Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Roma származású egyetemista...

Roma származású egyetemista vagyok könyvelőnek készülök. Mentorcégem egy neves bank. El tudok szerintetek helyezkedni valahol? A közigazgatásban vagy bárhol ezzel a diplomával?

Figyelt kérdés

2012. dec. 25. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem eltudnál helyezkedni ezzel, csak ugye protekció az kell de nagyon, mert nem könnyű ilyen helyekre bejutni friss diplomásként maximum szakmai tapasztalattal egy pár éves munkahellyel a hátad mögött több esélyed lenne erre én szerintem. Van egy könyvelő ismerősöm 5 éve diplomázott, 1 éve munkanélküli, mert nem egy túl népszerű cégnél dolgozott, és sehova nem kell, most van munkája asszisztensként dolgozik egy vállalkozónál nem sok pénzért.
2012. dec. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Remélem ez a cég segítene. De romaként nehezebb munkát találni. ezért is bízom a közszférában,
2012. dec. 25. 14:04
 3/12 anonim ***** válasza:

gyakorlat!!! minél több az egyetem alatt - kapcsolatépítés és lesz mit írni az önéletrajzodba


és ne legyél naiv, ha látszik rajtad, hogy cigány vagy ill a neved erre utal, akkor a HR-esek 98%-a a kukába fogja iktatni az önéletrajzod


sok sikert!

2012. dec. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Persze, miért ne tudnál. Több ismerősöm is van, aki könyvelő és rengeteg munkájuk van, sokszor egymásnak passzolják le őket, mert nem bírják. A származásod miatt lehet, hogy lesz negatív tapasztalatod is, sajnos egy ilyen világban élünk. Ez ellen tenni nem tudsz, csak a helyzetet tudod jól kezelni. Arról nem tudok semmit, hogy a közigazgatásban milyen esélyekkel indulsz. De én sok sikert kívánok neked!
2012. dec. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

Egy kéthetes híradás, ami reményt adhat: [link]

Most az a dolga, hogy minél jobban készüljön fel. Kitartást és sok szerencsét kívánok!

2012. dec. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Először is változtass nevet,az egyik ismerősünk is így tett,a nagyapja nevét vette fel,mert a Rostás név nem volt nyerő.Pláne,mégy az,hogy nem is látszott rajta,hogy hova tartozik.Állami cégnél bíztos eltudsz helyezkedni,mert támogatnak.
2012. dec. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 25. 15:01
 8/12 A kérdező kommentje:
Balogh a nevem, ami nem kifejezetten roma név.
2012. dec. 25. 15:05
 9/12 anonim ***** válasza:
A baj ott van hogy most is mit mondanak? 55 ezer diplomást képezünk! Egy szó nincs arról hogy hány főt tud felvenni a munkaerőpiac!Márpedig ez a lényeges!Azt már nem is veszem figyelembe hogy gyakorlat nélküli munkavállalóval egy cég mit tud kezdeni!Egy gyakorlat nélküli forgácsoló többrt tud produkálni mint bármlyik diplomás.
2012. dec. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem értem a válaszod, utolsó válaszoló. Nem erre irányult a kérdés.
2012. dec. 25. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!