Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hova vigyek külföldi vendégeke...

Hova vigyek külföldi vendégeket januárban? Két külföldi ismerősöm január vége felé először jön Budapestre, és legalább egy nap (de lehet, hogy több is) én fogom kalauzolni őket.

Figyelt kérdés

Felmerült már bennem több budapesti helyszín, és Budapest környéki kisebb városok is, csak az a gond, hogy januárban lehet, hogy hideg lesz, jég meg hó is előfordulhat, és emiatt elég nehéz előre tervezni...

Kíváncsi lennék, ti mit ajánlotok, ötleteket szeretnék gyűjteni!

És, ha valakinek van ajánlata arra, hogy milyen étterembe/kávézóba/cukrászdába vigyem el őket, annak is nagyon örülnék! Jó, igényes, szép hely legyen, ahol két fiatal külföldi lány jól érzi magát (magyaros, de azért nem nagyon "magyarkodó" - ha értitek, mire gondolok), és lehetőleg ne menjek csődbe, ha meghívom őket. :)


2012. dec. 26. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Az nem mindegy, hogy HONNAN jönnek? Mert ami neked esetleg hideg, az nekik lehet enyhe tavaszi idö is.


Meg az érdeklödésükröl sem ártana tudni valamennyit, mert ha valakit nem érdekel a természet, azzal nem érdemes kirándulni, ha valaki nem szereti a komoly kultúrát, azt ne vidd operába, stb.

2012. dec. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Belgiumból jönnek, két huszonéves fiatal lányról van szó, akikről annyit tudok, hogy nyáron pl. végigkempingezték USA nemzeti parkjait, szóval a kirándulást, természetjárást biztosan szeretik.


Jelenleg várost nézni jönnek, amit tudok, hogy szeretnének: fürdőbe menni, vásárolgatni és kávézókat megnézni (természetesen a város megnézése mellett).

Én felvetettem nekik, hogy ESETLEG elmehetnénk Budapesten kívülre is (pl. Szentendre, Gödöllő, vagy hasonló), és nagyon tetszett nekik az ötlet.


Nem is arról van amúgy szó, hogy fáznak-e vagy sem, hanem hogy pl. én nem tudom, Szentendrén télen is van-e élet ott a kis utcákban, amik nyáron tudom, hogy gyönyörűek, meg csomó kis bolt van, éttermek... De tudtommal ott télen elég sok minden bezár...

2012. dec. 26. 21:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Az Állatkert lehet, hogy tetszene nekik, érdekes és szép is, ott el tudtok tölteni egy napot.


A Füvészkert (Budapest 1083 Illés u. 25. T: 314-0535) is sok érdekes rendezvényt szokott szervezni.


Néhány múzeumot is bevennék, de ne túl sokat egymás után.


Megérné utána nézni, hogy van-e valami olyan zenés szindarab/operaelöadás, ami fiatalbakkak is érdekes - a zenés daraboknál nem gond, ha nem értik a nyelvet.


Itt is érdemes körülnézni a programok között:

[link]


Ez is érdekes lehet:

[link]

2012. dec. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!