Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne jöjjön...

Mit tegyek, hogy ne jöjjön mindenki a kéretlen rémtörténetekkel meg jótanácsokkal csak azért, mert terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Elmondtam a családomnak, hogy gyermeket várok, azóta záporoznak a mindenféle rémtörténetek amiktől én a falat kaparom, mert nem azt akarom hallani, hogy mennyire fáj meg milyen borzalmas tüneteik voltak az egész terhességük alatt, tudom én magamtól is, hogy nem lesz egy leányálom.. Amikor meg megkérem őket, hogy hagyják abba, mert ettől csak rosszabbul érzem magam akkor persze jön a felháborodás és a puffogás, hogy én azt hiszem mindent jobban tudok, és majd meglátom, hogy igazuk van, és kezdik a tanácsaikat meg a rémtörténeteiket elölről.. Mit tehetnék még? Szakítsam meg az összes már szült családtagommal és barátnőmmel a kapcsolatot, vagy mi? Szüléskor valami új gént fecskendeznek a nőkbe hogy feltétlenül minden amúgy is aggódó kismamát halálra riogassanak? Esetleg ezzel akarnak nagyobb embernek tűnni, hogy "én akkora f.aszacsávó vagyok, hogy ezt is kibírtam és majdmeglátodteis"? Rettentő zavaró és idegesítő ez a viselkedés..
2012. dec. 31. 02:37
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, kutyaharapást szőrivel, hátha magára ismer az illető... mondjuk amikor az efféle rokon, barátnő melletted falatozik jóízűen, nyugodtan elmesélheted, hogy a hozzá épp hasonló korú X.Y hogy esett le a székről jóízű falatozás közben holtan, meg ilyesmi.
2012. dec. 31. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Mindkét várandósságom maga volt a mennyország. Nem szeretem azt a szót használni, hogy terhesség, mert ami természetes az nem lehet teher. Ilyenkor tízszer annyi női hormon termelődik, mint egyébként, talán az is közrejátszik. Jókat tudtam enni, jókat aludni és annyira békés volt minden. Nővéremnek unokája született a tavaly. Sokat beszéltem a lányának a szülésről. Nem tagadom, hogy nagy fájdalommal jár, de a legkorrektebb fájdalom a világon. Hullámzó. Mikor úgy érzed, hogy már nem bírod, akkor mindig hagy pihenni, hogy erőt gyűjthess a következőre. Mint a tenger. Tudod, hogy jön a következő hullám ezért nem ér készületlenül. Olyan fájdalom, ami nem kínoz, hanem együttműködik veled és a gyermekeddel csak hagynod kell. Mert a szülés és a születés az első út, amit együtt csináltok végig. Ő majd világra akar jönni te pedig segítesz neki. Egy csoda. Jó egészséget mindkettőtöknek.
2012. dec. 31. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Magadnak köszönd:DD Minek kell pampogni, hogy babát vársz?:D Reméljük megtanultad a bőrődön a leckét, a következő babánál már nem fogsz pampogni:D
2012. dec. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

A rémtörténeket sokszor azért vannak, mert a szülés sok nő számára traumatizáló. A másik fele azért, mert irigyek rád.


Nem kell megszakítani a kapcsolatokat, csak azokkal, akik tényleg kibírhatatlanok. A többieket módszeresen újra és újra le kell állítani, és neked! Ne riogassak, ne terrorizáljanak! Nem tudhatják, hogy TE hogyan bírod a fájdalmat, hogy te hogyan fogsz viselkedni, érezni a szülés alatt - csak azt adják elő, amit ők maguk átéltek, és amit valószínűleg jócskán eltúloznak, csakhogy hősnek mutassák magukat. Tudod: az ők már átélték, ők túlvannak rajta, ők kipipálták a kötelezőt, ők már megfeleltek a társadalmi elvároknak - kárörömmel.


Bármikor elkezdik a rémtörténeteiket, AZONNAL tedd le a telefont, azonnal fordíts nekik hátat, és azonnal hagyd ott őket. Ahányszor csinálják, annyiszor. Neked kell erősnek lenned. Gondolj arra, hogy a gyereked mennyire megérzi azt, ha te síkideg vagy mások szemétkedése, rémtörténetesdijei miatt.


Minden ember más és más, és minden nő másként éli meg a terhességet, a szülést. És csak a legbutább., legönzőbb és legszemetebb emberek akarnak másnak olyan rosszat, mint amit maguk átéltek - azért riogatnak téged. Az ilyen emberekkel tényleg meg kell szakítani minden kapcsolatot.


Amnikor leállítod őket és jön a felhábordás meg a puffogás, akkor azonnal meg kell mondnai, hogy normális nő nem ijesztegti a nőtársát, nem traktálja rémtörténetekekkel, hanem SEGÍTI, HA van szíve.

2012. dec. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
18%
A "rémtörténetek" többsége valóság... És nem viccből mesélik el. Én is a történetek szerint születésemkor meghaltam... Rossz rágondolni, de ha a halált le tudtam győzni akkor senki nem árthat úgy igazán... Nem is félek a haláltól azóta se.
2012. dec. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy valóság, de ettől még nem érdekel. Tisztában vagyok mivel jár egy szülés, orvos vagyok, láttam már cifrábbat is. (Bár nem egy szülész-nőgyógyász, de azért...) De ettől még nem szeretném, hogy a szeretteimtől állandó jelleggel azt hallgassam, hogy az ő terhességük és szülésük mennyire borzasztó volt.

A hasznos válaszokat köszönöm szépen, a másodiknak kiváltképp, jól esett olvasni, amit írtál. :) Az első és negyedik válaszolónak pedig köszönöm a tippeket, kipróbálom majd!

2012. dec. 31. 12:09
 7/8 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudj, de sem "vemhes bálna", sem "felcsinált kiscsaj" nem vagyok. Az, hogy te így vélekedsz egy várandós nőről téged jellemez. Tény és való, hogy semmi érdem nincs abban, hogy valaki teherbe esik, de nem gondolom, hogy a felcsinált kiscsaj jó jellemzése egy harmincas nőnek, aki egy stabil párkapcsolatban a párjával együtt úgy dönt, hogy gyermeket vállalnak..
2012. dec. 31. 17:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező: négyes voltam, és nagyon szívesen. :)


7-es: buta vagy, és reklámozod is. Übergáz.


Azért irigyek rá, mert ő még fogamzóképes, fiatal nő, ők pedig már kissé túlérett hölgyek.

2012. dec. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!