Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Honnan jön és konkrétan mire...

Honnan jön és konkrétan mire utal az a hülyeség (bocs), hogy a párkapcsolatban az ellentétek vonzzák egymást? Szerintetek milyen konkrét előnyökkel jár, ha a párod különbözik tőled?

Figyelt kérdés
Én már kicsi gyerek korom óta úgy gondoltam, hogy ez nagy hülyeség. És pszichológiai kísérletek is ellentmondanak neki.
2012. dec. 27. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Rám hasonlít a barátnőm, és imádom:)

El se tudnám képzelni olyan lánnyal aki nem olyan hasonlít rám.

2012. dec. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En pl fiu vagyok, es szerintem kifejezett elonyokkel jar, hogy a parom viszont csaj ;)
2012. dec. 28. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne. Szerintem ugyanis hosszú távon csak úgy működhet jól egy kapcsolat, ha hasonlóak a célok, az érdeklődési körök...

Az ellentétek szerintem vonzhatják egymást valóban, hisz az újdonság varázsa megfoghatja a másikat, hogy olyanokat csinál amiket nem szokott, de úgy gondolom, ez a kapcsolat előbb-utóbb véget is ér.

2012. dec. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bizonyos szintig valóban jó, ha a párunk különbözik tőlünk. Az az ideális, ha a tulajdonságok kiegészítik és erősítik egymást. Pl. ha van egy álmodozó fél a kapcsolatban, akkor jó, ha a partnere reálisan látja a világot, ha praktikusan tud dolgokat megközelíteni, hiszen csak az álmodozásból nem lehet megélni. Vagy ha egy alapvetően depresszív személyiség mellé egy optimista személyiségű partner kerül.

A teljes különbözőség viszont hosszabb-rövidebb idő alatt felőröl egy kapcsolatot.

2012. dec. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyszer már írtam egy hosszabb választ, csak elszállt az internet tegnap.

Azóta írtatok, látom, ha hosszú távon nézitek, egyetértetek velem. persze, amiket felhoztok példákat, azok jók, de sokszor az emberek ezt a mondatot - legalábbis tapasztalatom szerint - arra használják, hogy megvigasztalják egymást, amikor a párjuk olyasmit csinál, ami nekik nem tetszik, de el akarják bagatellizálni, hogy ne kelljen problémázni rajta.

2012. dec. 28. 20:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen igazad van! Volt mar reszem mind 2ben. Szerintem az az egyik elonye ha az ,,ellenteteddel'' jarsz, hogy kimozdit a komfortzonadbol es ujdonsagokat csinalhattok egyut... eleg izgalmas de en az ilyesmit csak kielvezem es ennyi, sose varok sokat az efele kapcsolatotktol. De komolyan csakis egy hasonlo pasira tudnek gondolni akivel jol osszeillek.
2013. jan. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, ez nekem is eszembe jutott, de szerintem, ha annyira az ellentétem, talán az ilyesmit félnék is kipróbálni. És amúgy sem kell, hogy az ellentétem legyen, lehet, hogy 1 dologban különbözik csak tőlem, és az elég változás. Például lehet, hogy van valami tök érdekes hobbija, vagy ilyesmi, de ez még nem az ellentétem.
2013. jan. 23. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!