Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm terhes! Én még nem...

A barátnőm terhes! Én még nem szeretnék gyereket de ő igen. Mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

4 napja közölte velem, hogy apa leszek. Megállt a szivem. Én még nagyon nem akarok gyereket. Olyan 5 év múlva beszélhettünk volna róla. Együtt élünk de még nem is állunk úgy anyagilag, mondjuk ahogy a szüleinket ismerem úgy nem lenne gond. De én akkor is félek tőle és nem szeretném. Tudom ketten kellettünk hozzá de még mindig nem értem hogy történhetett. A barátnőm sem tudja, de ő legalább örül neki mert csak miattam várt volna éveket. Lehetséges, hogy 9 hónap alatt megváltozik a véleményem? És ha nem? Segítsetek!

25/F


2012. dec. 30. 15:11
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
90%
Mondd meg a barátnődnek, hogy-hogy látod a dolgokat! :)
2012. dec. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
89%
"de még mindig nem értem hogy történhetett." -hát nem a gólya hozta :D
2012. dec. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem üljetek le, és higgadtan beszéljétek át az egészet, hogy Te miért félsz tőle annyira. (pl. csak az anyagiak miatt, vagy mert nem érzed magad felkészültnek az apaságra stb.) Lehet, hogy ez egy elsődleges pánik nálad, mert váratlanul ért, nem terveztétek még a babát. Hidd el, 9 hónap alatt sok minden változik, az érzéseid a születendő gyermeked felé, megnő a felelősségtudatod stb. Szóval akaratlanul is kialakulnak benned az apai ösztönök, ahogyan az nőkben is, amikor gyermekük születik. Ha átgondolod/gondoljátok a dolgokat és megbeszélitek, szerintem úgy könnyebb lesz tisztán látnod, hogy szeretnéd, vagy sem. Ha nem szeretnéd és a barátnőd akarja, akkor ígyis-úgyis meg tudja/fogja tartani, ha mellette vagy, ha nem. (Vagy elveteti, miután mindketten úgy döntöttetek, hogy még várni kellene) De a kérdés az, hogy ha mindenki arra várnak, hogy ha majd ház lesz, ha majd több anyagi bevétel, ha majd..ha majd..akkor mégis mikor jönne el ez a pont, amikor minden feltétel beteljesül? Mert szerintem ilyen nincs. Szóval szerintem a lényeg, hogy beszélgessetek egy nagyot, mondjátok ki őszintén az érzéseiteket a dologgal kapcsolatban, félelmeiteket, aggályaitokat, és úgyis ki fog derülni majd hogyan tovább.
2012. dec. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:

Tudja, szerinte ha a sajátunkat meglátom máshogy fogom gondolni.


És kezdek hinni a gólyában! :D Tényleg nem értem...

2012. dec. 30. 15:20
 5/52 anonim ***** válasza:
87%

Valószínűleg te is ott voltál, mikor megtörtént.

Mielőbb beszéljétek kia dolgokat, és igyekezzetek megoldani. Akár így, akár úgy.


Biztos, hogy megváltozik a véleményed, ha megszületik a gyermeked, sőt, talán akkor, amikor meghallod a szívhangját, és meglátod az ultrahangon :-)

2012. dec. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
12%
Most, hogy már tudod, most már semmi. A barátnődnek tudnia kellett, hogy te hogy állsz a témához, és hogy ha esze lett volna(de nem volt) egy hangot nem szól neked...hanem egyedül felneveli.
2012. dec. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
68%
25 évesen azért tisztában kellett volna lenned azzal, hogyha nemi életet élsz, az azzal is járhat, hogy becsúszik a gyerek. Kockázati elemzés, csúnyán mondva. Az én exem is így állt a dolgokhoz, ahogy te, nem is tartottuk meg a gyereket. Szerencsére a mostani párommal megbeszéltük már a kapcsolatunk elején, hogy ha terhes leszek, várni fogjuk a babát. Ez nem egy olyan dolog, amire 100%-ig bebiztosíthatod magad. Utólag rinyálni meg simán görénység. Nem irigylem a barátnődet:( Ha már most így állsz hozzá, sose fogsz tudni szívből örülni ennek a gyereknek.
2012. dec. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
51%

"Tudom ketten kellettünk hozzá de még mindig nem értem hogy történhetett.

A barátnőm sem tudja"


Akkor a gólyát megdu.gták út közben ezek szerint?!

:)


De nem elhülyéskedve a választ:

Téged palira vett a barátnőd!

Nézzed vissza itt a hasonló kérdéseket, és rá fogsz jönni,

hogy "soha" nem hat az a nyűves fogamzásgátló!

De volt, aki meg a pasi gumiját szurkálta ki, hogy összejöjjön a dolog.


(Ha ilyen "csalafinta" a hölgy, egy apaságit sem ártana csináltatni...)

2012. dec. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
98%
Ennyi jóst egy helyen...
2012. dec. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:
Hát abban biztos vagyok, hogy a barátnőm nem fogja elvetetni, szerintem jobb ha azt fel se hozom. Nem vagyok rá felkészülve. És attól is félek amit 7-es írt, hogy nem fogok tudni örülni a gyereknek mert most sem örülök neki, csak nem akarok olyan apa lenni akit utál a gyereke. Olyan öregnek érzem magam.
2012. dec. 30. 15:33
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!