Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol érdemes számlát nyitni...

Hol érdemes számlát nyitni egyetemistaként?

Figyelt kérdés
Van némi spórolt pénzem, és szeretném azt is berakni/lekötni. Hol érdemes folyószámlát nyitni, illetve pénzt lekötni? És még egy hülye kérdés. Van otthon olyan bank, ami ha kisországunk csődbe megy, nem úszik vele a lekötött pénz is?

2012. júl. 11. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Utóbbi kérdésre nem tudok válaszolni, egyébként én az OTP-t vagy a K$H-t javasolnám. Nekik elég jó junior/diákszámláik vannak, csomó kedvezménnyel, nincs számlavezetési díj stb. Pénzt lekötni minden banknál lehet. Egyesek szerint az OTP ilyen szempontból nem túl kedvező, de amikor én nyitottam a számlámat azt tartottam szem előtt, hogy legtöbbször ide fogok utalni, vagy bármi. Bankok közötti utalás drágább, nekem ez fő szempontból, illetve a család minden tagjának ott van számlája.
2012. júl. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

OTP-ét ajánlom, nekem is ott van a Junior "rendszerben", teljesen meg vagyok vele elégedve, jók a kedvezmények és a lehetőségek! :)


F/21

2012. júl. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is az OTPnél voltam, nem ajánlom. Drága az utalás. Nem túl vészes, ha jól csinálod, akkor 120 ft, de van, ahol ingyen van.

Diákszámlák közül szerintem az ERSTE a legjobb.

2012. júl. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szerintem egyértelműen MKB Student.

Mondom ezt még úgy is, hogy most júliustól picit kedvezőtlenebbek lettek a feltételek.

Leírom, miről is van szó:

Ingyenes számlavezetés, ingyenes bankkártya (MasterCard, és nem csak az első évben, MINDIG!), ingyen netbank, ingyen utalás akárhányszor, ingyen kp. felvét idegen banktól is, és szerintem van, amit még nem említettem. Szóval csupa jó dolog.

Az, hogy kedvezőtlenebbek lettek a feltételek, mindössze annyit tesz, hogy most júliustól kemény 50 Ft-ot elkérnek mindezért havonta. :-)

2012. júl. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem jelenleg a K&H-nál van számlám. Ott is 50 ft havonta. Tulajdonképpen problémám nincs velük, csak kíváncsi vagyok, hogy máshol kedvezőbbek-e a feltételek.
2012. júl. 16. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!