Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az gáz, hogy nekem nem kell...

Az gáz, hogy nekem nem kell semmilyen menő dolog?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Anyagilag megtehetnénk minden új dolgot, én nekem is több millió spórolt pénzem van, de nem akarom elkölteni.



Lehetne, 90 ezer Ft telefonom , új laptop , tablet xBOX 360 stb


De minek? Nekem 6 éves telefonom van, nem kell új.Egyszerűen nem érzem ,hogy költeni kéne, új dolgokra, sokan mondják vegyek új dolgokat, de teljesen fölösleges, én inkább nem költöm ,egyszerű ruhákban járok, nincs laptopom, nincs okos telefonom, semmi menő cuccom. Ellenben látom, hogy sokan vagánykodnak az új ketyerékkel, és mondják miért nem veszek új dolgokat. Azt figyeltem meg ,hogy a szegény gyerekek, új több tízezres dolgokat akarnak, hitelből a szüleik meg meg is veszik, utána meg vagánykodnak vele. Nézd nekem ilyen telefonom van bibibi.

Dicsekednek nézd milyen telefonom van, milyen laptop, akinek nincs azt meg szekálják. Én erre rávágom, nekünk meg dízelmozdonyunk van, erre befogta a szegény a száját, otthon szegények ,de kel neki a pénz az új cuccokra anyától meg szíja a tízezreket, legújabb ruhákra.

Mi ütött az emberekbe mi ez a költésmánia?


Meg ezt a nagy utálat mánia , az állomáson beállt egy dízelmozdony erre sokan milyen büdös, pedig nagyon finom gázolaj illata volt. Sokan mondják ezt amikor nem válogathatnának, mit akarnak szagolni. Nálunk amikor több ezer liter gázolajat beletöltünk a gépekbe akkor sem válogathatunk.

Én magamat egyszerű embernek gondolom, nem kell nekem az új dolgok. Még ha piszkának is érte.


Karácsonyra is csak szeretet és egészséget kértem, meg apától pénz, kaptam is egy misit.


15/F


2012. dec. 27. 21:51
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Erre mondják azt, hogy egyik kutya, másik eb. Ők 90 ezer forintos okostelefont kapnak, te meg egy milliót. Ugyan úgy elbasszátok. ( vagy nem basszátok el. nézőpont kérdése. )
2012. dec. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

> Egyszerűen nem érzem ,hogy költeni kéne, új dolgokra

Ezzel én is így vagyok.

Ha lenne rá pénzem se vennék százezer forintos érintőképernyős okostelefont / táblaszámítógépet, mert minek? Egyszerűen nincs rá szükségem.


> sokan mondják vegyek új dolgokat, de teljesen fölösleges

Sokan megvesznek olyan dolgokat, amikre valójában nincs is szükségük (csak mondjuk lehet vele menőzni, gondolok itt az Apple cuccaira)...

2012. dec. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

és ha neked nem kell semmi 'menő dolog', akkor mihez kezdesz a több millió spórolt pénzeddel(?)?

mert akkor neked nem kell menő ház sem, menő kocsi sem, csak úgy lesz a pénzed? annak sok értelem van, tényleg...

ne értsetek félre, nem tartom szükségesnek ezt a sok kütyüt meg a többit, de értelmes dolgokra lehet(ne) költeni. szerintem. le lehet pontozni...

2012. dec. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Istenem, bár ilyen lenne a tinik gondolkozása! :)
2012. dec. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Dízelmozdony tényleg sokszor büdös, nagyon karban kell tartani, hogy (már akinek) kellemes dízelolaj szaga legyen, és ez Mo.-n ritka.


De figyelj, nekem is az orromalá dörgölik, hogy nézd Iphone mittoménmim van... Erre elég odaböffentsem, hogy nekem meg van egy motorom. (Ami sokkal többet ad, mint valami szirszar. Ja, és a motorra is rászólnak, hogy büdös, miközben kellemes 2T szintetikus olaj szaga van, enyhe benzingőzzel fűszerezve.)


Bár nem mondom, nekem is van okostelefonom, bár a kifejezés nem helyes, ugyanis nem okos, hanem elegáns telefon, csak rosszul van fordítva. (Ergo igazad van elsődleges célja a menőzés.) Csupán más, ha menőzöl vele, és más, ha tudod használni, pl én programokat firkantok rá, van aki olyan primitív, hogy csak másokat szekál vele. (Lásd: a Te eseted.)


És most bocsi, hogy visszakérdezek, de mi számít menő cuccnak? Mert általánosságban nem hordok húdebrutál cuccokat, de van 1-2 márkás ingem, ha ki kell öltözni. Ugye számít, ha valaki a 'SWAG' stílust akarja űzni, vagy csak jól akar kinézni.


Egyébként nem gáz, hogy benned nincs ez a költekezési vágy, nyílván nem kapott el ez a hülye média, ellenben az szerintem gáz, hogy feltetted ezt a kérdést, már ne vedd sértésnek, de valahol magadat akarod fényezni nemde?:) (Nincs ezzel semmi baj, csak nekem így jött le.:))


14/F

2012. dec. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Legyen ilyen, csak ne vágna fel vele, hogy Ő az értelmes tinifiu, kövesse mindenki az ő példáját. Azért nem kell, mert te ilyen vagy, ők meg olyanok. Más hatások érték őket.

A dízelmotoros értetlenkedésen pedig úgy felröhögtem, hogy csak na. Nem tök mindegy, ki mit tart büdösnek ?

De, ha már ilyen "igazásgbizonygatós" nap van, elmondom, hogy szerintem meg te vagy a furcsa. Mit érdekel a sok másik ember ? Talán minden érdekesebb a te életednél ? meh.

2012. dec. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
irigyellek. nekem lenne ilyen gondolkodásom... egy tucattermék vagyok és ezt a stílust nem tudom "levetkőzni". dc polo, csogatya, zsebembe az iphone, taskamba a mac... ahogy olvastam a soraidat rosszul éreztem magam és saját magam tartom gáznak. remélem válaszoltam a kérdésedre. 15F
2012. dec. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Ha van pénzed akkor minek kértél még? Vasvillával akarod forgatni be ne rohadjon az allja? Akkor add oda a szegényeknek. Mert aki ide írt eddig szerintem szükségük lenne rá. Addig örülj míg nem tudod hogy hogyan ossz be 90000ft ot havonta. De abból fizesd ki a 80000ft os számlákat a gyereknek vegyél pelenkát stb. És ne csak kenyéren élj.
2012. dec. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó reggelt, látom megfeküdte a pocid a karácsonyi töltött káposzta és emiatt hülyeséget irkálsz.........
2012. dec. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem gáz, de ha úgy érzed, hogy az, akkor te sem különb.

Nekem tizenöt éves koromban kazettás walkmanom volt, se saját gép, telefon még sehol nem volt, és tök jól el voltam vele. És aki vagánykodott, attól elvették a többiek, és a vagánykodó nem is tudta használni. Mellesleg megjegyzem, hogy csak osztálykirándulásra lehetett vinni, mert különben a tanár vette el, és csak év végén adta vissza.

Amúgy szerintem büdös a gázolaj is, a vonat is, a dízelmozdony is. De hát vannak, akik ezt szeretik, mások meg ragasztót szagolnak.


Apropó ruha. Te biztos nem tudod milyen az, amikor már szétmállik rajtad a ruha, és vennél egy újat. Bár lehet, hogy ezt a menőzős osztálytársaid se. Tojd le őket, komolyan!


Egyébként meg ne várd el, hogy sajnáljunk! Karácsonyra szeretetet kértél? Hát azt nem lehet megvásárolni se ötszáz forinttal, se egymillióval. :\ Vagy esetleg jöhetnél, és vehetnél nekem pár új nadrágot, mert ami volt, már lassan leszakad rólam. És befizetheted a többi válaszoló víz- meg gázszámláját, többek közt a miénket is, ha ennyire felvágsz a pénzeddel. Te sem különb.

2012. dec. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!