Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti hogy viselitek, ha csókolom...

Ti hogy viselitek, ha csókolomot köszön valaki?

Figyelt kérdés

Nagyon durva.. én világ életemben szinte mindenkivel tegeződtem. Igaz, hogy falusi vagyok, szóval azért más a környezet, de ettől függetlenül nem nagyon bírom elviselni ha mondjuk úgy köszön nekem egy fiatalabb, hogy "Jó napot" vagy rosszabb esetben csókolom.. ennyire idős lennék? :D


22 éves vagyok amúgy. Amikor a pici gyerek úgy köszön, az más, azon csak elmosolyodom, de ha mondjuk egy tőlem kb. 6-10 évvel fiatalabb is, akkor azt már gáznak érzem.


Hozzá lehet ehhez szokni vagy ti hogy vagytok vele?



2012. dec. 30. 00:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Pont abban a korban vagy, amikor egy nálad pár évvel fiatalabb (pont ez a 6-10-zel fiatalabb korosztály) nem tudja, hogy mit csináljon veled :) 20 vagyok, nemrég nőttem ki ebből a korból, és most növök bele a tiedbe, így mindkettőből van még/már tapasztalatom, amire emlékszem.


Nekem is köszöntek már így. Én nagyon kedvesen mondom neki, hogy szia, és azonnal közlöm vele, hogy nyugodtan tegezzen, és köszönjön sziával.

2012. dec. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
14 vagyok.vannak emberek akiknél nemtudom eldönteni hogy sziát vagy csókolomot köszönjek.utálom ha kijavítanak és azt mondják hogy tegezzem őket,persze ha csak elmondják hogy tegezHETEM,az nem baj.egyszerűen nem megy...lehet hgy ez másnak zavaró,de nekem így könnyebben megy
2012. dec. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a szép, amikor fiatal felnőtt lánynak én már (kezét)csókolomot köszönök, Ő pedig nekem -mint gyerekkora óta mindig- szintén csókolomot köszön.
2012. dec. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Anno szar volt az élet, sose tudtam kihez hogyan szóljak, most meg már leszarom, amíg a tiszteletet megadja egy fiatalabb az idősnek, addig szerintem elfér a tegeződés, bár sajnos van, akivel nem lehet, bizonyos okokból kifolyólag...
2012. dec. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nálad 6-10 évvel vagyok fiatalabb de nagyon nehezen tudok letegezni másokat.Mindig próbálok jó napottal köszönni,de ha álmodozom akkor csak úgy szokásból mondom hogy csókolom,hiszen kisgyerekkoromban végigcsókolomoztam mindenkit.Mindig úgy érzem hogy tegezni illetlenség,viszont a jó napot meg túl hivatalos.

De ezek szerint nem ellenzik a huszonévesek a tegezést.

2012. dec. 30. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Dehogyis :D


Igazából akik nekem vannak ilyen 16-20 éves korig haverjaim vagy ismerősök, azoknak még a szüleit is tegezem. De nem csak én, nálunk ez megszokott.


Na jó, akkor így érthető. Szóval leginkább azért van, mert nem tudjátok mit köszönjetek. Nálam igazából nem a köszönés teszi az embert :D Hanem ha beszélek vele, akkor úgyis megismerem.

2012. dec. 30. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!