Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti barátkoznátok olyan emberre...

Ti barátkoznátok olyan emberrel, aki HIV fertőzött?

Figyelt kérdés

Érveket és ellenérveket légyszi magyarázattal leírni. Ha igen,mért igen,ha nem mért nem!?

Van egy ismerősöm,akiről kiderült,hogy HIV pozitív.Sokan elfordultak tőle,de nekem ez kicsit gusztustalan. Persze nyilván az ember óvatosabb,ha tudja ezt,de hát ismerősöm sem nagyon tehet róla,hisz házasságban fertőzte meg a párja.

Nincs szívem cserbenhagyni,ha hülyének néznek emiatt ha nem!


2012. dec. 16. 17:02
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Bevallom én is utánaolvastam a dolognak,mikor elmesélte nekem barátnőm,hogy mi a helyzet. De utánaolvastam és meg is nyugodtam :). De mondta is,hogy szeretné is ha kutakodnék a témában a magam megnyugtatására.Nagyon tisztelem őt,hogy olyan pozitívan látja a világot a betegsége ellenére,mint ahogy sok egészséges sem!
2012. dec. 16. 17:16
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

A '70-'80-as években a HIV és AIDS okát és fertőzési módját még nem ismerték. Ezért sokak fejében még téves képzetek élnek. Nem gonoszak akik elfordultak tőle, hanem tájékozatlanok és tudatlanok.

Egyébként nincs az a betegség ami miatt egy baráttól elfordulnék. Vannak előírások amiket be kell tartani, de ennek bele kellene férnie egy barátságba.

2012. dec. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Igen,biztos vagyok benne hogy a félelem és a tájékozatlanság főképp az ok az elfordulástól!
2012. dec. 16. 17:18
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Én sem fordulnék el tőle.

Lehet persze azzal magyarázni,hogy tudatlanok, tájékozatlanok, de ha fontos nekem egy ember, akkor alap, hogy utánanézek a dolgoknak.

2012. dec. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
23%

sziasztok!


Akkor én leszek a gonosz, én biztos, hogy el távolodnék tőle, biztosan tudatlan bunkó vagyok de akkor is hiába tudnám, hogy nem túl valószínű, hogy olyan élethelyzet elő állhat ahol akár pár% esély van arra, hogy elkapjam, de akkor se "kockáztatnék" ... maximum elektronikus formában maradna a kommunikáció.

2012. dec. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
33%
Ezzel én is így vagyok, ahogy az utolsó. Soha nem lehet tudni, mi történhet.
2012. dec. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem semmi esetre sem hagynám magára.

Aki meg azt írta elhagyná, olvasson már utána, mert lehetetlen úgy elkapni, hogy nem szexelek és a véretek sem érintkezik. Ha lehetne, a fél világ már fertőzött lenne...

2012. dec. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Azért azt látom a normálisan gondolkodók vannak többségben.Aki tényleg ennyire tudatlan,az meg tényleg ráguglizhatna,mert elég szomorú,hogy még mindig vannak emberek,akik a 21. században megragadtak ezen a szinten.
2012. dec. 16. 17:31
 19/26 anonim ***** válasza:
22%
Sajnálom én sem barátkoznék vele, barátnőnek meg pláne nem kellene! Ördög a falról gyakran leválik! Másban is elpatkolhatok, minek egy kockázattal több! Jöhet a lepontozás!
2012. dec. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Mondjuk kíváncsi lennék,hogy azok,akik a bajban nincsenek a barátaik mellett,azokmellett lesz-e valaki,ha ők bajban lesznek...
2012. dec. 16. 17:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!