Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Máshol is "menő" dolog ez a...

Máshol is "menő" dolog ez a nagyszülőktől, vagy csak nálunk csinálják ezt?

Figyelt kérdés
Én nem tudom miért, de anyám is és a keresztszüleim is szinte reflexből beszélnek olyanokat a gyereknek, ami ellenem és mellettük szól. Pl. vágom a baba körmét, miközben anyám ölében van. A kicsinek semmi baja a körömvágással, viszont nyilván nem tetszik neki, hogy lefogom a kezét, úgyhogy próbálja kihúzni, de nem kapálózik vagy sír. Amikor befejezem, anyám magához szorítja: "jóóól van kicsikééém, mama nem hagyja többet, hogy anyuka levágja a körmödet! Nem hagyja mama, hogy bántsák a kisbabááát!" Vagy ha nevetünk valamin, amit csinál (vicces fejet vág), anyám: "jaj, de csúúúnyák, kinevetik a kisbabát, nem baj, majd a mama megvéééd!" Vagy rágja az öklét, keresztszüleim: "nem adott anya elég tejcsit? Na, majd eljössz hozzánk, és adunk neked csirkecombot a kezedbe!" - Ezen nevetnek, és nyilván nem gondolják komolyan, de azért mégiscsak mondják. Szerencsére még csak 3 hónapos a kisfiam, úgyhogy semmit nem ért az egészből, viszont nagyon zavar ez a hozzáállás, és tudom, ha nem állítom le, akkor így is marad akkor is, amikor már érteni fogja, mit beszélnek. Másnál is így van, hogy a nagyszülők alapból igyekeznek "dacbrigádot" alapítani az unokával? Gondolom, zsigerből érzik, hogy a közös ellenség jól összekovácsolja az embereket! Nem feltételezem, hogy rosszindulatból csinálják, egyáltalán nem, de nem is gondolkodnak, és ha nem kapnék észbe, észrevétlenül bemagyaráznák a gyerekemnek, hogy fáj a körömvágás, és hogy tőlem meg kell őt védeni, menedék pedig náluk van!
2010. jún. 24. 08:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Anyósomék is csinálják ezt az unokájukkal, igaz, nem ilyen "méretekben". Legalábbis még soha nem hallottam volna, hogy a körömvágás és anyuka ellen uszították volna a gyerkőcöt. Bár szerintem ez az alap higiénéhez tartozik, mármint az ápolt köröm. Butaság ez ellen nevelni a gyereket, mert ez olyan, mintha arra buzdítanák, hogy ne mosson hajat, fogat, ne is fürödjön. Szerintem ez nálunk nem rossz indulatból gyökeredzik. Viszont nálatok nem tudom ésszel felfogni ezt a körömvágás-ellenes "propagandát". Szerintem legközelebb, ha szintén ilyen alap/kötelező dolog ellen bojkottálnak a nagyszülők, mond el a gyermekednek, ott a nagyiék előtt, hogy ezt muszáj, mert ettől leszel tiszta, ápolt és csinos. A gyerekek pedig szeretik a tiszta, ápolt és csinos kisfiúkat/kislányokat. Világítsd rá a gyerkőcöt, hogy ez fontos és jó dolog. Mindenesetre azért én ajánlanék a családdal egy beszélgetést, hogy az úgy nem működik, hogyha ellened hangolják a gyereket, tehát erről szokjanak le.
2010. jún. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyósom ilyeneket mond a 6 hónapos fiamnak, hogy ne hagyd ám anyádékat éjjel aludni, meg hogy a mama így, a mama úgy, most az én kezemben vagy, miért nézed mindig anyádat. Gondolom ezt viccnek szánja, de nekem kicsit furcsa. Azt viszont esze ágában sincs betartani, amit kérek tőlek, pl. hogy a gyerek ne nézze a tévét, direkt nézi vele.
2010. jún. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen, én is várom az alkalmat, hogy négyszemközt elmondhassam mindegyiküknek, hogy az én gyerekem nem szegééényke sem azért, mert vágom a körmét, sem mert nevetünk rajta, enni is kap eleget, úgyhogy figyeljenek oda és fogják vissza a majdénmegvédemagyereket-ösztönt!
2010. jún. 24. 08:33
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak anyósom ilyen. Tipikus, majd Ő megvédi a kicsi unokáját a csúnya anyától.... nálunk ebből már volt kenyértörés, főleg, mivel kislányom már 16 hónapos, és elkezdte volna remekül ezt kihasználni, ha nem állítom le a dolgot. Sajnos nálunk csak durván ment, anyós a szép szóból nem ért.
2010. jún. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Másodiknak: szerintem ez is totál tipikus, amit leírtál, hogy így akarja magához édesgetni a gyereket, amit anya nem enged, majd mama megengedi, és akkor ő lesz a kedvenc... Pff, de idegesítő!!!
2010. jún. 24. 08:38
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1* szólt be anyós mikor itt volt orrszíváskor.

Szegény mit csinál veled Anya- én meg erre mondtam hogy hú de szemét vagyok, hogy nem hagyom, hogy arcüreggyulladást kapj és bekerülj a kórházba, mert az ugye k@va jó lenne.-egyből kussba vágta magát, vette a lapot azóta nem szól be

2010. jún. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Érdekesek ezek az anyósok:-))) Az én anyósom is "beszól" néha, de én rögtön lereagálom, így már kezd leszokni róla. Pl. ha hallom, hogy nyöszörög valami miatt a lányom, akkor mindig azt mondta: Mi a baj, bántott anyu? Én meg persze válaszolok, hogy persze, most vertem meg. 5 hónapos a lányom.:-))) De hasonlókat mondott, ha éppen tisztába raktam, de a csajszinak éppen ez valami miatt nem tetszett. Vagy az öltözködésnél is. Ilyenkor próbálja elütni egy viccel, amit persze elengedek a fülem mellett.

Tényleg érdekes, mert anyukámnak eszébe se jut ilyeneket mondani.

Az anyukád nyilván magáénak is érzi a babát, és szeretné, ha a baba is szeretné őt, ugyanúgy, mint téged. Meg az ő feladatuk a felelősség nélküli úgymond majomszeretet. Én is beszélnék velük a helyedben, mert ugyan nem érti a baba még, hogy mit mond, de a hangsúlyt már érzi, úgy tűnhet, hogy nála talál vígaszt. Bár ez lehet, hogy túlzás.

2010. jún. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát..teljesen leírtátok az én problémámat is!!!! Anyósom detto ilyen mint a tiétek, 2 hónapos babámat ráadásul ő még fel is kelti alvásból, amikor náluk vagyunk, azzal az indokkal, hogy most ott vagyunk, szeretne "beszélgetni" vele. Ha mondom neki, hogy nem kéne, teljesen besértődik. Meg ez a "ne nézd most anyádat, látod őt eleget" beszólások teljesen tipikusak. Van már egy 6 éves lányom, őt állandóan az evéssel piszkálja, meg minket is, hogy biztos nem adunk neki megfelelő kajákat, azért olyan kis vékony (megjegyzem, én se vagyok egy husi alkat, soha nem is voltam, de a férjem családjában az a tökéletes, aki mindig degeszre eszi magát: mondjuk tizóraira is simán kínálgatják pörkölttel meg főtt kajákkal - szerencsére van esze a kislánynak és kiröhögi őket :))). Én nem csináltam a dologból nagy ügyet, néna megjegyzést teszek, de aztán egyre ritkábban mentünk, vagy nem töltünk ott el sok időt.
2010. jún. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Húúúú, hallod, nekem kinyílna a bicska a zsebemben, az tuti. Az a minimum, hogy el kellene vele beszélgetned, mert különben lesz ez még rosszabb is szerintem. Egyébként meg nem is értem, hogy hogy lehet ilyen sötét valaki? Hiszen ha nem vágod le a körmét, szét is kaparhatja magát a baba akár véresre! 9 hónapos lesz a kisfiam, és bizony a mai napig ha véletlenül picit hosszabb a körme, azonnal vannak az arcán sebek, saját magát megkaparja, úgyhogy ilyenkor azonnal megyek a kisollóért. Ezt nem próbáltad még elmondani anyósnak?

Nálunk hála az égnek, ilyen nincs, anyósék hosszú éveket vártak az unokára, és nagyon tisztelnek engem azért, hogy kihordtam az unokájukat és életet adtam neki (komplikációk is voltak ráadásul). Pedig anyósom egy igen kemény, önfejű és makacs asszony, az elején, amikor a hozzátáplálást elkezdtük, egyszer volt szóváltás közöttünk, de hamar lezártam a dolgot: azt mondtam neki, erről nem nyitok vitát. Azóta semmi ilyen gond nem volt, mindennel kapcsolatban tiszteletben tartja a döntésemet.


Szerintem még az elején beszéljétek meg a dolgokat, mert ez csúnyán elfajulhat.

2010. jún. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

nálunk nincs ilyen szerncsére, egyszer sírt a babám a kocsiban és épp anyósommal beszéltem telefonon és mondta mikor odaértünk hogy jajj hát éheztetnek Téged:D De én viccesnek találtam.

Ha legközelebb körömvágásnál ezt mondják mond oda, hogy :

Jajj, igaza van mamának, hagyom inkább hogy jól összecsikargasd magad és fájjon.


Szerintem egyből csend lesz:)

Viccesen szólogass Te is vissza.

Pl. ha sír nálunk mondjad hogy mi baj, mama bántott? stb:D


Hagy élvezzék a saját módszerüket:D

2010. jún. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!