Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van pár osztálytársam aki...

Van pár osztálytársam aki egész orán nem csinál semmit, otthon se tanul semmit, mégis 5-öst kap felelésre/dolgozatra. Hogy csinálja?

Figyelt kérdés
Lehet hogy alapból ilyen az agyuk?én figyelek az órán,jegyzetelek,tanulok,mégis nagyon kevésszer szerzek 5-öst.(ha esetleg technikára épül írjátok le azt pls köszi előre is.)

2012. dec. 18. 16:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy otthon nem tanulnak semmit?Lehet, hogy azt mondják, hogy nem de mégis, van jó pár ilyen.Vagy lehet, hogy az utolsó pillanatban elkérik valakitől és rászánnak jó pár órát a tanulásra, kémiából (ami nálunk nagyon nehéz) én is így csinálom.Esetleg simán puskáznak, sok lehetőség van.
2012. dec. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ülsz otthon a nyakán és nézed mit csinál? Már csak menőzésből is azt mondanám, hogy semmit se csinálok otthon, csak hogy egye a másikat a méreg, hogy ő megszakad, én meg nem.
2012. dec. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Öcsémnek szinte csak ötösei vannak, pedig nem sokat tanul itthon.. Órán valamennyire figyel, ahogy elnéztem a füzetét, de csak felületesen jegyzetel.. Óra előtt szünetekben nézi át az anyagot, meg reggel suli előtt.. Vannak ilyen emberek, a nővéremnek is bőven elég volt, csak egyszer átolvasni óra előtt az anyagot és tudta.. Én órákat tanultam mindig, jegyzeteltem, magán tanárhoz jártam és még így is 3-as 4-es voltam.. Az egyetemen sikerült kb kidolgoznom egy olyan tanulási módszert, ami eredményre vezetett..
2012. dec. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 rémuralom ***** válasza:
Szivacsagyuk van. Én is ilyen vagyok, órán hallom (figyelnem sem kell feltétlenül), és megértem, megjegyzem. Osztálytársaim sokáig nem voltak hajlandók elhinni, hogy én otthon nem tanulok, de nem tudok (nem is akarok), mert minden könyvemet és füzetemet a suliban hagyom.
2012. dec. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
És a témazáró anyagát is át tudja olvasni reggel
2012. dec. 18. 19:18
 6/18 anonim ***** válasza:

Vagy kamuznak, hogy arcoknak tűnjenek, vagy olyan az agyuk, hogy egyszeri hallás után is megragad a fejükben a tananyag.


Ez egyetemen/főiskolán már nem működik egészen így. Ott muszáj lesz nekiülni, és átvenni újra.

2012. dec. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy neki elég az,hogyha óra előtt átnézi és puskázik.Nekem is volt már olyan,hogy otthon 3 órán keresztül tanultam egy leckét még gimiben és mégis alig lett kettes.Viszont gimi végén már alig tanultam otthon valamit,mégis minden négyes ötös lett.Csak meg kell találni,hogy te hogy tudsz tanulni,de ezt senki nem tudja megtenni helyetted.
2012. dec. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
Én is nehezebben tanulós vagyok! ÓRákat ülök felette, és már megfájdul a derekam,mégsem jók(3-4) a jegyeim... nektek nem szokott fájni? vagy ebben is ilyen béna vagyok?
2013. jan. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 NagyAnna87 válasza:

Én a szerencsésebbek közé tartozom, hogy hamar a fejembe megy aminek kell. Plusz az előttem szólóhoz hasonlóan nagyon hamar megfájdult a derekam vagy simán csak kényelmetlen volt az ücsörgés, ezért se nagyon akaródzott órákig magolni, inkább csak átolvastam és simán 4-es 5-ös lett belőle mindig :)

Amúgy aki ilyen derékfájós annak érdemes lecserélni a székét!! Utólag kiderült nekem is az volt a gáz ebből a szempontból

2013. jan. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nekem egy 90-100%-os felelethez/dogához legalább 2 óra kell, de ezt az időt gond nélkül rátudom szánni.
2013. jan. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!