Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondják ezeket a drogpre...

Miért mondják ezeket a drogprevenciós oldalak?

Figyelt kérdés

nagyon sok ilyen prevenciós oldal azt állitja hogy akik drogoznak azoknak azt mondták a körülötte lévő drogosok hogy "menő leszel/nagy ember leszel ha ezt kipróbálod"


ezt mi alapon? én már megfordultam nagyon sok drogos helyen és nem értem egyszerűen hogy ez honnan jött.. a közösségek ahol én jártam sose mondtak ilyet. kinálták, de mindenhol volt legalább egy ember aki azt mondta hogy köszi nem, és egy pillanatig sem érezte senki gáznak azt hogy ő nem csinálja, tiszteletben tartottuk azt hogy ő nem akarja ezt csinálni és attól még ugyan olyan jóba voltunk/vagyunk.


ugyan ez van ezzel a szüzességes dologgal is a lányokkal kapcsolatban, egy csomóan azt állitják hogy mostmár napjainkban a legtöbb közösségben 14 év körül gáz ha valaki nem csinálta még. ezt nem értem... az 'én időmben' ami nem volt olyan régen, kb 2-3 éve nem volt sose ilyen, lehet, hogy a fél társaság nem volt szűz, de sose bátottak senkit azért mert neki még nem volt meg az első alkalom.

és most is abból a korosztályból nagyon sok lányt ismerek és ugyan ez a helyzet.. soha egyszer sem hangzott el az hogy "te szűz vagy még? de gáz.."


a legtöbb embernél néha úgy érzem, hogy direkt pesszimistán akarják látni a világot, féltékenységből vagy nem is tudom miből a nála kisebb korosztályt szidja miközben az ő idejében ugyan ez volt, de ő megfűszerezi mindenféle baromsággal, de ennek mi értelme van?



2012. dec. 30. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Akkor neked nagyon toleráns haverjaid vannak. Menj el egy diszkóba úgy, hogy nem iszol semmit. Ezt tuti, hogy nem hagynák szó nélkül. Vagy ha mégis, legközelebb nem biztos, hogy elhívnak.
2012. dec. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az alkohol tök más. Sokszor pont azon vagyok megbotránkozva, hogy a lerészegedést mindenki jópofának, helyénvalónak találja, miközben a "marihuána, ecstasy" szavak hallatán keresztet vetnek, holott egykutya.


És nekem is az a tapasztalatom, hogy senki nem bíztatja a másikat drogozásra. Főleg nem kínálgatják, drága az, csak úgy tukmálni. De ha megnézed, ezeken a csoda megelőző oldalakon a drog csak rossz. Egyszer nem írják le, hogy milyen érzés betépve lenni, csak a mellékhatásokat, illetve hogy a drog rossz. Ennek az a veszélye, hogy a kölyök rájön, hogy a drog nem is olyan rossz, és többé nem veszi majd komolyan a valódi veszélyeket sem.

2012. dec. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Drog: még nem voltam olyan közegben, nem is tervezem, úgyhogy nem tudok nyilatkozni róla.


Szüzesség: csak itt a gyakorin számold össze, hány 13-14 éves gyerek ír ki olyan kérdést, hogy ciki-e, hogy még nem szexelt. De ha körülnézel bármelyik általános iskola 7-8. évfolyamán vagy középiskolák első évfolyamain, ugyanez a helyzet.

2012. dec. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

első. jártam már discoban nem is egyszer. a hajógyári szigeten majdnem az összes szórakozóhelyet végig jártam már, és egyszer sem tapasztaltam ilyet. pedig állitólag az a legdrogosabb hely. a társaság akivel mentem, jó volt többször is olyan amikor ittunk, de többször volt olyan amikor én nem ittam, mert hajógyárinak elég rossz hire van és nem nagyon szeretek ott nagyon lerészegedni és senki nem közösitett ki, és mai napig hivogatnak még mindig.


a szüzességre: igen nagyon sok olyan kérdés van hogy gáz-e, de csak azért mert az ilyen 14 évesek közül már nagyon soknak meg volt és ezért azok akiknek nem, úgy érzik magukat hogy ez gáz, és felmerül hogy divatból nekik is meg kéne tenniük, de nem azért kérdezik, mind ezeket mert a "nemszüzek" bántják őket emiatt.

2012. dec. 30. 14:08
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

A véleményem leírom pár mondatban, nem csak a kérdésedre válaszolva.


Vannak olyan "kábítószerek" amik felnyitják a szemed, észreveszel olyan dolgokat amik esetleg totál nyilvánvalóak voltak, elindítanak egy olyan úton ami eltér a melózz zabálj fogyassz halj meg típusú létformától ami az uralkodó rétegnek nagyon nem jó. Az emberek viharos gyorsasággal változnak, a változás is egyre gyorsabb, megpróbálják amennyire lehet lassítani a folyamatot, tévútra vinni az embereket, ahonnan általában nem fognak visszatérni. Zúdítják rád a hazugságokat, a hamis ideálokat, a múlandó dolgok csábítását, illetve a megfelelési kényszert a társadalomnak. Mert ha megakarsz felelni a többi embernek kénytelen vagy az elvárt módon viselkedni, vagy megbélyegeznek itt pl. drogosnak. Ezek a drogprevenciós oldalak ehhez adnak táptalajt, a szándékos félretájékoztatás iskolapéldája.


Emellett fontos szempont a pénz, gyógyszerészetnek plusz bevétel mert pl. sokkal kevesebben szednének antidepresszánst ha vágnák milyen más alternativák léteznek, sokkal kevesebben csonkíttatnák meg a gyomruk ha vágnák hogy kell különböző szerekkel okosan bánni. A másik bevételkiadás a drog elnemadásból jön, fillérekből elő lehetne állítani és a pálinkafőzés sorsára jutna egy idő után.


+ egy kis érdekesség: az ópiumot morfiummal, a morfiumot heroinnal, a heroint (ami az aszpirinnel egyszerre került forgalomba) metadonnal váltották ki az orvoslásban, az lsd-t a 60as években a pszihoterápiában alkalmazták, orvosi marihuána egyre nagyobb tért hódít de mind illegális, ellenben orvosi dohány vagy alkohol sohasem létezett...

2012. dec. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
valóban, de az alkohol igen fontos szerepet játszik azért az orvostudományban, fertőtlenités meg ilyenek. csak ezzel javitanám ki, de amúgy teljes mértékben egyet értek a hozzászólásoddal.
2013. jan. 1. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!