Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy tanuljak és...

Mit tegyek, hogy tanuljak és ne így álljak hozzá az egészhez?

Figyelt kérdés

Semmit nem utálok jobban mint a tanulást, képes vagyok órákat ülni a füet felett és nézni a falat, akkor is ha tudom, hogy bukásra állok. Úgy vagyok mindennel, hogy majd lesz valahogy, így vagyok az iskola utáni élettel is. Ha nagynehezen meg lesz az érettségim nem akarok tovább tanulni de utána valszeg nem fogok munkát találni. Lennék rendőr, állatorvos, nyitnék menhelyet/kutyasulit de úgy állok hozzá az egészhez, hogy semmi esélyem meg hogy nekem úgyse jönne össze. Meg igazából változó, hogy mit akarok kezdeni az életemmel de az állatok nekem a legfontosabbak, főleg a kutyák. Meg az, hogy rohadtul nem éri meg nekem tanulni, bármennyire is szeretem őket. Ha az életem múlna rajta se tanulnék. Amúgy is nagyon kevés állatorvost képeznek és kizártnak tartom, hogy én bejutnék. Pedig ha tanulnék... A szüleim és a nővérem mindig cseszegetnek, hogy tanuljak de nem mennek vele semmire mert nem érdekel a tanulás meg igen, lusta is vagyok hozzá. De azért örülnék ha jó életem lenne csak dolgozni is kell érte, ezt nagyon is jól tudom. Nem tudom mit akarok majd dolgozni. Úgy vagyok ezzel az egésszel, hogy nem akarok elérni semmit sem az életben, nem akarok öreg lenni, és tanulni sem akarok mert az életem felét tanulnám, másik felét dolgoznám és ez nekem tökre értelmetlen. De az boldoggá tenne ha segíthetnék állatokon. Basszus nem tudom. Az a lényeg, hogy rohadtul nem akarok tanulni. Mit tegyek, hogy kitűzzek egy célt, amit el is érek?

Most hanyagoljuk, hogy kamaszkor, lustaság stb mert tudom. De KELL átmeneti megoldás!

15/L


2012. dec. 23. 20:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Gondolj a jövődre. Mit akarsz csinálni 38000Ft -os közmunkából éhen halni.
2012. dec. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ez a baj, hogy ez engem nem hat meg merr úgy vagyok vele, hogy majd lesz valahogy.
2012. dec. 23. 20:55
 3/16 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha kicsi célokat tűznél ki? Arra gondolok, hogy pl. szeretnél egy új cipőt, de csak akkor veheted meg, ha megtanulod a leckét és legrosszabb esetben is csak 4-es lehet. Ha ilyen állatmániás vagy menj el önkéntesnek egy kutya menhelyre. Ott kipróbálhatod, hogy milyen is intenzíven foglalkozni velük, és hátha irányt mutatnának az ott tapasztaltak.
2012. dec. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Elmennék menhelyre de túl messze van tőlünk.
2012. dec. 23. 21:00
 5/16 anonim ***** válasza:
Cseszd meg, mindenre van kifogásod. 15 évesen lehetne már több eszed, hogy túllátnál ezen és belátnád, hogy ennek semmi értelme. És ha nem tanulsz, akkor mit csinálsz? Egyáltalán milyen suliba jársz?
2012. dec. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Most tehetek róla, hogy vidéken élünk és csak Miskolcon van legközelebb menhely? Mennék oda de anyám nem fog oda-vissza rohangálni kocsival, vonattal meg nem enged.

Amúgy középiskolába járok vendéglátó szakra.

2012. dec. 23. 21:15
 7/16 A kérdező kommentje:
És tudom, hogy nincs értelme de nem érdekel az egész. Ezen szeretnék változtatni.
2012. dec. 23. 21:17
 8/16 A kérdező kommentje:
Ja, és ha nem tanulok akkor unatkozok vagy csavargok a barátnőmmel. Régebben büntettek a jegyeim miatt de rájöttek, hogy felesleges, így már csak néha szidnak le érte.
2012. dec. 23. 21:19
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha téged nem zavar, hogy jóesetben is csak egy minimálbéres szerencsétlen leszel, csináld csak! Minket zavarjon? Eggyel kevesebb ember veszi el előlünk a munkát!
2012. dec. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Ebben a dologban pont ugyan olyan vagy, mint én. évek óta próbálok változtatni rajta, de nem megy, pedig tudom, hogy mit kéne, de egyszerűen nem. és 18 vagyok :\
2012. dec. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!