Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti barátkoznátok olyan emberre...

Ti barátkoznátok olyan emberrel, aki HIV fertőzött?

Figyelt kérdés

Érveket és ellenérveket légyszi magyarázattal leírni. Ha igen,mért igen,ha nem mért nem!?

Van egy ismerősöm,akiről kiderült,hogy HIV pozitív.Sokan elfordultak tőle,de nekem ez kicsit gusztustalan. Persze nyilván az ember óvatosabb,ha tudja ezt,de hát ismerősöm sem nagyon tehet róla,hisz házasságban fertőzte meg a párja.

Nincs szívem cserbenhagyni,ha hülyének néznek emiatt ha nem!


2012. dec. 16. 17:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne barátkoznék vele, nyilván nem egy borotvát fogok használni vele, de a barátság simán működhet.

A HIV fertőzött pedig nem egyenlő az AIDS.-el.

2012. dec. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Hát igen,de ezt el kéne magyarázni a sok tudatlannak is...
2012. dec. 16. 17:08
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Belegondolva nincs kizárva, hogy van olyan barátom, aki fertőzött. Ez nincs ráírva az emberek arcára, akárki elkaphatja.

Ha kiderülne valakiről, biztosan nem fordulnék el tőle, mert nem valószínű, hogy elkapnám, sőt.

2012. dec. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%
Persze, egy beszélgetéstől még nem kapnám el tőle.
2012. dec. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez jellemző a tudatlanokra. A HIV nem fertőz a barátsággal... Ne is hagyd cserben. Én se tenném. :)
2012. dec. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, attól hogy fertőzött, miért szakítják meg vele a kapcsolatot? Attól, hogy barátkozol vele, nem fertőződhetsz meg.
2012. dec. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hagynám cserben..
2012. dec. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Na de sokan nem tudják mi a különbség az Aids meg a HIV között és félnek,hogy ha valamit megfognak a beteg után akkor már el is kapták tőle. Nekem ezt mondta pár ismerősöm akik elég buta módon elfordultak a lánytól. És hiába mondtam,hogy de ez nem így működik,a félelmük nagyon.
2012. dec. 16. 17:11
 9/26 A kérdező kommentje:
Jó érzéssel tölt el,hogy ennyi normálisan gondolkodó ember van :)! Köszi a válaszokat!
2012. dec. 16. 17:13
 10/26 anonim ***** válasza:
75%

Én nem nézlek hülyének. Én se fordúlnék el tőle. A többieket tartom annak, akik cserbenhagyják.

Arra ügyelnék, hogy ne érintkezzek SEMMILYEN MÓDON a vérével, mivel úgy lehetsz te is HIV+. De ugyanúgy találkozhatsz vele, hozzá is érhetsz, nem leprás, nem leszel tőle beteg.

És ne fordúlj el szegénytől, bármit is mondanak. :)

2012. dec. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!