Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy vidéken...

Miért van az, hogy vidéken azt mondják, hogy Budapest csak a dugókról meg a szmogról szól? És nem ismeri azt a kertvárosi részt?

Figyelt kérdés

#oadmfbmldslfbkfdml
2012. dec. 14. 18:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a vidékit.
2012. dec. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
mert az emberek nem a kertvárosi részen utaznak át. Szerinted?
2012. dec. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
2: Jah, de 9.kerületi cigánytelepet mindig kifogják
2012. dec. 14. 19:41
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
Sok vidéki (például a Miskolciak) eléggé utálják a Pestieket. Főleg azt tartják róluk, hogy fennhordják az orrukat. Ez szerintem nem igaz, sőt, én kimondottan az olyan embereknél tapasztaltam ezt, akik vidékről költöztek föl pestre. De én például sohasem voltam lenéző a vidékiekkel szemben, sőt, bizonyos szempontból irigylem is őket. De azért nem volt kellemes egész kiskoromban azt hallgatni a miskolci nagyapűmtól, hogy azu anyámmal együtt "semmirekellő pestiek" vagyunk. Szerintem egyes vidékieknek talán komplexusuk van, vagy nem tudom. De eléggé bántó ez a rosszindulat...
2012. dec. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
4: Igazad van, szerintem azért az egyetemek miatt. Sok olyan hely van Budapesten ami az országban csak itt található meg. Szerintem ezért utálják (sokak szerint: irigykednek) ránk. És miskolon meg sok a cigány itt Bp.-n meg csak a drága 9.kerületjük
2012. dec. 14. 20:02
 6/17 anonim ***** válasza:
"Kedves" első válaszoló, szerinted mit tett? Talán nem a vidékit kérdezte meg? Vagy szerinted csak fővárosiakból áll a honlap?
2012. dec. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Kedves" utolsó válaszoló: eddig valahogy egyetlen "vidéki" sem jött, hogy "csókolom, vidéki vagyok, és szerintem is Budapest csak a dugókról meg a szmogról szól. Azért gondolom így, mert...".

A kérdezőnek azokat kellene megkérdeznie, akiktől ezt hallotta, hogy pontos választ kapjon.

2012. dec. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
36%

Ja, egyébként én azóta kezdtem el haragudni a pestiekre, mióta ezen az oldalon fenn vagyok. Rengeteg pesti ember azt hiszi, hogy az egész ország mindössze Budapestből áll. Nagyon sok kérdésnél lehet olvasni, hogy érdeklődik, hol lehet kapni, melyik üzletet ajánljátok...anélkül, hogy várost írnának. Persze mindig kiderül, hogy az ilyen kérdező pesti. Rendszerint a vidékiek ki tudják írni, hogy melyik városból írnak, hol keresik pl. az üzletet, de a pestiek legtöbben, egyértelműnek tartják, hogy Budapestről van szó. Teljesen, mintha más településből nem is állna az ország, mintha máshonnan nem is lennének az oldalon felhasználók.

Előtte csakis pozitív tapasztalatom volt mikor fenn voltam pesten az emberekről, de ezen az oldalon nagyot csalódtam bennük.

Ja, a kérdésre még nem is válaszoltam:) Számomra Budapest nem a dugókról és a szmogról szól, hanem az állandó építkezésről, a mocsokról, a szemétről, a falfirkákról...Sajnos a külvárosibb részeken is ezeket tapasztaltam. Volt, hogy budán leszálltam a villamosról, már épp kezdtem ámulni, hogy milyen szép, tiszta, nyugis része is van Bp-nek, mikor megláttam egy hatalmas szemétkupacot a járda és az úttest között.

2012. dec. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
8: Ja és talán azért mert, Bp magasan a legnagyobb város
2012. dec. 14. 22:19
 10/17 anonim ***** válasza:
Életszínvonalában, azonban Győr leelőzi.
2012. dec. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!