Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Azok, akik azt mondják, a...

Azok, akik azt mondják, a fiatalokból hiányzik a hazaszeretet, konkrétan ennek milyen megnyilvánulását szeretnék?

Figyelt kérdés

Sok helyen (Demotiváló posztokban - ne mondjátok, hogy poén, mert aki kiposztolja, talán komolyan gondolja -, GyK-s hozzászólásokban, mit tudom én még hol) lehet olvasni, hogy "a mai fiatalokból hiányzik a hazaszeretet", vagy hogy "a legtöbb fiatal ma már nem tudja, mi az a hazaszeretet". És ilyenkor mindig elgondolkodom, elhatároztam, most megkérdezem.


Miben nyilvánul meg szerintük a hazaszeretet? mi az a konkrét cselekedet, amire ők ilyenkor gondolnak? Mert soha senki nem mondja meg, mindenki csak így nagy általánosságban ezt mondja. Vagy mit kéne szerintetek ismerni/tisztelni/tudni/tenni, stb.? És komolyan azt gondoljátok, hogy a legtöbb fiatal ezt nem ismeri/tudja/szereti/teszi? Szóval konkrétan miről van szó?


2012. dec. 1. 20:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
57%

hazaszeretet pl.:


- nem akarok megpattanni külföldre, hogy pénzem, pénzem és pénzem legyen, hanem megpróbálok itthon boldogulni, mert itt a hazám


- nem tömöm pénzzel a külföldi multikat azzal, hogy megveszem és istenítem a szemetjüket


- hajlandó vagyok tanulni magyar történelmet, irodalmat, és nem a sminkem, a buli, az új telefon, a kockás hasam a stb. körül forog az élet, hanem próbálok, értelmes, hasznos felnőtté válni


- nem pampogok okosságokat a politikáról, az ostoba felnőtteket szajkózva, hanem saját, megalapozott, kialakult véleményem van, s ezt állampolgári jogaimmal élve érvényesítem


és sorolhatnám még

2012. dec. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Bár a smink nem zárja ki se a történelmet, se az irodalmat. :D
2012. dec. 1. 20:38
 3/21 anonim ***** válasza:
nem is zárja ki, ez csak kiragadott példa volt
2012. dec. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
oké, értem, köszi. Azért várom még mások válaszát is.
2012. dec. 1. 20:46
 5/21 anonim ***** válasza:
56%

Pont hogy inkább a mai fiatalok a nacionalistábbak.


Akik az átkosban szocializálódtak azokban még kevesebb hazaszeretet van.Mert ott csak vörös szín volt meg proletárok és nem piros fehér zöld és polgárok.

2012. dec. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
59%

amit az első válaszoló mondott az nagyon jó

én külföldön dolgozom, de nagyon szeretem a hazámat, és vágyom vissza,

nekem valami álom szerü elképzelésem van a hazaszeretetről, amit a szívünkben érzünk, ha Magyarországra gondolunk

és én például szívesen hordanék otthon is, Magyarországos poulóvert meg pirosfehérzöld táskát - de sajnos arról mindenkinek a hungaristák jutnak eszébe akik azt az egy mondatot ismerik, hogy: Vesszen Trianon! pedig azt se tudják, hogy mikor volt és mi is az pontosan, és persze az árpádsávos dolgok is milyen jók lennének ha azt meg nem a fasizmussal azonosítanák lassan,

van egy két cuccom ami matyó mintás :) ebben élem ki magamat, Magyarországon kirándulok, sok olyan könyvet olvasok ami Mo.-n játszódik, és minden pillanatot kiélvezek amit a hazámban tölthetek, és eldöntöttem, ha haza kerülök annyi önkéntes munkát fogok vállalni amennyit csak tudok... hüphüp

2012. dec. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
azt hogy este 10-re legkésőbb érjen haza és ne szökjön el szó nélkül
2012. dec. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
66%

Az első válasza nem hazaszeretet, hanem többségében üres szólam.

Az is szeretheti a hazáját, akinek kevés a jövedelme és a multikban vásárol (sokszor a magyarnál jobb minőségűt).

Vagy aki azért megy külföldre, mert itthon nincs munkája, vagy a fizetéséből nem tudja eltartani a családját, szintén szeretheti a hazáját.

Nem szavakkal kell hirdetni a hazaszeretet, hanem a tettekkel.

Külföldön és itthon is ápolni kellene a magyar kulturális értékeinket. Büszkének lenni a tudósainkra, művészeinkre, íróinkra, költőinkre és külföldön is megismertetni őket.

Ápolnunk kellene a népi hagyományainkat, nem pedig amerikai szokásokat követni.

Van rokonom, aki 30 éve külföldön él. Mindig elborzad, hogy itthon milyen helytelenül írnak és beszélnek a magyarok, vagy azon, hogy Halloweent meg Valentin napot ünnepelnek. Vagy eljegyzéskor nem karikagyűrűt vesznek, hanem amerikai szokás szeriint csak egy kisérőgyűrűt.

Ők lehet, hogy jobban szeretik a hazájukat, mint az első hozzászóló.

2012. dec. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

Külföldről is lehet szeretni a hazát.

Volt 1 magyar , budapesti születésű politikus az USA-ban a demokrata pártban aki mindig támogatta a magyarokat , a Szlovákiában , Romániában élő magyarokat is.

2012. dec. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Sokaknak abban nyilvánul meg a haza szeretet,hogy verik a mellüket,hogy ők mekkora magyarok,közben semmi nincs mögötte.Bárkiben lehet hazaszeretet,még olyanokban is,akikről nem is feltételezné az ember,mert pl nem jobbos beállítottságúak.A jobbosok szerintem teljesen kisajátították ezt a fogalmat.Szerintem azt jelenti a hazaszeretet,hogy pl szereted azt a tájat,ahol élsz és megnyugvást találsz ott.
2012. dec. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!