Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért olyan menő dolog manapsá...

Miért olyan menő dolog manapság a fiataloknak minden hétvégén berúgni, bedrogozni? Ez csak rosszabb lesz? Csak neveltetés kérdése?

Figyelt kérdés
2012. aug. 8. 09:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Ebben az a szomorú, hogy lassan azok a felnőttek is elítélik ha egy fiatal nem iszik stb, akik arra "tanítják" hogy ez nem jó dolog...
2012. aug. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
48%
Manapság???Ez mindig így volt,a fiatalok mindig is szerettek bulizni és piálni!A drogozás más tészta,az nem volt ennyire elterjedt,mint manapság...
2012. aug. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
62%
ezek akik minden hétvégén berúgnak majd ha kilépnek a való életbe és elkezdenek dolgozni hiányozni fog nekik a pia és állandóan elisszák majd a fizetésüket aztán egyszer kétszer részegen mennek be dolgozni kirúgják őket néhányszor detoxikálóba is kerülnek aztán majd csövesek lesznek.
2012. aug. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
Rátesz egy lapáttal, hogy aki egy italozó-kábszerező társaságban elutasítja azt hangulatrontó embernek mondják majd a társai, Mér' nem iszol mér' nem szeded a figurás cuccost finnyás vagy öcsi?? Mi van pia kell anyag nem?? WTF? Szerintem jó neveltetés az számít, de az, hogy a társaság milyen az nagyban meg fogja határozni majd, hogy beszedi e gyerek a cuccot ha ingyen kínálják, inni fog buliba az tuti sztem aza kisebb gond.
2012. aug. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagy általánosítás amit írsz és kb a fiatalok 60 %-ra igaz.

Én 22 éves vagyok, tehát túl a gimis éveken és mostmár túl a nagy "bulizós" egyetemi éveken...

Egyetemi éveim alatt, kétszer voltam buliban, kocsmázni kb. egy hónapban, két hónapban egyszer, az abból állt, hogy ittam egy sört...és a baráti köröm ugyanígy csinálta kb. Én tanulni mentem egyetemre, nem azért, hogy szétb.sszam az agyam piával, cigivel, drogokkal...


Persze tudok a jelenségről, nem dugom fejem a homokba, de azért nem általánosítható ez a "manapság a fiatalok" kategóriára...



A másik ami dühít, hogy az az elfogadott, ha házasság előtt van legalább 2-3 de nem elítélendő ha mégtöbb (szexuális) kapcsolatod. Lefújjognak elítélnek, mert 5 éve vagyok a párommal...mert manapság az a menő, ha kik.rod magad, hogy aztán a "házasság nyomorúságos börtönében" ki lehessen bírni. Merthogy így jön ki....



22-L

2012. aug. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim válasza:
100%
2-es: azért én is voltam fiatal, ha nem is tavaly és persze volt piálás, főleg a fiúknál, de nem ez volt "A HÉTVÉGI PROGRAM" és más nem is történt. És főleg nem ilyen mennyiségekben és gyakorisággal.
2012. aug. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
29%

Na egy újabb ember aki szatyorban lakik.

Régen is ment az alkohol ezerrel, a drog nem, mert nem igazán volt, de akik tudták tolták szal....

Nem tudom honnan jön ez az általánosítás, h régen senki nem ivott, csak most isznak a fiatalok, az meg végképp egy baromság, h ettől valaki alkoholista lesz.

Millió felmérés meg statisztika bizonyítja, h az alkoholizmus kiváltó okai között teljesen más tényezők játszanak közre.

2012. aug. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
61%

Fura amiket írtok, én 30-on túl vagyok már, és tizen-, ill. huszonévesen sokat buliztam a barátaimmal, ittunk is stb., de mindenki „rendes” ember volt és most is az, dolgozunk, „értemiségiek” vagyunk, legtöbbünknek gyereke van.

Sőt, a mai napig össze-/eljárunk bulizni, bár már nyilván nem olyan gyakran.


Persze lehet, hogy az enyém más szubkultúra, mint amire a kérdező gondol, mert lehet, hogy egy bizonyos intelligenciaszint alatt nem tudja az ember, hol a határ, és alkesz vagy „drogos”, lumpen lesz belőle, azonban én ilyet nem ismerek. Szerintem akik „elzüllenek” attól, hogy mulatnak, azok olyan réteget képviselnek, amelynek tagjai régen is alkoholisták lettek, most csak annyi a különbség, hogy drogosokká is válhatnak.


Igen, szerintem nagyrészt nevelés kérdése a dolog, illetve a példamutatás nagyon fontos, hogy azt lássa a gyerek maga előtt, hogy a szülei boldogok, megvan a helyük a világban. Egy normális fiatal így is ki fog próbálni ezt-azt, azonban nem fog belesüppedni ebbe.

2012. aug. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó, én elitgimnáziumba jártam kitűnő tanulók közé... Minden hétvégén a sárga föld alá itták magukat, hogy a mentő vitte el őket... Ennyit erről.
2012. aug. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
A '60-as, '70-es években meg mindenki LSD felhőben lebegett. Egyébként tényleg nem szabad általánosítani. Én is elitgimibe jártam, de azért nálunk is akadt egy-két züllött arc, persze a többség felfogta, hogy ha valamit is kezdeni akarnak az életükkel, akkor bizony kőkeményen tanulni kell, és ez nem éppen összeegyeztethető a minden második nap történő beb*szással. Már egyetemre járok, nem mondom, hogy nem fordul velem elő, hogy kicsit többet iszom és "becsiccsentek", de nem szoktam leinni magam a sárga földig, ami amúgy is durván gáz lenne egy lánytól. Szerintem ez attól függ, hogy valaki felfogja-e, hogy mennyire elronthatja ezzel az életét vagy sem... (20L)
2012. aug. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!