. Még a normális, bőséges és egészséges étkezés is, nem hogy a sport emellett.....


Tudom, vannak területek ahol ezerszer rosszabb az emberek dolga, de. Én úgy érzem nekünk is épp elég rossz. Másoknak meg talán túlságosan is jó. Nem érzem magam mentálisan, fizikálisan és egyéb szempontból olyan erősnek mintha valami amerikai luxus tojáshéjban nevelkedtem volna.


2012. dec. 16. 03:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Rendkívüli mértékben irígylem azokat akik ezt nem veszik észre, elélnek a szarban mint hal a vízben és nem feszíti őket a szabadságtudat.
2012. dec. 16. 03:27
 2/7 A kérdező kommentje:
említést sem tettem az egészségügyről.
2012. dec. 16. 03:29
 3/7 A kérdező kommentje:

az a különbség magyaro és amerika között, hogy odakint az ember ha törekszik elérheti az álmait, ha lazsál akkor egy szar marad....


Itthon ha törekszik sem ér el semmit, épp, hogy életben marad, ha lazsál, éhenhal.

2012. dec. 16. 03:40
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Hosszú, kifejtett véleményt akartam írni, amiben megértetem veled, hogy közel sem az minden, mint amit leírtál, aztán eszembe jutott egy történet, amit megpróbálok röviden összefoglalni:

Induljunk egy elvarázsolt parkból, ahol a növények legnagyobb része korhadófélben van már. A tölgy elszáradt, mert olyan magas akart lenni, mint a fenyő. A fenyő elkorhadt, mert nem tudott gyümölcsöt teremni, mint a szóló. A szőlő elfonnyadt, mert nem tudott olyan virágot hozni, mint a rózsabokor. Csak az árvácska virult a kertben a maga szépségében, mert csak azt gondolta: amikor a kertész elültette, árvácskát akart. Nem tölgyet, nem fenyőt, nem rózsabokrot. És, mivel úgysem lehet más, mint ami, hát azzá lesz legjobb tudása szerint.

Vagyis: ha nem azon sipákolna mindenki, mekkora szarban van az ország, hanem kihozná a legtöbbet legalább a saját helyzetéből, előre tudnánk lépni. De amíg a mai magyar mentalitás létezik nagyobb arányban, akkor sem találnánk kiutat, ha rávonszolnának...

2012. dec. 16. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Máshol sem él mindenki így. Még akkor sem, ha ott magasabb az életszínvonal.

De Magyarországon is vannak fiatalok, akik mindezt megengedhetik maguknak.

2012. dec. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

"20-on évesek több kocsit vezetnek amerika bizonyos részein, erdei hétvégi házakban söröznek, buliznak a barátaikkal, lakókocsijuk van, kimehetnek egzotikus helyekre, trópusi szigeteken, hawaiion szörfölnek, stb.


Nekünk meg itt van az árufeltöltés, a balaton meg a suzuki. Én úgy érzem elveszett a fiatalságom és nem is éltem igazán és ha kell akár bankot is képes lennék rabolni (de nem lehet) csak, hogy ezt visszakapjam."


Azok az amerikai fiatalok akik nem diplomáztak ugyan úgy árufeltöltenek a bestbuy-ban meg wallmartban.

2012. dec. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Ha ebböl "20-on évesek több kocsit vezetnek amerika bizonyos részein, erdei hétvégi házakban söröznek, buliznak a barátaikkal, lakókocsijuk van, kimehetnek egzotikus helyekre, trópusi szigeteken, hawaiion szörfölnek, stb."


kiszeded az "Amerika (nagy betövel kezdve!!) bizonyos részein" kitételt, akkor Magyarországon is elég sokan vannak, akikre ez érvényes.


Ezen kivül Amerikában is többségnek marad az árufeltöltés, sokaknak meg még ennyi sem, hanem az éhezés, és teljes kilátástalanság.


Nem kellene azt hinni, hogy amit a tV-ben, filmekben, reklámokban látsz, az a valóság - ez csak a kirakat.


A fejlettebb országokban sem "teljesen természetes, beköltözni egy új házba, új kocsikat, ipadot, ipodot, macbookot venni, hatalmasat utazni a barátaiddal, normális ruhákban öltöznködni anélkül, hogy turkálóból kelljen szemezni" az átlagembernek ilyenekre nem jut, vagy ha igen, akkor hosszú ideig tartó spórolás meg kölcsönök felvétele mellett. (Nyugaton élek egy altalad is emlitett országban majd 30 éve, és látom a valóságot is).

2012. dec. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!