Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valaki megtudná mondani, hogy...

Valaki megtudná mondani, hogy mire vélhető az efféle viselkedés? Édesanyák, feleségek, barátnők, ti viselkedtetek már így?

Figyelt kérdés

Sokszor nem értem az anyukám viselkedését. Ma esti szituáció: Apukám, aki egy végtelenül jó ember, még a légynek sem tudna ártani, 25 éve "rohad" (elnézést a drasztikus kifejezésért) a munkahelyén, egy gyárban. Néha-néha megesik, hogy rosszul érzi magát itthon, mert tudja, hogy hamarosan munkaidő. Látszik rajta, hogy fáradt, szomorú. Az anyukám ilyenkor megkérdezi, hogy mi a baj? (ez történt ma este is mielőtt apukám éjszakára ment) Erre ő azt válaszolta, hogy rossz kedve van. Az anyukám rendszerint érdekes mód reagált, megsértődött, és nem szólt hozzá, fancsali képet vágva mindaddig amíg el nem ment otthonról. Úgy viselkedik, mintha az apukámnak nem lehetne joga, hogy vállalja, hogy rosszul érzi magát. Miért nem érti meg? Miért reagál így? Ilyenkor annyira gonosz? Nem tudom, hogy viselkedhet így....De én nem akarok beleszólni, mert az apámon csattanna az ostor, nem is rajtam...


Egyébként azt hozzáteszem, hogy jó a házasságuk, szeretik egymást. De amikor anya "átváltozik" azt már nem tudom hova tenni...nem értem..:( Rossz látni, hogy apukám még emiatt is rosszul érzi magát, annyira jó ember, nem érdemli , hogy így bánjanak vele.


19/L



2013. jan. 2. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt miért nem tőle kérdezed meg? Anyád nem dolgozik amúgy?
2013. jan. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kérdeztem tőle. Azt mondta semmi baja. De szerintem ez nem normális viselkedés nála. Egyébként meg Anyukám dolgozik.
2013. jan. 2. 22:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért kérdezem, mert lehet ő is stresszes, csak az a fajta ember, aki úgy éli meg, hogy az ő problémája az már maga a világfájjdalom, mindenki más nyavalyája az semmiség és őt kell sajnálni. Tipikusan ez a viselkedés. Elég önző dolog...
2013. jan. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem hinném..engem megszokott hallgatni. De úgy érzem, hogy az apukámmal igazságtalanul bánik...nem értem, hogy miért..pedig szeretik egymást.
2013. jan. 2. 22:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem igazságtalanul bánik vele, hanem a férfiak és nők másképpen reagálnak az adott szituációkra.

Anyukád megkérdezte, hogy " mi bajod?", apukád azt mondta, hogy rossz kedve van, amit anyukád lerázásnak, elutasításnak vett. Nem arról van szó, hogy apukádnak nincs joga rosszkedvűnek lenni, hanem arról, hogy a férfiak egy egyszerű "rossz kedvem van" mondattal letudnak egy problémát, a nők ezzel szemben elvárnák azt, hogy a férfiak megbeszéljék velük az érzelmi problémáikat, hogy időt szakítsanak a dolgok megbeszélésére.

2013. jan. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Annyit fűznék hozzá az előző válaszomhoz, hogy ugyan nem vagyok híve az ilyen típusú könyveknek, de érdemes elolvasni a "A férfiak a Marsról, a nők a Vénuszról jöttek" című könyvet, mert ez elég jól megvilágítja a férfi és nő viselkedés/gondolkodás közötti különbségeket.
2013. jan. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!