Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kettős állampolgá...

Hogyan lehet kettős állampolgárságot kapni? Mit kell tennem hogy megkaphassam? Félig magyar félig finn vagyok, jelenleg magyar állampolgár.

Figyelt kérdés
2008. máj. 28. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Leszármazói, területi vagy pedig egyéb (pl. házasságkötés) alapján juthatsz kettős állampolgársághoz.

Amikor megszülettél, a szüleid nyilatkozhattak volna úgy, hogy mindkét állampolgárságra igényt tarthatsz.


Most már erre nem igazán van "alanyi jogon" esélyed - arról nem is beszélve, hogy sok értelme nem lenne. A magyar jog ugyan elfogadja a többes állampolgárság intézményét, de nem alkalmazza. Az a többes állampolgár, akinek az állampolgárságai között a magyar is szerepel, magyar állampolgárnak tekintendő. Szól a doktrina.


Amúgy a finn bevándorlási és letelepedési hivatal fog a segítségedre lenni a kérdés konkrét megválaszolásában.

2008. máj. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szóval az egyik szülöd finn a másik magyar?

mert ha igen akkor alapbol kettös állampolgár vagy max nincs róla papírod.

nem rég érdeklödtük ezt meg mert a barátnöm kisfiának az apja német és némtországban is született, de csak a német papírjai vannak. azt mondták a konzulátuson, hogy alapbol magyar állampolgár is, és elmondták hogyan csináltathatjuk meg a magyar papírokat is neki ami elég sokba kerül.

finn konzulátuson érdeklödj.

2008. máj. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 tade ***** válasza:
0%

SZia! En ugy tudom, hogy a jelenlegi EU-s torvenyek nem teszik lehetove a kettos allampolgarsagot, aki az EU elott kettos allampolgar volt az megtarthatja, de aki most szeretne felvenni egy masik allampolgarsagot, az nem teheti meg. En kinnt elek Olaszorszagban, de szlovak allampolgar vagyok. Ha ferjhez mennek, akkor:

1. Felveszem az olasz allampolgarsagot, es lemondok a szlovakrol

2. Nem veszem fel az olaszt es megtartom a szlovakot

En igy tudom, hogy vagy egyik vagy masik...ha a paromnak es nekem gyerekunk szuletne nem kapna meg a szlovak allampolgarsagot, hiaba vagyok szlovak allampolgar, mivel o mar Olaszorszagba szuletne es az itteni torvenyek vonatkoznanak ra....EN igy tudom, es igy is mondtak itt nekem, de lehet en tevedek.

2008. máj. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
az elözö hozzá szoló vagyok, és a barátnöm kisfia 2005-ben született, és ezt tavaly összel mondtak nekünk a konzulátuson. de szerintem mindenképpen hivatalosan érdeklödj.
2008. máj. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy ismerős házaspárnál a fiú magyar, a lány román állampolgár. A kislányuk 2005-ben született, tehát mikor Magyarország már uniós tag volt. Ők kettős állampolgárságot szerettek volna a kislánynak, de a hivatalban közölték, hogy ez már nem lehetséges, választani kell, vagy magyar, vagy román, de a kettő együtt nem megy. A kislány így magyar állampolgár lett.
2008. máj. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Simán lehetsz kettös állampolgár, tehát nem kell lemondanod a magyar állampolgárságról:


"Suomen lainsäädäntö on hyväksynyt kaksoiskansalaisuuden 1. kesäkuuta 2003 alkaen. Näin ollen suomalainen ei menetä Suomen kansalaisuutta, kun hän saa toisen valtion kansalaisuuden. Myöskään ulkomaalaisen ei tarvitse luopua nykyisestä kansalaisuudestaan saadessaan Suomen kansalaisuuden."


Ezt gondolom érted :)


Ha kiskorú vagy és valamelyik szülöd finn állampolgár, akkor ez alapján kérvényezheted a finn állampolgárságot. Csak vigyázz, nehogy a kérvényezési folyamat alatt betöltsd a 18-at, mert akkor elvész ez a jogosultságod és más kritériumoknak is meg kell felelned!


Lykkyä tykö :)

2008. máj. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja, kimaradt az elözöböl egy interaktív link, amivel lépésröl lépésre megvizsgálhatod az állampolgársági feltételeket:

[link]


Nyomtatványt a helyi rendörségen kapsz, a kérvényt az elnök írja alá, elbírálási kb. fél évtöl másfél évig terjed (esetfüggö).

2008. máj. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én párom Romániában született, 4 éve költözött ide, le kellett tennie egy állampolgársági vizsgát és megtartotta a románt is, így kettős állapolgár. 4 vagy 3 évvel ezelőtt tette le, de lehet, hogy csak kettő, azt nem tudom. De lehet.
2008. máj. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
En 2005-ben vettem fel az ausztral allampolgarsagot es megtartottam a magyart is. Ez mar az unios belepes utan volt. Nem mondta senki h barmelyik kozul si valasztanom kellene, igy ket utlevelem is van. szerintem erre kerdezz ra...
2008. jún. 2. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Minden államban, függetlenül attól hogy az Európai Unió tagja vagy sem, mást mond ki az állampolgárságról szóló törvény. Vannak államok amelyek lemondatnak az eredeti állampolgárságról, hogy az "újat" felvehesse valaki, bizonyos államok, nem foglalkoznak ilyenekkel.

Az előző rendszerben, még itt is le kellett mondani az állampolgárságról ha valaki magyar akart lenni, sőt a honosítási kérelmet, csak hontalan adhatta be. Ez ma már nem így van.

Az érvényben lévő törvény szerint, bárki kérhet magyar állampolgárságot, és nem kell lemondania az eredetiről.

2009. febr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!