Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek: tanuljak még vagy...

Mit tegyek: tanuljak még vagy válasszam a felnőtt életet?

Figyelt kérdés

Lassan végzek a BSc képzéssel, de nem tudom, hogy érdemes lenne-e mennem mesterképzésre.

Ami mellette szól: Érdekel az, amit tanulok, bár sok felesleges tantárgy is lenne mesterképzésen. Több lenne a tudásom.

Ami ellene szól: A vőlegényemmel távkapcsolatba kerülnék, csúszna a családalapítás. Igazából nem szeretnék vele 2 évig távkapcsolatban lenni. Szeretnék hazaköltözni vele, összeházasodni, s lassan családot alapítani. Ha mesterképzésre megyek, akkor még 3-4 év mire végzek, s utána még munkakeresés, az anyagi biztonság megteremtése és akkor jöhet a baba, szóval minimum olyan 6-7 év múlva, ha minden jól megy. Féltem a kapcsolatomat, félek, hogy meghal ha nagy távolságra leszünk egymástól és keveset találkozunk.

Munkát valószínűleg nem kapnék jobbat akkor sem, ha magasabb végzettségem lenne, így sem lesz egyszerű elhelyezkedni.

Mit tegyek, mit válasszak?


2012. nov. 22. 10:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
65%
Végezd el levelezőn munka mellett a sulit. Az alapdiploma nem sokat ér mester nélkül.
2012. nov. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
52%

én ugyanebben a helyzetben a "felnőtt életet" választottam.

ha el tudsz helyezkedni, bscvel is elfogsz.

2012. nov. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
54%

Engem a mesterről néhány saját tanárom beszélt le az egyetemen. habár nem tudom te milyen irányban tanulsz...de egy ilyen magasan kvalifikált munkaerőt magyarországon protekció nélkül nem nagyon keresnek...ugyanazt a munkát elvégzi egy sima diplomás ember kevesebb bérért...

Szóval én inkább nekiállnék munkát keresni...

2012. nov. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Logisztikai mérnök leszek.

A levelező nagyon költséges lenne, mert sokat kellene utazni (180-180 km), ráadásul autóval, mert a vonat nem érne fel időbe/olyan későn már nem érnék aznap haza vele. Emellett a munkaadók sem hiszem, hogy annyira rugalmasak lennének.

2012. nov. 22. 10:52
 5/26 anonim ***** válasza:
74%
Ha az az élet, amit most élsz, tökéletes olyan szempontból, hogy nem csesztetnek a szüleid, anyagilag megvagy, ilyesmik, egyszóval kényelmes, akkor tanulj. A családalapítás után, már semmi esélyed sem lesz egy ideig tanulnod. Párod dolgozik, te babával otthon, akár évekig is. Én szívesen eljárnék ide-oda, de 2 éve csak itthon babázom, de nem bántam meg, később szeretnék tanulni. Azért sem bántam meg, mert a szüleim mindig szemétkedtek velem, most meg szerényebb környezetben, de olyanokkal élek, férjem, gyerekem, akik szeretnek.
2012. nov. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
49%
én a te helyedben nem mennék el mester képzésre, a munkát és a családot választanám.
2012. nov. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
38%
Nekem azt mondták a tanáraim akik már nem kevés szakot végig vezettek....hogy az megy mesterre aki fosIk elkezdeni a nagyetűs életet és inkább lehúznak még néhány évet a nagy semmiért mert semennyire nem jutnak előrébb vagy azok akiknek sokkal komolyabb céljaik vannak....pl doktori.
2012. nov. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

A szüleim finanszírozzák a tanulásom, a mesterképzést is ők fizetnék, ha mennék. Sajnos reggel 8-tól éjfélig - éjjel 1-ig kell tanulnom minden hétköznap este, emellett nem tudok dolgozni.

A munka világában azért már könnyebb az élet, ugye?

2012. nov. 22. 11:05
 9/26 anonim ***** válasza:
83%

Jaj azért ez nem ilyen egyszerű, vannak szakok ahol mesterszak nélkül semmire sem jó a diploma.

Csak két példa a tanári alapdiplomával nem taníthat sehol,akkor egyértelmű, hogy meg kell csinálnia a mestert. Info- könyvtáros alapszakkal sem dolgozhat könyvtárban az alapszakkal. Sokkal nehezebb elhelyezkedni csak alapdiplomával, mert bekorlátoz.

2012. nov. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
65%
Én egyértelműen a munkát és a családot választanám.
2012. nov. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!