Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valamiféle drog lehetett?

Valamiféle drog lehetett?

Figyelt kérdés

Pénteken elmentem a tesómmal (17/F) egy 18 éves srác szülinapjára. Csak ismerősök, osztálytársak voltak ott.

A tesom teljesen kiütötte magát, beszélni, járni nem tudott, ilyet én még nem láttam... durva volt, egyáltalán nem tudta,hogy hol van. mozdulni és beszélni sem tudott)

Állitása szerint vmit az italába keverhettek, mert megivott valamit és utána semmire nem emlékszik..

Én láttam, hogy mennyit ivott, és attól nem lehet olyan állapotba kerülni,mint amibe került..

A két srác aki az italt adta nki, az este folyamán bocsánatot kért tölem, legalább 3x, h az ő hibájuk, de ezt igy tervezték...

Most normálisak ? Saját barátjuk,haverjuk..

Nem akarják megmondani,hogy mit csináltak.. de ez túl megy minen határon ..

Ez 2 napja történt, de még most sem tudom túltenni magam rajta...

17/L



2012. dec. 30. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Igen, valamiféle drog lehetett. Ha ilyenek a haverjai, milyenek az ellenségei?
2012. dec. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
69%
Elképzelhető. Nem lehet mást tenni mint levonni a tanúlságot. Legközelebb csak azt szabad meginni amit magának tölt. De nem csak a tesód, hanem te is tanulhatsz belőle. Nagyon oda kell figyelni mikor mit csinál az ember. Jobbulást a tesódnak!
2012. dec. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

Több, mint valószínű, hogy igen.


Szinte már közhelynek számít a " vigyázz mit tesznek a poharadba ", mert ilyen gyakori már az italba való kábítószer csempészése, ennek ellenére sokan még mindig nem tudnak vigyázni magukra, többnyire azért, mert bíznak benne, hogy velük úgysem fordul elő.


Mindig nyitott szemmel és éberen kell járni, mert hiába ússza meg valaki 1x-2x szerencséből a bajt, következő alkalommal úgyis megjárja, ameddig nem tanulja meg a leckét és nem változtat a hozzáállásán.

2012. dec. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tényleg nem szabad így elfogadni az italt. Nekünk az egyik tanár azt is mondta a suliban, hogyha bulizóhelyen vagyunk, akkor még az üvegbe (ugye a rendes üveges, kicsi üdítőbe) is dugjuk bele a mutatóujjunkat, és így járkáljunk vele. Viccesen nézne ki, de igaza van.


Ha meg egy "barát" hoz üdítőt, akkor meg "Jajj, hoppábocsi, ne haragudj, hogy leejtettem a poharat, eljössz velem másikért?" És akkor látom, hogy mit tölt nekem, vagy éppen a bulizóhelyen nem tudja újra belecsempészni.

2012. dec. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1 -Nincs olyan drog, amit elfogyasztasz és onnantól "semmire sem emlékszel" csak ha túladagoltad magad, de akkor csak a mentő segít rajtad


2 -a GHB (Gina) hatása hasonló, de annak olyan szúrós szaga van, hogy semmibe nem lehet csak úgy belecsempészni.


3 -Senki nem költ többezer forintot arra, hogy ok nélkül bedrogozza a haverját.


4 -Valószínűleg az történt, hogy a 3 fiú közösen, ÖNKÉNT elfogyasztott valamit, majd a tesódat jobban kiütötte a szer, ezért kértek a haverjai bocsánatot.


El kellene már felejteni ezt a "drogot tettek az italomba" című városi legendát. Ápolónőként minden hétvégén hajnalban tapasztalom, hogy hozzák be az öntudatlan kamaszokat, mellette a társaik tördelik a kezüket "nem tudjuk mi történt, biztos bedrogozta valaki" Aztán mikor az ügyeletes orvos rájuk dörren, hogy nincs semmi baj, nem a rendőrség vagyunk, nem lesz büntetés, de ha nem mondják el, hogy mit fogyasztottak, akkor meghalhat a kis barátjuk/barátnőjük, mert esetleg rosszul választunk "ellenmérget" akkor hirtelen feloldódnak és csak úgy dől belőlük a szó, ,hogy mi mindent szívtak-szúrtak, önként. De mind úgy indít, hogy nem tudják mi történt... Hagyjuk már a meséket.

2012. dec. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszaitokat, főleg az utolsót.
2013. jan. 7. 18:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Esélyesen Gina volt, de nem a már sok éve kábítószernek minösülö GHB, hanem a "csak" új pszichoaktív szernek minösülö GBL (mindkettöt Ginának hívják és gyakorlatilag ugyanazok a hatásaik). Az igaz, hogy töményen mindkettö rossz szagú és ízü lötyi, de mivel csak néhány milliliter az adagolásuk, ezért simán bele lehet keverni több deci italba úgy, hogy egy eleve részeg (és kevéssé minöségtudatos) áldozatnak ne tünjön fel. A tesódnak szerencséje volt, mert alkohollal keverve a Gina túladagolása légzésbénulást, kómát, és halált is okozhatott volna. Nagy f*szfejek ezek a haverjai.
2013. ápr. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2013. szept. 14. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!