Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy szerezhetek pénzt?

Fannybaba8 kérdése:

Hogy szerezhetek pénzt?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok (Januárban leszek 14). Mivel itthon nem kapok zsebpénzt ezért szeretnék munkát vállalni. (Bicske környékén) Szeretnék némi pénzt keresni csak nem tudom mivel. A pénzt menhelyeknek adományoznám vagy vennék tápokat és pórázokat esetleg gyógyszereket nekik. Mindent meg csinálok amit kérnek. Tippek hogy milyen munka van amiket ház körül tudnék csinálni? minden válaszért hálás lennék.

2012. dec. 18. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

15 éves kor alatt sehogy. 15 éves korban szülői engedély kell, 16 éves kortól pedig szabadon dolgozhatsz. Csak feketén tudsz dolgozni, a törvény tiltja a gyerekek dolgoztatását.


Már van egy munkahelyed: az iskola. Ha kitűnő vagy, akkor ott van még a sport. Művészetek. Ezek mind fontosak, így szerintem van még mit tenned.


Elég csak belegondolnod, hogy pár év tanulással sokszorosát tudod majd keresni, mintha most állnál munkába. De azért jó hallani, hogy te nem olyan kérdést teszel fel, hogy terhes vagy-e, úgyhogy ezért piros pont.

2012. dec. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ilyesmiért hogy kutyasétáltatás vagy valami ilyeneket sem lehet?
2012. dec. 18. 19:53
 3/6 anonim ***** válasza:
De, ha találsz valakit, aki ezért fizet és nem mondod el senkinek, hogy pénzt kapsz érte, akkor persze.
2012. dec. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem azért köszi.:)
2012. dec. 18. 19:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Drága vagy:) Ha más nem lesz, akkor pár év múlva menj el önkéntesnek egy menhelyhez. Egyébként nincsenek mondjuk idősek a környéken, akiknek segíthetsz ebben-abban? Bár mondjuk a nyugdíjasok nincsenek nagyon eleresztve. Esetleg ha vannak felesleges cuccaid, add el őket a neten. Nem rendszeres jövedelem persze, de ez mellett lenne időd foglalkozni a tanulással, és megmaradhatsz gyereknek:)
2012. dec. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

# 5/6 : Teljesen tisztában vagyok a dolgokkal. És én nem holmi Iphonet vagy laptopot szeretnék venni a pénzből hanem értelmes dolgokra. Tudod én megtanultam az élettől sok mindent...7 éve elveszítettem az édesapámat aki tűzoltó volt és bevetés közbn ráomlott egy ház...Én értelmes dolgokra szeretném költeni a pénzt..

Utolsó.: Köszönöm a segítségedet hálás vagyok. Menhelyeken 2 éve önkénteskedek ami nagyon jó az egyik legjobb dolog a világon. Csakhát anyum a számlák mellett nem nagyon tud zsebpénzt adni így gondoltam saját pénzből segítek. Sikerült is egy házaspárnak sétáltatom a kutyusát suli előtt és után napi 2x

2012. dec. 19. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!